Чи можна жінці до церкви під час місячних?
Автор: Валентина Мальгіна
У сучасному світі багато віруючих жінок все частіше не можуть знайти правильної відповіді на те, чи ходять до церкви під час місячних. Пояснення цьому є різні, але єдиної думки з даного питання немає навіть у самих батюшок Української церкви. Навіть поведінка в одній і тій же конфесії може відрізнятися в залежності від місця знаходження церкви. Для того, щоб бути повністю впевненою у своєму вчинку і не потрапити в халепу, краще запитати про це у батюшки тої церкви, до якої ви ходите. Особливо якщо це стосується важливого для вас заходу, а не простого відвідування храму.
Короткий зміст:
Старий завіт
Пояснення про те, чому під час місячних не можна до церкви, ми зустрічаємо в Старому Завіті. Саме там є згадка про те, що заборонено входити до церкви під час жіночої «нечистоти». Менструація — період, коли вважається представниця прекрасної статі «брудною». Засноване це на тому, що з її організму йдуть деякі виділення. Багато хто вважав, що подібний процес — це покарання за те, що їх прародителька колись зробила гріховне падіння.
У той же час батюшки будь-якої церкви усіма можливими способами намагаються захистити свої парафії. Вважається, що під час менструації відбувається якийсь спосіб очищення утроби від мертвої яйцеклітини. А в церкві не може бути ніяких смертоносних об’єктів.
Інші знавці священних писань говорять про те, що покаранням Господа може бути тривалий процес дарування життя дитині, а ось наявність виділення крові з статевих органів свідчить про те, що рід людський може тривати. Крім цього раніше не було нормальних сучасних засобів особистої гігієни і кров могла забруднити підлогу.
Це стосувалося не тільки відвідування святого місця, а й прийняття участі в обрядах. Тоді не стояло питання про те, чи можна на Причастя з місячними. Так як це вважалося неповагою до Господа і церковних звичаїв. Заборона накладалася і на дотик до церковного начиння. Було також твердження про те, що всякий, хто торкався жінки в даний період також ставав нечистим і всі навколишні речі.
Між іншим, за Старим Завітом жінці не забороняється молитися вдома під час місячних. Тому, якщо молитва потрібна, а до церкви не можна, то ви маєте повне право навіть за самими суворими правилами молитися вдома. Наприклад, якщо це молитва матері за сина, яка не терпить зволікання. На нашому сайті є навіть окрема стаття на тему Молитва оберіг для сина, радимо її прочитати.
Новий завіт
В даному Писанні вже йдеться про те, що всі створіння Божі прекрасні і все, що з ними відбувається, також є нормальним явищем. І перешкоджати відвідинам в «ці дні» жінці храму не потрібно. Вважалося, що найважливіше — це те, що в душі людини, а не те, що відбувається з її тілом. Більш сучасне трактування не таке вимогливе до цього аспекту, так як змінилася не тільки людська свідомість, а й соціальні статути життя. Церква зараз стала більш терпимою. Але це не означає, що необхідно нехтувати всіма правилами і чинити так, як вам захочеться.
Короткі підсумки у відео
Сучасні правила
Відповідь батюшки про відвідування церкви під час місячних може також залежати від того, де саме знаходиться церква. У наш час люди в містах стали звертати менше уваги на деякі правила і тому допускають помилки. Багато батюшок дозволяють входити в будівлю і молитися, але не можна торкатися до ікон, і до решти речей, а також ставити свічки.
Буває і таке, коли батюшка не зможе відмовити жінці в допомозі. Є деякі винятки, коли варто порушити вимоги. До них відносять:
- тривалу кровотечу;
- серйозний стан хворої, який може закінчиться смертю;
- тяжка і довга хвороба.
Що не можна робити в «критичні» дні
Як вже було сказано, є деякі обряди і таїнства, які не проводять під час менструальних виділень. Серед них:
- Хрещення;
- Причастя;
- Вінчання.
А що робити, якщо вирішили охрестити дитину і вже дату призначили, а тут життя внесло свою корективу?
Якщо ви виступаєте в ролі мами дитини, то в даному випадку вам не можна точно входити в церкву до 40 дня після її народження, а якщо така ситуація трапилася після цього періоду, то вас просто попросять не входити під час таїнства, а зайти після. Але все це дуже індивідуально і залежить від церкви і батюшки.
Якщо ж ви будете хрещеною мамою, тоді постарайтеся уточнити всі особливості і моменти раніше, тому що здійснювати обряд Хрещення немовляти в «критичні» дні не можна.
Це ж стосується і всіх інших обрядів, так як вам доведеться доторкатися до деяких церковних речей, що вважається неприпустимим і є оскверненням. Найголовнішою забороною вважають потрапляння крові на книги, ікони та свічки. Але у сучасному світі цього цілком можна уникнути.
Сучасні традиції дозволяють бути присутнім при менструації в церкві і в цьому не бачать нічого поганого. Хоча представники тих, хто дотримуються старих традицій вважають, що пролиття будь-якої крові неприпустимо в священному місці, у тому числі і у церкві. А ось утримання від причастя на деякий час не зашкодить душі. У свою чергу деякі люди вважають, що таке терпіння принесе жінці більше божої благодаті.
Пам’ятайте, що перш ніж робити якісь вчинки, варто ознайомитися з правилами громади, куди ви хочете відправиться. Дотримуватися варто тих традицій, які прийняті більшою частиною віруючих у вашій місцевості. Потрібно також брати до уваги і наші власні почуття. Часто варто прислухатися до того, що нам каже наша душа і серце. Якщо у вас є гостра необхідність прийти в храм і прочитати молитву, то не варто думати про те, чи можна відвідувати церкву під час місячних. Просто зробіть так, як вважаєте за потрібне. Кожен може діяти так, як вважає за потрібне і відповідати йому за такі вчинки перед Господом самому.