Зефір — користь і шкода

Зефір - користь і шкода

Зміст:

Для багатьох зефір — це улюблені ласощі. Ніжна повітряна солодкість з кисло-солодким приємним смаком практично нікого не залишає байдужим. Однак, мало кому відомо, що зефір є ще і російським десертом.

Спочатку він був солодку пастилу з яблучного пюре. Трохи пізніше до неї почали додавати білки та інші інгредієнти. Зефір в тому вигляді, в якому він нам відомий сьогодні вперше стали готувати у Франції. Серед інших ласощів його виділяє те, що він не тільки смачний, а ще й корисний.

Корисні властивості зефіру

Для виробництва зефіру використовується яблучне пюре, цукор, білки і натуральні загусники. У цих солодощів немає ніяких жирів, ні рослинних, ні тварин. Саме тому одним з найлегших десертів можна без вагань назвати зефір. Склад корисним насамперед робить пектин. Ця речовина рослинного походження, до речі, його дуже багато в яблуках. Саме завдяки йому, яблучне повидло має густу, вязковатую консистенцію.

Пектини нашої травною системою не засвоюються. Вони володіють склеює дією, виводять з організму різні шкідливі речовини — пестициди, радіоактивні елементи, іони металів.

Пектин сприяє зниженню в організмі рівня «шкідливого» холестерину, покращує периферичний кровообіг, знеболює, а також надає локальну протизапальну дію при виразках. Зефір, в якому в якості згущувача використовувався пектин, дуже повітряний і легкий, має характерною приємною кислинкою.

Багато виробників використовують при виготовленні зефіру агар-агар. Такий загущувач робить солодкість більш щільною. Видобувається він з морських водоростей. До складу цього продукту входять харчові волокна, які налагоджують роботу кишечника, виводять з нього шлаки. Агар-агар позитивно впливає на шкірні покриви, знижує ймовірність розвитку раку і має протизапальну дію.

Замість агар-агар або пектину в зефір може додаватися і желатин. Видобувається він з кісток і шкіри тварин. Зефір з його додаванням по консистенції буде злегка гумовим. Желатин теж корисний для організму, перш за все, високим вмістом колагену, який виконує функцію будівельного матеріалу всіх клітин. Однак, на відміну від інших загусників, що використовуються при виготовленні солодощі, він калорійний.

Користь зефіру теж обумовлюється і змістом в ньому безлічі Необхідних організму мікроелементів:

Також в цих ласощах є магній, калій і натрій. Містяться в ньому в невеликих кількостях і вітаміни.

Шкода і протипоказання солодощі

Шкода зефіру зовсім невеликий, звичайно, за умови, що виготовлений він баз всіляких хімічних добавок, полягає він у вмісті цукру. Якщо даними ласощами зловживати, уникнути набору ваги навряд чи вдасться. Особливо це стосується зефіру виготовленого на основі желатину і доповненого шоколадом, кокосовою стружкою і іншими подібними продуктами.

Ще якщо об’їдатися такий солодкістю, втім, як і будь-якими іншими, можна роздобути карієс. Зефір, користь і шкода, якого на сьогоднішній день вже ретельно вивчені, багато фахівців не рекомендують споживати діабетикам. Однак люди, які страждають від такого захворювання, можуть підібрати для себе ласощі, в якому цукор замінений на глюкозу.

Зефір при схудненні

На жаль, існує не так багато солодощів, які собі дозволити можуть дівчата, що стежать за своєю вагою. До однієї з них можна віднести зефір. При схудненні великої шкоди він не завдасть, оскільки вважається дієтичним продуктом.

В даному ласощах відсутні жири, а калорійність його відносно невелика, в 100 грамах міститься близько 300 калорій. До складу зефіру входять вуглеводи і пектини, деякі дієтологи вважають, що пектини погіршують засвоєння вуглеводів і не дають їм відкладатися в жировій клітковині. Крім цього, така насолода добре насичує і тривалий час підтримує відчуття ситості.

Незважаючи на те що зефір при дієті їсти не забороняється, робити це потрібно з великою обережністю. Не варто забувати, що в ньому міститься чимало цукру. Максимум, що собі можуть дозволити худнуть — це одна зефірінка в день.

Зефір для дітей

Вживати зефір дітям рекомендує навіть інститут харчування. Для зростаючого організму дуже корисні білки, які є обов’язковим компонентом солодощі. Ця речовина — будівельний матеріал для клітин організму. До того ж білки, наявні в зефір, засвоюються дуже добре, а значить не перевантажують ніжний дитячий шлунок.

Крім того, такі ласощі надає сил і енергії, підвищує розумову діяльність, що дозволить легше справлятися школярам з істотними навантаженнями.

Відповідь на питання — чи можна дитині зефір, очевидний. Однак даний продукт повинен бути тільки частиною грамотно продуманою, збалансованої програми харчування і, звичайно ж, він повинен бути якісним, виготовленим за всіма правилами.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: