Які вітаміни пити при псоріазі

Які вітаміни пити при псоріазі

Зміст:

Псоріаз — захворювання шкіри, яке проявляється у вигляді бляшок на ліктях, колінах і шкіри голови. Псоріаз не заразний. Його появі сприяють неврози, гормональні збої і порушення обміну речовин.

Прийом вітамінів при псоріазі полегшує симптоми хвороби. Симптоми псоріазу говорять про брак в організмі вітаміну:

Вітаміни та дозування призначаються лікарем.

Яких вітамінів не вистачає при псоріазі

Вітамін А — ретинол

Відновлює шкірні клітини. Ефективний для лікування захворювань шкіри — акне, висипання на шкірі, псоріазу. Ретинол допомагає пошкодженої шкірі швидко гоїтися і стимулює вироблення колагену.

Вітамін А містять:

При нестачі вітаміну А Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує приймати його в таблетках спільно з продуктами, що містять ретинол.

Вітамін Д

«Вітамін сонця» під впливом сонячних променів на шкіру, вітамін Д виробляється в організмі з стеринів клітин шкіри. Вітамін Д3 при псоріазі знижує чешуйчатость шкіри. Для лікування шкірних захворювань вітамін застосовують зовнішньо, у вигляді мазі з вітаміном Д від псоріазу — «Кальціпотріол».

Вітамін Д допомагає організму засвоювати фосфор, кальцій і магній, які потрібні для зміцнення кісток, зубів і нігтів.

Джерела вітаміну Д:

Для вироблення вітаміну Д потрібно гуляти в сонячну погоду.

Вітаміни групи В

Вітамін В1 регенерує клітини шкіри, сприяє загоєнню пошкоджених ділянок. Для лікування псоріазу вітамін В1 вводять внутрішньом’язово, або в розведеному вигляді і вживають всередину. Багаті джерела тіаміну і вітамінів групи В — пивні дріжджі, висівки, паростки пшениці і печінку.

Вітамін В6 активізує обмін білків і жирів. Крім того, піридоксин розчиняє щавлеву кислоту, утворену при розпаді їжі. При надлишку щавлевої кислоти в організмі утворюється пісок і камені в нирках. Вітамін В6 — натуральне сечогінний засіб. Джерела вітаміну В6:

Вітамін В6 при псоріазі виводить з організму токсини і шкідливі речовини.

Вітамін В12 благотворно впливає на нервову систему і кровотворення. Ціанокобаламін бере участь в діленні клітин шкіри, крові, імунних клітин. Вітамін В12 діє ефективно при застосуванні інших вітамінів групи В. Джерела, багаті вітаміном В12, — яловича і теляча печінка, кисломолочні продукти, морська капуста, дріжджі і ліверні паштет.

Вітамін В15 нормалізує рівень кисню в клітинах шкіри. Завдяки кисню, клітини шкіри швидше відновлюються, одужання шкіри йде ефективніше, шкіра виглядає краще.

Джерела вітаміну В15 — гречана, вівсяна крупа, дріжджі, печінку, морепродукти. Ліки в таблетках — «Кальцію пангамат» — містить вітамін В15, необхідний для лікування псоріазу.

Вітамін Е

Допомагає при лікуванні шкірних захворювань. Вітамін Е при псоріазі прискорює оновлення клітин шкіри і допомагає швидко гоїтися пошкодженим тканинам. Вітамін Е буває в ампулах, у вигляді масляного розчину для прийому всередину. Для лікування псоріазу рекомендується застосовувати вітамін Е з вітаміном А в вигляді капсул «Аевіт».

Натуральні джерела вітаміну Е:

Вітамінні комплекси

Ефективні полівітамінні комплекси при псоріазі:

Пити вітаміни при псоріазі слід за призначенням лікаря і відповідно до схеми лікування.

Колоти вітаміни при псоріазі потрібно тільки після консультації з лікарем.

Чи може виникнути надлишок вітамінів

При правильно підібраною схемою лікування псоріазу та дозах вітамінів, що не перевищують добову потребу організму, — надлишок вітамінів не виникне.

Лікуючий лікар враховує особливості пацієнта, призначає аналізи і тільки після обстеження прописує лікування. При появі алергічних реакцій і погіршенні самопочуття, негайно звертайтеся до лікаря.

Під час консультації з лікарем розкажіть про хронічні захворювання, індивідуальної непереносимості препаратів і компонентів, а також про алергію.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: