Гречка — корисні властивості і правила приготування
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Користь гречки
- Як правильно готувати гречку
- Гречка при схудненні
- Калорійність гречки
Гречку на батьківщині в Північній Індії називали «чорним рисом». Сучасне виробництво і обробка насіння гречки дозволяє виділити види продукту за ступенем подрібнення. Цілісна гречка називається ядриця, з якої варять кашу. Просунув виходить в результаті дроблення зерен. Потім слід смоленська крупа — вона ще дрібніше, і гречана мука, з якої роблять оладки, млинці, коржі і галушки.
У гречці міститься менше вуглеводів, ніж в вівсяної або пшеничної крупи. Вуглеводи відносяться до складних, а значить, вимагають довгого перетравлення. Вони надають почуття довгого насичення. Таке корисна властивість гречки роблять її одним з кращих дієтичних продуктів.
У крупі багато вітамінів і макроелементів: В1, В2, В6, В9, РР, Р, кальцій, магній, йод, залізо, фосфор і магній. Калій здатний знижувати артеріальний тиск.
У білках рослини багато лізину і метіоніну, і засвоюються вони легко. Продукт здатний піднімати рівень гормону допаміну, який впливає на мотивацію і рухову активність.
Користь гречки
Користь крупи полягає в здатності очищати печінку від токсинів, допомагати при неполадках з кишечником і знижувати холестерин. Квіти і листя гречки використовуються в народній медицині для зміцнення стінок судин, загоєння ран, лікування кору, скарлатини, захворювань верхніх дихальних шляхів і променевої хвороби. Це обумовлюється високим вмістом рутина в цих частинах рослини: він наділений якостями вітаміну Р.
Кілька крупинок допоможуть позбутися від печії: варто їх трохи пожувати. Сира жування крупа допомагає при фурункулах, вуграх і наривах. Продукт сприяє кровотворенню, підтримує роботу ендокринної, видільної та нервової систем організму.
Крупа може знадобитися не тільки для страв. Корисні властивості гречки проявляються в боротьбі з безсонням. Насінням набивають наволочки. Сон на таких подушках міцний і спокійний.
Як правильно готувати гречку
Крім рад народної медицини, існує багато рецептів страв з гречки. Наприклад, щоб зробити кашу розсипчастою, варити її потрібно в співвідношенні 1 частина крупи на 2 частини води. Коли вбереться вся рідина, зняти гречку з вогню і поставити в тепле місце.
Крупу можна підсмажити до золотистого кольору на сухій сковороді перед приготуванням протягом 3 хвилин, тоді вона ще збереже аромат.
Ідеальна гречана каша вимагає певних умов: варити слід під щільно закритою кришкою, підтримувати протягом перших 5 хвилин сильний вогонь до закипання води, а потім поступово зменшувати протягом всього процесу.
Якщо перед вами стоїть мета зберегти корисні властивості гречки в повному обсязі, то c вечора залийте чисту крупу окропом і залиште на ніч. Вранці її можна їсти.
Гречка при схудненні
Крім основних рецептів, існують приписи для гречаних дієт, при яких в раціон включені фрукти, кефір і овочі. Такі дієти відрізняються ефективністю, але каша повинна бути зварена або запарити на воді без масла і солі, тоді користь дасть видимий і відчутний результат.
Калорійність гречки
Гречка є однією з головних медоносних культур в нашій країні. Квітки рослини виділяють багато нектару і пилку, з якої потім виходить мед коричнево-червоного кольору з пряним ароматом і приємним смаком. Гречаний мед унікальний тим, що в ньому міститься більше білків і мінеральних речовин, ніж у світлих сортах. Цей лікувальний дар природи рекомендують при недокрів’ї, гіпертонії, хронічних гастритах і підвищеній кислотності шлунка, авітамінозах, а також при крововиливах в мозок і для очищення крові від радіоактивних елементів.
Калорійність гречки на 100 грамів — 320 ккал.
