Користь і шкода манної каші

Користь і шкода манної каші

Перефразовуючи один відомий слоган, можна з упевненістю сказати, що «з нею виросла вся Росія». Користь манної каші була незаперечна, її вводили в їжу малюкам, починаючи з піврічного віку.

Сьогодні, коли харчові технології зробили крок далеко вперед, з’ясувалося, що користь манної каші не так вже й однозначна, а деякі фахівці стверджують, що манна каша приносить не тільки користь, але і шкоду. Деякі педіатри називають манку марною для дитячого організму, адже їсти каші більш насичені корисними речовинами.

Корисні властивості манної каші

Манна крупа — єдина з каш, яка перетравлюється в нижньому відділі кишечника, саме в цьому відділі травного тракту відбувається її засвоєння і всмоктування. Рухаючись по кишечнику, манка очищає його від слизу, виводить зайвий жир, тому її рекомендують вживати як обов’язковий продукт харчування людям, страждаючим захворюваннями шлунка і кишечника.

Манна крупа — продукт переробки зерен пшениці. Ендосперм (поживні речовини) зерна пшениці подрібнюють, отримуючи дрібну крупу. Її склад досить різноманітний, вона містить білок, вітаміни групи В (В1, В2), РР, мінеральні речовини. Однак їх концентрація трохи нижче, ніж в інших кашах. Манна крупа майже не містить клітковини і на дві третини складається з крохмалю, завдяки чому ця каша дуже ситна і швидко готується. Для дорослого організму манка — відмінний, корисний дієтичний продукт і суцільна користь. Шкода манної каші стає очевидним, якщо розглянути особливості травлення маленьких дітей. Дорослим людям манну кашу рекомендують вживати в періоди реабілітації після оперативного втручання, а також при виснаженні організму.

Користь і шкода манної каші

Наявність вуглеводів і високий вміст клейковини — основні чинники, в яких укладена користь манної каші для дорослих і шкоду для малюків. Глютен (клейковина), який створюється білком гліодіном, здатний викликати алергію і може сприяти розвитку такої хвороби як целіакія. Глютен робить слизову оболонку кишечника в організмі, що росте тонше, що порушує процеси всмоктування корисних поживних речовин.

Крім цього, фітин, що міститься в манній каші, насичений фосфором, який вступає в реакцію з кальцієм і перешкоджає його засвоєнню організмом. Щоб заповнити запаси солей кальцію, паращитовидні залози починають витягати кальцій з кісток, що для маленького організму, що росте просто шкідливо. Дефіцит кальцію в ранньому віці може призвести до розвитком рахіту, зниженням імунітету, погіршенням роботи нервової системи.

Прихильники здорового харчування і люди схильні до набору зайвої ваги, часто говорять про шкоду манки як висококалорійного продукту. Насправді манна крупа не поширюється на продукти з високою енергетичною цінністю, її калорійність всього 98 ккал на 100 г. Значно збільшується калорійність каші через добавок і основи, на якій її варять. Зварена на молоці, присмачена вершковим маслом або варенням, цукром, джемом, згущеним молоком, манка стає не тільки набагато смачніше, але і набагато калорийнее. Вживаючи щодня таке блюдо можна легко набрати зайву вагу. Каша, зварена на воді, без солі, цукру та інших добавок — відмінний дієтичний продукт, вживаючи його два рази в тиждень, ви принесете своєму організму тільки користь.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: