Пшоно — користь і корисні властивості пшона

Пшоно - користь і корисні властивості пшона

Зміст:

Просо — цінний злак, з зерна якого отримують крупу — дрібні жовті кульки, які відомі нам як пшоно. Пшоно — корисний, поживний і дієтичний продукт, що повністю відповідає вимогам здорового харчування. Корисні властивості пшона широко відомі здавна і використовуються не тільки в кулінарії, але і народній медицині.

Склад пшона:

Пшоно — це комора вітамінів, мінералів, жирів, білків і важливих для життєдіяльності амінокислот. Амінокислоти необхідні для підтримки в робочому стані клітин м’язів і шкіри, а рослинні жири допомагають засвоюватися різних вітамінів, зокрема вітаміну D і каротину. Вуглеводи, що містяться в крупі, сприяють очищенню організму від токсинів і шлаків. Пшоно рекомендується включати в раціон людям, страждаючим розладами шлунково-кишкового тракту і печінки.

Енергетична продукту становить 348 ккал на 100 г сухої крупи, в готовій каші калорій набагато менше на 100 г, це робить пшоно цінним дієтичним продуктом, який можна вживати для зниження ваги. Ті, хто худне, високо оцінять користь пшона. Завдяки ліпотропною речовин, що входять до його складу, жир не тільки не відкладається, а й виводиться з організму.

Високою є також харчова цінність пшона, в ній міститься білок (11,5 г на 100 г сухої крупи). За якістю і процентним вмістом білка пшоно прирівнюється до пшеничним круп, залишаючи позаду рис і ячмінь, білок пшона є джерелом легкозасвоюваних амінокислот. Рослинні жири — від 3 до 5,5 г на 100 г сухої крупи. За змістом рослинних жирів пшоно поступається тільки вівсянці. Входять до складу пшона і вуглеводи (66,5 г на 100 г сухого продукту).

Вітаміни та мінерали, що містяться в пшоні

У злаку містяться вітаміни групи В, які відповідають за здоров’я волосся, шкіри та нігтів, що регулюють тиск, усувають втому і дратівливість.

— В1 — усуває депресивні стани;

— В2 — перешкоджає утворенню лупи і прищів;

— В2 — позбавляє від проблем з кістковою системою;

— В6 — в поєднанні з кальцієм сприятливо діє на роботу серцевого м’яза;

— В9 — нормалізує жировий і вуглеводний обмін, приймає участь в кровотворення;

— РР — покращує апетит, підтримує слизові оболонки і шкірні покриви в здоровому стані.

Пшоно містить велику кількість різноманітних мікроелементів, що дають силу і зміцнюють наш організм:

— Залізо — покращує кровообіг і не дозволяє розвинутися анемії;

— Калій — міститься в злаку у великій кількості, нормалізує роботу серцево-судинної системи;

— Марганець — покращує обмін речовин, що робить пшоняну кашу корисною для повних людей;

— Натрій — посилює утворення шлункового соку, активує ферменти підшлункової залози і слинних залоз;

— Кремень і фтор — будівельні матеріали для зубів, нігтів, волосся і кісток, покращують стан шкіри;

— Магній — підвищує фізичну витривалість організму і гальмує запальні процеси;

— Мідь — перешкоджає старінню шкіри і виникненню зморшок.

Вплив пшона на організм

Пшоняна каша перешкоджає утворенню холестеринових бляшок і жирових відкладень. Пшоно — це необхідний елемент раціону жителів великих міст і районів з неважливою екологією. Компоненти, що входять до складу пшона, виводять з організму токсичні сполуки, шлаки і навіть іони важких металів. Останнім часом стала з’являтися інформація про те, що пшоно здатне виводити з організму антибіотики. Незважаючи на те, що цей факт ще не отримав наукового підтвердження, всім хто приймав антибіотики, не буде зайвим включити в своє меню пшоняну кашу.

Пшоно — незамінна їжа для людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту (панкреатит), хворобами печінки, цукровий діабет, атеросклероз, алергією.

Незважаючи на безліч корисних складових, вживання пшона в великих кількостях протипоказано людям зі зниженою кислотністю шлунка і які страждають на запалення товстої кишки. До шкідливих властивостей можна віднести і те, що ця крупа містить речовини, що заважають йоду засвоюватися щитовидною залозою, тому при гіпотиреозі не бажано вживати цей вид каші.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: