Горох — користь і корисні властивості гороху

Горох - користь і корисні властивості гороху

Зміст:

Горох — один з представників сімейства бобових, відомий людству з незапам’ятних часів. До цього сімейства відноситься відома своїми корисними властивостями соя, квасоля, сочевиця. При розкопках древніх середземноморських селищ археологи знаходили ємності з горохом, що свідчить про те, що ця рослина і його насіння використовували в їжу багато століть тому. Користь гороху цінували високо, страви з гороху подавали імперським особам і дорогим гостям. Простий люд також харчувався гороховими стравами, відзначаючи для себе багато корисних властивостей гороху.

Користь гороху

Головне корисна властивість гороху, як і інших представників сімейства бобових, полягає в дуже високому вмісті білка, що містить цінні і не замінні амінокислоти (лізин, триптофан, цистеїн, метіонін). Цей продукт завжди входить в раціон харчування веганів і вегетаріанців, тих, хто тримає піст, а також потребує посиленого білковому харчуванні (спортсмени, люди важких професій). Крім білкової складової в горосі також міститься крохмаль, натуральні цукру, жири (насичені жирні кислоти), клітковина. Вітамінний ряд, представлений в горосі, містить бета-каротин, аскорбінову кислоту, вітаміни групи В, Е, Н, РР. Надзвичайно широкий і різноманітний набір мінеральних солей. Горох по праву можна назвати рекордсменом за вмістом мікро і макроелементів, в його складі міститься: калій, кальцій, натрій, магній, стронцій, олово, сірка, хлор, фосфор,

Такий багатий набір цінних речовин багато в чому і пояснює користь гороху для здоров’я людини. Молодий зелений горошок має антисептичні властивості, здатний виводити глистів з травного тракту, позитивно впливає на роботу серцево-судинної і кровоносної систем, допомагає прибрати набряклість. Високий вміст органічних кислот (лимонної і щавлевої) дозволяє горошку виводити з нирок пісок, що є відмінною профілактикою сечокам’яної хвороби.

Антиоксиданти (речовини зв’язують вільні радикали і перешкоджають окисленню) сприяють очищенню організму від шкідливого холестерину, знижують ризик розвитку онкопухлин, омолоджують клітини. Клітковина горошку сприяє очищенню кишечника від накопичень, шлаків, токсинів.

При вживанні горошку в повній мірі проявляється і користь вітамінів групи В: нормалізується робота нервової системи, мозкова діяльність, організм отримує енергію. Горох і страви з гороху потрібно обов’язково вводити раціон дітей і підлітків, їм особливо потрібні вітаміни і мікроелементи, для успішного росту і розвитку.

Застосування гороху в народній медицині

Користь гороху для здоров’я виявив ще Гіппократ, за допомогою цієї бобової культури він лікував недокрів’я, хвороби щитовидної залози, серця, судин. Якщо в їжу використовують в основному тільки зерна гороху, то в лікарських цілях використовується і бадилля і стручки рослини.

Подрібнені зелені пагони гороху, зібрані після цвітіння, заварюють окропом, настоюють півгодини (30 г маси на 300 г води) і приймають по 30 мл до їди. Цей настій покращує роботу передміхурової залози у чоловіків, розчиняє дренаж в нирках і виводить їх.

Народні цілителі активно використовують в терапевтичних цілях горохову муку. Вживання 1 чайної ложки борошна з гороху щодня, допоможе налагодити травлення, роботу кишечника, позбавить від хронічних закрепів, від головного болю.

Горохову борошно використовують в косметичних цілях, вона прекрасно очищає шкіру, покращує колір обличчя. Настоєм з цієї рослини протирають шкіру обличчя, вмиваються, роблять примочки і лікують деякі шкірні хвороби (екзему, дерматит, вугрі).

Протипоказання до вживання гороху:

Незважаючи на всі корисні властивості гороху, у нього є один істотний недолік — викликати здуття живота. Щоб уникнути цього, в блюда до гороху потрібно додавати кріп. Корисні властивості кропу мінімізують шкоду гороху. Перед приготуванням гороху, крупу ретельно промивають, це також мінімізує здувається властивості гороху.

Після вживання страв з гороху не можна пити холодну воду. При наявності таких хвороб як подагра, холецистит, гострий нефрит — горох потрібно виключити.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: