Боби — користь і корисні властивості бобів

Боби - користь і корисні властивості бобів

Боби — насіння рослини Боб звичайний з сімейства бобових, часто бобами називають квасолю, сочевицю, нут, горох, всі ці рослини також з сімейства бобових, але кожен вид має ряд своїх особливостей і певних корисних властивостей.

Людству не одне тисячоліття відома користь сочевиці, сої, гороху, квасолі, ці цінні культури завжди були присутні в раціоні харчування, як простих людей, так і правлячої еліти. Боби відрізняються від інших зернобобових культур своєю формою і кольором, це зелені, плескаті з двох сторін насіння, з легким горіховим присмаком, що володіють багатьма корисними властивостями.

Чим корисні боби

Боби, як і інші зернобобові культури, багаті цінними амінокислотами і є джерелом білка рослинного походження. Більшість амінокислот містяться в бобах незамінні, не синтезуються в організмі людини і легко засвоюються в травному тракті.

Крім білка в бобах присутні вітаміни: групи В, С, РР, каротиноїди, мінеральні солі калію, кальцію, сірки, фосфору, заліза, молібдену. Також в бобах міститься клітковина, яка допомагає очищати організм від шкідливих токсинів і шлаків, а також солей важких металів і радіонуклідів.

Що примітно, калорійність бобів зовсім невисока: 57 калорій на 100 г продукту, при цьому користь, яку вони приносять організму величезна. Потрапляючи в травний тракт, боби обволікають стінки шлунка і знаходяться там до повного перетворення вуглеводів в глюкозу, що дозволяє зберегти надовго відчуття ситості. Багато дівчат, які мріють схуднути або контролюючі свою вагу, вибирають страви з бобами, тому що це дозволяє легко, швидко і ефективно знизити вагу, не відчуваючи почуття голоду. Крім цього, організм отримує велику дозу необхідного білка і вітамінів, насичується мінералами.

Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, боби мають і істотні недоліки, найголовнішим «мінусом» вважається їх висока газоутворюючихздатність. Тобто навіть при повністю здоровому травному тракті, після прийому бобів буде спостерігатися здуття живота і метеоризм. Цим властивістю боби наділяють олігосахариди, що містяться у великій кількості, і погано перетравлюються в шлунку. Кілька зменшити ці властивості бобів допоможуть вітрогінні продукти, з якими можна вживати боби (кріп, фенхель, м’ята).

Чим ще боби корисні для здоров’я? Цей продукт має жовчогінну властивістю, відмінно виводить холестерин і стабілізує рівень цукру в крові. Варені боби, подрібнені в пюре використовують як харчову та протизапальну маску для обличчя. Кашка з бобів, зварених на молоці відмінно «витягує» фурункули і нариви.

Щоб почерпнути для організму всю користь бобів, потрібно правильно їх приготувати. Зазвичай боби варять, в деяких країнах боби смажать, в результаті чого верхня оболонка тріскається, розкриваючи зміст, схоже за смаком на горішки. Для того щоб боби зварилися швидше, їх попередньо замочують у холодній воді (в гарячій вони можуть закиснути за 4-5 годин, які відводяться на замочування).

Варять боби без солі, протягом 1, 5 2 годин, кількість води має бути в три рази більше, ніж обсяг бобів. У процесі варіння в каструлю більше нічого не додають, соуси, оцет і інші продукти, що містять кислоту сповільнять разваривание бобів. Не варто також додавати і соду, яка зіпсує смак бобів і викличе руйнування вітаміну В1.

Важливо! Недоварені і сирі боби їсти не можна, в них містяться токсини, які викликають сильне отруєння.

Протипоказання до вживання бобів:

Високий вміст пуринових речовин шкідливо для хворих на подагру, гострим нефритом. Не рекомендується вживати боби при гепатиті, панкреатиті, коліті, закрепах.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: