Булгур — користь, склад і вплив на схуднення

Булгур - користь, склад і вплив на схуднення

Булгур — крупа, відома в східних країнах. Там це один з поширених гарнірів до м’ясних, рибних і овочевих страв. Булгур — це пшениця, зібрана в період молочної стиглості, висушена, очищена від висівок і подрібнена.

За зовнішнім виглядом булгур нагадує кукурудзяну крупу, а при варінні вона збільшується в об’ємі в 3 рази, що робить цей вид каші доступним і економічним.

Склад булгура

З огляду на те, що булгур — це подрібнена пшениця, можна сказати, що в ній зберігаються всі корисні властивості пшеничного зерна. Булгур насичений вітамінами, особливо групи В — В1, В2, В3, В4, В5, В6, В9, вітамін К, Е і бета-каротином, а також мікроелементами — фосфором, залізом, селеном, міддю, цинком, марганцем, калієм, натрієм і кальцієм. Крупа містить ненасичені жирні кислоти, цукри, зольні речовини і клітковину. Калорійність сухого продукту — 342 ккал на 100 г.

У чому користь крупи булгур

Регулярне вживання булгура сприятливо позначається на стані нервової системи, для якої вітаміни групи В — важлива і основна «їжа». Велика кількість мінеральних солей сприяє відновленню обміну речовин, робить шкіру і волосся «живими». Колір обличчя набуває здорового відтінок, волосся стає блискучим і добре ростуть.

Правильний раціон і здорова їжа — один з основних «каменів» в фундаменті міцного здоров’я, гарного самопочуття і прекрасного зовнішнього вигляду. Введення в раціон крупи булгур дозволить наситити організм потрібними і корисними речовинами не гірше, ніж вітамінний комплекс з аптеки.

Булгур відноситься до круп, які легко засвоюються і перетравлюються, що не обтяжуючи стан, тому страви з булгуром часто зустрічаються в раціоні спортсменів. Особливо корисна крупа людям важких професій і тим, хто постійно пов’язаний з великими фізичними навантаженнями.

Як багато «заморські» продукти, булгур погано приживається в нашій країні через те, що господині не знають, які страви можна приготувати з крупою. На Сході булгур є невід’ємною частиною таких страв як «долма» — страва, що нагадує голубці, з м’яса, булгура і виноградного листя, і салат «табуле». З булгуром фарширують перець, використовуючи крупу замість рису. У більшості випадків замість картоплі і рису до м’ясних і рибних страв можна подати булгур — це зробить їжу смачніше, корисніше і простіше для засвоєння.

Вплив на схуднення

До недоліків можна віднести тільки калорійність, яка вище, ніж у інших круп. Діетчікі часто обділяють булгур увагою, сприймаючи крупу як джерело зайвих калорій. Під час дієти і в цілях схуднення булгур стане помічником, якщо відварювати крупу у великій кількості води і вживати невеликими порціями. Високий вміст клітковини дозволить «почистити» організм, і викличе відчуття насичення при вживанні навіть невеликої порції каші.

Як готувати крупу булгур

Булгур готують не так, як звичайну кашу. Суху крупу перед варінням обсмажують в олії, а потім додають воду в пропорції 1:2. Вариться каша хвилин 15, під закритою кришкою.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: