Сочевиця — користь і корисні властивості сочевиці

Сочевиця - користь і корисні властивості сочевиці

Сочевиця — один з найдавніших видів бобових, що вживаються в їжу. Вона смачна, корисна і екологічно чиста. Особливість цієї крупи в тому, що вона не накопичує нітрати, радіонукліди та інші шкідливі речовини.

Користь сочевиці величезна — це поживний продукт, який не тільки урізноманітнює щоденний раціон, але і допоможе позбутися від проблем зі здоров’ям.

Склад сочевиці

Сочевиця — продукт, багатий білком, тому вегетаріанці прирівнюють сочевицю за поживними властивостями до м’яса. Засвоєння даної злакової культури в організмі відбувається легше через відсутність відповідних м’ясної білок жирових компонентів.

Сочевиця багата амінокислотами, мінералами і вітамінами. Продукт має дивовижну властивість: в ньому не накопичуються токсичні або шкідливі речовини: радіонукліди, нітрати та ін. Ось чому сочевицю можна сміливо назвати екологічно чистим продуктом.

Корисні властивості сочевиці

Для людей, що страждають на цукровий діабет, лікарі нерідко рекомендують включення в раціон чечевиці каш, супів і салатів. При виразках, колітах та інших захворюваннях травлення корисно їсти пюре з сочевиці.

Завдяки вмісту в чечевиці розчинної клітковини поліпшується травний процес, знижується ризик появи онкологічного захворювання прямої кишки. Вживання в їжу каші з сочевиці сприяє підвищенню імунітету, налагодженню функціонування роботи сечостатевих органів і поліпшення обміну речовин.

Зерна сочевиці добре проростають. Проросла сочевиця з лікарських властивостях близька до пророслої пшениці. Сіра або зелена сочевиця в шкірці — найкраща для пророщування.

Сочевиця багата залізом і фолієвою кислотою, настільки необхідними речовинами для вагітних. Дану злакову культуру можна назвати скарбницею корисних речовин. У ній містяться йод, мідь, цинк, магній, марганець, молібден, кобальт, бор, жирні кислоти групи Омега-3, Омега-6, вітаміни А, групи В, С.

У сочевиці міститься велика кількість триптофану, що перетворюється в організмі в серотонін. Якщо в організмі спостерігається брак речовини, то це веде до розвитку депресій, людина відчуває себе тривожно, у нього поганий настрій. Хороший джерело отримання триптофану — зелена сочевиця.

Ісофлавони — речовини, що запобігають розвитку ракових захворювань грудей. Під впливом теплової обробки Ісофлавони не руйнуються. Вони «живуть» в засушеної, вареної і консервованої сочевиці.

Калій, що міститься в сочевиці, корисний при серцевих захворюваннях і є кровотворних продуктом. Він показаний до застосування при низькому гемоглобіні.

Деякі вчені стверджують, що вживання в їжу сочевиці і квасолі хоча б 3 рази на тиждень, зменшує ризик виникнення невеликих утворень на кишкових стінках — поліпів, які можуть перетворитися в злоякісні утворення.

Вживання даної злакової культури сприятливо позначається на стані шкіри — вона стає здоровою і гладкою.

Сочевицю використовують при розладах шлунка. Колись російські знахарі застосовували спеціальний рідкий сочевичний відвар для усунення запорів. Крім того, сочевицю використовували як лікувальний засіб від захворювання віспи.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: