Сочевиця — користь і корисні властивості сочевиці

Сочевиця - користь і корисні властивості сочевиці

Сочевиця — один з найдавніших видів бобових, що вживаються в їжу. Вона смачна, корисна і екологічно чиста. Особливість цієї крупи в тому, що вона не накопичує нітрати, радіонукліди та інші шкідливі речовини.

Користь сочевиці величезна — це поживний продукт, який не тільки урізноманітнює щоденний раціон, але і допоможе позбутися від проблем зі здоров’ям.

Склад сочевиці

Сочевиця — продукт, багатий білком, тому вегетаріанці прирівнюють сочевицю за поживними властивостями до м’яса. Засвоєння даної злакової культури в організмі відбувається легше через відсутність відповідних м’ясної білок жирових компонентів.

Сочевиця багата амінокислотами, мінералами і вітамінами. Продукт має дивовижну властивість: в ньому не накопичуються токсичні або шкідливі речовини: радіонукліди, нітрати та ін. Ось чому сочевицю можна сміливо назвати екологічно чистим продуктом.

Корисні властивості сочевиці

Для людей, що страждають на цукровий діабет, лікарі нерідко рекомендують включення в раціон чечевиці каш, супів і салатів. При виразках, колітах та інших захворюваннях травлення корисно їсти пюре з сочевиці.Завдяки вмісту в чечевиці розчинної клітковини поліпшується травний процес, знижується ризик появи онкологічного захворювання прямої кишки. Вживання в їжу каші з сочевиці сприяє підвищенню імунітету, налагодженню функціонування роботи сечостатевих органів і поліпшення обміну речовин.

Зерна сочевиці добре проростають. Проросла сочевиця з лікарських властивостях близька до пророслої пшениці. Сіра або зелена сочевиця в шкірці — найкраща для пророщування.

Сочевиця багата залізом і фолієвою кислотою, настільки необхідними речовинами для вагітних. Дану злакову культуру можна назвати скарбницею корисних речовин. У ній містяться йод, мідь, цинк, магній, марганець, молібден, кобальт, бор, жирні кислоти групи Омега-3, Омега-6, вітаміни А, групи В, С.

У сочевиці міститься велика кількість триптофану, що перетворюється в організмі в серотонін. Якщо в організмі спостерігається брак речовини, то це веде до розвитку депресій, людина відчуває себе тривожно, у нього поганий настрій. Хороший джерело отримання триптофану — зелена сочевиця.

Ісофлавони — речовини, що запобігають розвитку ракових захворювань грудей. Під впливом теплової обробки Ісофлавони не руйнуються. Вони «живуть» в засушеної, вареної і консервованої сочевиці.

Калій, що міститься в сочевиці, корисний при серцевих захворюваннях і є кровотворних продуктом. Він показаний до застосування при низькому гемоглобіні.

Деякі вчені стверджують, що вживання в їжу сочевиці і квасолі хоча б 3 рази на тиждень, зменшує ризик виникнення невеликих утворень на кишкових стінках — поліпів, які можуть перетворитися в злоякісні утворення.

Вживання даної злакової культури сприятливо позначається на стані шкіри — вона стає здоровою і гладкою.

Сочевицю використовують при розладах шлунка. Колись російські знахарі застосовували спеціальний рідкий сочевичний відвар для усунення запорів. Крім того, сочевицю використовували як лікувальний засіб від захворювання віспи.


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Горох — користь і корисні властивості гороху

Зміст: Користь гороху Застосування гороху в народній медицині Протипоказання до вживання гороху: Горох — один з представників сімейства бобових, відомий людству з незапам’ятних часів. До цього сімейства відноситься відома своїми…

Боби — користь і корисні властивості бобів

Боби — насіння рослини Боб звичайний з сімейства бобових, часто бобами називають квасолю, сочевицю, нут, горох, всі ці рослини також з сімейства бобових, але кожен вид має ряд своїх особливостей…

Булгур — користь, склад і вплив на схуднення

Булгур — крупа, відома в східних країнах. Там це один з поширених гарнірів до м’ясних, рибних і овочевих страв. Булгур — це пшениця, зібрана в період молочної стиглості, висушена, очищена…