Рис — користь і корисні властивості рису

Рис - користь і корисні властивості рису

Корисні властивості рису високо цінуються багатьма народностями. Спочатку рис був основною їжею в східних країнах, сьогодні користь рису відома всім, його включили в раціон харчування практично у всіх країнах світу.

Корисні властивості рису

Користь рису обумовлена його складом, основну частину якого складають складні вуглеводи (до 80%), приблизно 8% в складі рису займають білкові сполуки (вісім найважливіших для людського організму амінокислот). Виняткова Користь рису в тому, що він не містить глютену (це рослинний білок, який може викликати сильну алергічну реакцію). Міститься в зернах рису і клітковина, її частка мала (всього 3%), тому рис виступає відмінним гарніром для овочевих страв.

Вітамінно-мінеральний комплекс речовин що містяться в рисі не надто широкий, але максимально корисний для здоров’я. Рис — джерело вітамінів групи В (В1, В2, В3, В6), як відомо ця вітамінна група незамінна для нервової системи, тому рис можна по праву вважати їжею для ЦНС. Він зміцнює нервову систему, лецитин, що входить до складу рису стимулює мозкову діяльність. Серед мінералів, якими багатий рис, помітно виділяється калій, в невеликій кількості рисові зерна містять кальцій, йод, залізо, цинк, фосфор.

Високий вміст калію зумовлює Користь рису для серцево-судинної системи, він зміцнює серцевий м’яз, сприяє поліпшенню роботи серця. Потрапляючи в організм людини, рис вступає в контакт з наявної сіллю (а саме з натрієм) і виводить її надлишки. Як відомо, сіль в організмі затримує воду, а рис сприяє видаленню і солі, і зайвої води, це не тільки покращує обмін речовин, але і сприяє схудненню. Також дуже корисний рис при наявності захворювань нирок і сечовивідної системи.

Одне з найбільш корисних властивостей рису — обволікаючу дію, потрапляючи в органи травної системи, рис м’яко обволікає стінки стравоходу, шлунка, така їжа корисна людям з підвищеною кислотністю шлункового соку, а також страждаючим гастритом, виразкові ураження слизової шлунка.

Завдяки своїм корисним властивостям рис рекомендований педіатрами всього світу в якості першого прикорму для немовлят. Вводити рисову кашу в раціон дитини, можна починаючи з піврічного віку. Є у рису властивості, які у свій тимчасово є і корисними, і шкідливими, зерна рису містять речовини, які гальмують перистальтику кишечника. Тому рисовий відвар — один з найпоширеніших лікарських «народних» коштів при діареї і проносах. Властивість рису «кріпити» кишечник, з одного боку — користь, але і шкоду рису з іншого боку. Виявляється він при надмірному вживанні цього продукту. Щоденне вживання рису провокує розвиток запорів.

Корисні властивості рису залежать також і від сорту зернової культури, і від способу обробки. Максимум корисних речовин міститься в нешліфовані рисі, він має коричневий колір, оскільки на зерні зберігається оболонка, багата клітковиною і вітамінами. Рис білого кольору — ретельно відшліфований, містить на порядок менше корисних речовин, ніж коричневий рис, «усередненим» варіантом є рис пропарений, що має легкий бурий відтінок, в ньому зберігається основна маса корисних речовин, при цьому його вигляд більш привабливий і наближений до білого рису. Існує також чорний рис або дикий рис, його зерна мають темний колір, а поживна цінність одна з найвищих серед інших видів рису.

На сьогоднішній день відомо більше 20 сортів рису, загальноприйнято ділити рис на категорії за розміром зерна: довгозернистий, середньозернистий і круглий.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: