Перловка — користь, склад і вплив на дитячий організм

Перловка - користь, склад і вплив на дитячий організм

Перлова крупа отримала назву від слова «перл» — перлина. Оброблені зерна ячменю зовні нагадують річкові перли. Розглядаючи корисні властивості перловки, можна сказати, що ця крупа так само дорогоцінна.

Що містить перлова каша

Перлова крупа містить необхідні організму речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи і клітковину.

Набір мікроелементів перлової каші більш ніж цінний. У ній містяться солі калію, кальцію, заліза. Присутній цинк, мідь, марганець, молібден, стронцій, нікель, кобальт, хром, йод, бром і фосфор.

Вітамінний ряд не менш широкий: А, Е, В, РР. Кожен з вітамінів, присутній в перлової каші, відповідає за виконання тієї чи іншої функції. Вітамін А зміцнює нігті, покращує імунітет, нормалізує обмін речовин і зберігає зір. Вітамін В нормалізує роботу нервової системи, забезпечує здоров’я волосся і чистоту шкіри. Вітамін D сприяє нормальному розвитку опорно-рухового апарату, скелета і допомагає зміцнити зуби і кістки. За молодість відповідає вітамін Е.

Якщо ви 2 рази в тиждень будете вживати перлову кашу, тоді волосся, шкіра і нігті знайдуть здоровий і красивий вид. Продукт корисний для тих людей, які страждають грибковими захворюваннями. У перлової крупі міститься цінний компонент — гордецін, що володіє протигрибковим і антибактеріальну дію.

Вплив перловки на організм

Для виведення з організму токсинів потрібно часто вживати перлову крупу. Вона допоможе організму позбавитися від шкідливих і непотрібних речовин. Завдяки вживання каші з перлової крупи забезпечується нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту. Перловка має високу енергетичну цінність, але це не заважає крупі допомагати підтримувати фігуру в хорошій формі. Перлову кашу ототожнюють з дієтичним блюдом. Розроблено навіть спеціальні дієти.

Вживання в їжу перловки — запорука підтримки міцного імунітету, викорінення можливості виникнення простудних захворювань. Що міститься в крупі лізин надає противірусний ефект при герпесі та застуді.

Перлова каша — незамінне блюдо для людей з діабетом або алергією. У крупі міститься багато амінокислот, які здатні зменшити сприйнятливість організму алергіка до подразників.

Перловка багата фосфором. Завдяки речовині забезпечується нормалізація функціонування ендокринної системи і активізується мозкова діяльність. Перлова каша — чергове блюдо у спортсменів. Вживання крупи збільшує інтенсивність і швидкість м’язових скорочень.

При запальних процесах шлунково-кишкового тракту і в післяопераційний період перлову кашу корисно вживати в їжу. Вона характеризується обволакивающим і антацидним дією. Клітковина сприяє активному травному процесу.

Відвари перлової крупи використовуються як лікувальний засіб від захворювань жовчного міхура і нирок.

Користь перловки для дітей

Вона здатна дати організму, що росте необхідні для росту і розвитку речовини. Тому її включають в дитяче меню.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: