Вівсяна каша — користь, шкода і рецепти приготування

Вівсяна каша - користь, шкода і рецепти приготування

Зміст:

Довірою до продукту вчені перейнялися, вивчивши склад вівсяної каші. Виходячи з даних довідника «Таблиці хімічного складу і калорійності російських продуктів харчування» радянського хіміка-аналітика Скурихина І. М. і академіка РАМН Тутельян В. А. в 100 грамах пластівців містяться макро — і мікроелементи, а також корисні речовини:

Склад вівсяної каші

Жиророзчинні і водорозчинні вітаміни:

Коли радянські вчені досліджували вівсяні пластівці, у них був якісний, екологічно чистий продукт без домішок і сторонніх часток. Cоюз споживачів «Росконтроль» в грудні 2016 року дізнався про те, що у недобросовісних виробників в хімічний склад вівсяної каші входять і інші компоненти:

Cоставляющие можуть потрапити в пластівці при порушенні правил обробки зерна, технологій виробництва і правил зберігання продукту. Крім неорганічних елементів, в пачці можуть виявитися «живі» істоти, які потрапили в пластівці в магазині. Якщо на складі супермаркету — антисанітарія, а також не дотримуються вимоги зберігання, то борошняна міль, кліщі і довгоносики затишно прилаштувати в пачці вівсянки.

Корисні властивості вівсяної каші

З покупки якісних пластівців можна починати інше життя. Тарілка каші на сніданок змінить її на краще, так як позитивно вплине на здоров’я.

Стабілізує емоційний фон

Справитися з поганим настроєм, переживаннями і безсонням стає важче. Перемогти нервову напругу допоможе вівсянка на сніданок. Користь каші для нервової системи — заслуга вітаміну В6 або піродіксіна. Вітамін В6 діє на нервову систему опосередковано: він нормалізує рівень глюкози в клітинах.

Покращує мозкову діяльність

Вітамін В6, яким багаті вівсяні пластівці, потрібен мозку не менше, ніж нервовій системі. Піродіксін прискорює процеси засвоєння амінокислот і поживних речовин в тканинах мозку, за рахунок чого підвищується продуктивність мозку. Тому для дітей, студентів, і тих, хто трудиться розумово, користь вівсяної каші вранці буде найбільшою. І людям у віці сніданок піде на користь: вітаміни групи В вплинуть позитивно на пам’ять і ясність розуму.

Перешкоджають всмоктуванню ЛПНЩ

«Поганий холестерин» або ЛПНЩ шкідливий тим, що з часом перетворюється в бляшки і нарости на судинах. Уникнути повністю ЛПНЩ в продуктах можливо при жорсткому дотриманні суворих дієт. Але можна обхитрити холестерин за допомогою вівсяної каші. Користь вівсянки полягає в тому, що в ній міститься розчинна клітковина бета-глюкан, з якої не уживається холестерин. Бета-глюкан уповільнює всмоктування «поганого холестерину», не дає йому довго знаходитися в шлунку. В результаті ЛПНЩ залишає організм. Користь вівсяної каші на воді буде і тоді, коли разом з нею або після неї з’їдена сита і жирна їжа.

Очищає клітини від токсинів і солей важких металів

Потрапляючи в шлунок людини, вівсянка перетворюється в губку для солей важких металів і токсинів. Першим вона вбирає свинець — небезпечний елемент для здоров’я. Свинець потрапляє в організм через посуд, предмети побуту, іграшки, атмосферу і воду. Надлишок свинцю призводить до розладів нервової системи і розумової діяльності.

Небезпечно накопичення свинцю для дітей, так як це призводить до затримок у розвитку та нервових розладів. В умовах сучасної екології уникнути зустрічі з елементом стає важко. Продукт абсорбує солі важких металів і виводить їх з організму.

Захищає слизову шлунка

Вівсяна каша входить в список продуктів, які дозволені при гастритах і виразках. У період загострення захворювання каша зніме запалення і послабить спазми. Вівсянка легко перетравлюється і захищає слизову оболонку шлунка. При регулярному вживанні налагоджуються процеси травлення і проходить дисбактеріоз.

Допомагає схуднути

При калорійності в 88 ккал в каші містяться вітаміни, мінерали та харчові волокна. Вівсянка перетравлюється в організмі близько 3 годин і в процесі перетравлення вивільняє енергію. Відчуття ситості залишається на 3-4 години.

Так відбувається не у всіх: через півгодини після тарілки вівсяної каші нападає ще більший голод. Даний ефект пояснює Уголев А. М. в «Теорії адекватного харчування». Академік описав, що сира вівсянка містить ферменти, необхідні для засвоєння. Але багато каші, які продаються в магазині, пройшли попередню термічну обробку через що в них зруйнувалися всі ферменти. Потрапляючи в шлунок, каша не здатна перетравитися і організму доводиться витрачати багато енергії на її засвоєння: а це половина від цінності каші.

Шкода і протипоказання вівсяної каші

Каша абсорбує токсини і солі важких металів, але з непотрібними елементами волокна вівсянки «захоплюють» корисні мінерали: кальцій, цинк, магній і залізо.

Вівсянка на воді або нежирному молоці не є небезпечною для фігури. Але якщо присмачити кашу вершковим маслом, жирним молоком і поцукрити, то вона перетворюється на ворога для тонкої талії.

Вівсянка — продукт, який корисний і дорослим, і дітям. В меню дієт для схуднення, при виразках і гастритах, захворюваннях печінки входить вівсяна каша. Протипоказання відносяться до групи людей, хворих на целіакію. Целіакія — реакція організму на білок глютену. При патології шлунок не сприймає продукти, що містять глютен. У хворого на целіакію при вживанні злакових виникає діарея і гострі болі в шлунку. Щоб не допустити розвитку патології, уважно спостерігайте за реакцією дитини на злаки, хлібобулочні вироби і каші.

Корисна каша виходить з вареної вівсянки. Пластівці швидкого приготування менш цінні. Щоб каша приготувалася за 1-2 хвилини, зерна піддаються обробці. Їх розплющують і сушать, в результаті втрачається частина вітамінів і мінералів. Шкода каші, приготовленої з пластівців, не проявиться, але і користь від продукту мінімальна.

Інша справа — вівсянка в пакетиках, присмачена ароматизаторами і добавками. Замість корисних елементів в ній переважають хімічні компоненти, які завдають шкоди. Її слід уникати і тому, що вона не дає довгого насичення, а збуджує апетит.

Секрети приготування

Класична каша готується на вогні з цільних зерен. Від якості їх обробки залежить те, скільки готувати кашу. Середня тривалість приготування — 20-30 хвилин.

Класичний рецепт

  • Промийте 1 стакан зерен, видаліть сміття і лушпиння. Вівсянку замочіть в холодній кип’яченій воді на 30-60 хвилин.
  • Залийте злаки 2 склянками води або молока і поставте на середній вогонь.
  • Каша почне закипати і з’явиться піна, яку потрібно видаляти.
  • Від моменту кипіння засічіть час: правильно готувати вівсяну кашу потрібно на середньому вогні, постійно помішуючи 10-15 хвилин;
  • Через 15 хвилин вимкніть вогонь і залиште кашу «дійти» під кришкою на 10 хвилин.
  • У готову страву можете додати вершкове масло, горіхи, сухофрукти, цукор або мед.
  • Це класичний сніданок англійців. Готувати страву по-англійськи просто: рецептура англійців майже не відрізняється від інших рецептів. Єдина різниця — співвідношення крупи і рідини: англійська вівсянка гущі і для приготування береться не 2, а 1,5 частини води або молока.

    Рецепт в мікрохвильовці

  • Залийте 1 склянку крупи 4-ма склянками молока, додайте сіль і цукор за смаком.
  • Все перемішайте, накрийте кришкою і відправте в мікрохвильову піч на 10 хвилин при максимальній потужності.
  • У деяких печах функція для приготування каш вже передбачена і все, що знадобиться — натиснути на кнопку.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: