Як здобути вищу освіту в США?

Як здобути вищу освіту в США?

Вибираючи майбутню професію, деякі замислюються про можливість здобуття вищої освіти в Америці. Чи реально це і чи варто витрачених зусиль? Пропонуємо вам корисну інформацію про те, як працює система освіти в США для іноземців.

Зміст:

 • Чому варто вибрати навчання в США
 • Як американці здобувають вищу освіту
 • Як вчинити в американський вуз
 • Отримання освіти в Америці для українських
 • Чому варто вибрати навчання в США

  У ВНЗ в Штатах прекрасна система акредитації в усьому світі, це значить, що, отримавши їх диплом, ви стаєте власником престижної «корочки» і закордонним експертом з унікальним досвідом.

  Незважаючи на існуючу думку, що платна освіта в Америці поступається за якістю підготовки російським державним вузам, старт для успіху в майбутньому забезпечений, якщо ви зуміли пройти вищу школу Ліги Плюща (об’єднання Гарварда, Єля та інших вищих школігі Плюща () Гарварда, Єля або РДА, Єля або ви отря на існуючу думку, що платна освіта в Америці поступається по кач).

  Академічний підхід, яким славляться вузи в США, полягає в міждисциплінарних зв’язках — ви не прив’язані жорстко до одній кафедрі з її обмеженим набором предметів і можете поповнювати знання і досвід на більш широкому терені свого профілю.

  Фактично, там немає самого поняття «студентська група», і хоча на практиці ви можете піти по накатаній колії вибору предметів, у вас є можливість скласти власну «меню» з курсів і викладачів, яких ви бажаєте прослухати.

  Ще одна непряма причина відправитися туди на навчання — це потенційна можливість залишитися в цій країні. Якщо вас приваблює перспектива жити в Штатах, ви можете націлитися на довгостроковий проект — здобути освіту, роботу та громадянство.

  Як американці здобувають вищу освіту

  Відмінності починаються ще в старшій школі, яка відповідає нашим 10 і 11 класів. Особливість шкільної освіти в Америці в тому, що в старших класах шкільний розклад можна скласти вже з урахуванням майбутньої професії, позбувшись від непотрібних класів, скажімо з літератури, але взявши додаткові з математики — у нас такої можливості немає.

  Фінальні тести з профілюючих предметів стають підставою для подачі заявок в бажані вузи і важливим кроком до вступу. Рівень середньої освіти в Америці не можна назвати блискучим, проте вже на останньому році навчання в старшій школі студенти, які бажають продовжити освіту, докладають колосальних зусиль, щоб потрапити в коледж чи університет.

  Тому ті, що готується йти далі в навчанні, демонструють високий рівень підготовки з профілюючих предметів, що складають непогану конкуренцію, наприклад, для українських школярів, які бажають вступити до престижного американського вузу.

  Надходження починається з подачі заявки з пакетом документів в кілька коледжів і університетів, причому це відбувається, поки майбутній студент ще вчиться у випускному класі школи. Відповіді на заявки із запрошенням приходять навесні, а влітку проходять співбесіди, зарахування і проведення оплати за навчання. У вересні нові студенти приступають до занять.

  І університети, і коледжі пропонують 4 роки навчання, для медичної освіти в Америці, як і у нас, передбачені додаткові курси і інтернатура, всього на медичне навчання у них йде більше 10 років.

  Вийти можна зі ступенем бакалавр (4 роки), а продовживши навчання — магістром (+2 року) або доктором філософії (+3 року).

  Заняття організовані в семестри, як і у нас, хоча в деяких вузах діє система триместрів при відсутності канікул, але з проміжними сесіями.

  Зазвичай, щоб оплатити університет або коледж, американці перераховують власні засоби в повному обсязі або частинами, по курсових, або беруть у ВНЗ позику на отримання освіти, який виплачують після працевлаштування 5-7 років.

  Також є можливість отримати грант — оплату від академічної, культурної чи благодійної організації на безоплатній основі. Практикуються також знижки до 50% на всю суму за навчання або на увазі особливих обставин — на окремі курси.

  Будь-який з безкоштовних або частково платних варіантів передбачає, що студент має високу успішність і потенціал у професійній сфері. Всього зі знижкою або безкоштовно навчаються близько 10% студентів.

  Як вчинити в американський вуз

  Одна з можливостей — це пройти за програмою обміну, будучи перспективним студентом в російському вузі, при якій діє рада представників університетів і коледжів США.

  Друга можливість — це самостійна подача заявки, документів, успішно пройдений тест і позитивне рішення фінансового питання.

  Щоб здобути освіту в Штатах, потрібно пройти наступні кроки:

  Отримання освіти в Америці для українських

  Як сказано вище, програми обміну студентами відмінно підходять для цієї мети. Якщо ви плануєте переклад в США свою дитину, то перед надходженням в російський вуз, з якого і відбудеться теоретично такий обмін, переконайтеся, що він розташований в місті, де також є Американський освітня рада (філія).

  Звичайно, планувати надходження з такими додатковими запитами складніше, але, не маючи супроводу Ради, шанс успішно відправитися на навчання практично дорівнює нулю. Особливо це актуально, якщо ви розраховуєте на отримання гранту або фінансової знижки.

  Американці мріють про диплом Гарварду, Прінстона, Єля, Стенфорда або Університету Південної Каліфорнії, проте гучні назви, які були на слуху ще у наших бабусь, не значать, що потрібно прагнути потрапити саме в них.

  Зараз відмінні умови для іноземних студентів надають інші, державні та приватні, коледжі та університети, серед яких:

  Ще один важливий момент при обміні студентів з Росії полягає в плутанині з поняттями коледж і університет.

  У нашому уявленні будь-якого вузу дає можливість по його закінченні займатися науковою діяльністю (аспірантура, докторантура), проте в Америці після коледжу така можливість закрита. Достатньою науковою базою для продовжують наукові дослідження студентів мають лише американські університети.

  Отже, ви дізналися в загальних рисах, як здобути вищу освіту в США. Можливо, ця ідея зараз виглядає складною і нереальною, але не відмовляйтеся від неї тільки тому. Тисячі студентів з усього світу вкладають сили і засоби, щоб досягти цієї мети, і якщо ви поставили собі за мету — у вас вийде!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: