Як сказати чоловікові про розлучення?

Як сказати чоловікові про розлучення?

Пощастило тим, хто зміг пронести свою любов через багато років, незважаючи на побутові проблеми і життєві випробування. Але, на жаль, часто шлюб не приносить щасливих плодів. Тоді один з подружжя замислюється про розрив відносин. Особливо важко переживають розставання чоловіки: вони не люблять змін, а дружина пішла від нього розцінюють як особисту образу. Саме тому, приймаючи рішення про розірвання шлюбу, жінка часто стикається з проблемою, як правильно сказати чоловікові про розлучення, що б не спричинити агресії і конфлікту.

Коли розлучення — це порятунок?

Перш ніж готуватися до такої розмови, правильно буде задуматися, а чи дійсно розрив необхідний?

Нелегко зважитися на розставання, особливо, якщо руйнується сім’я. Деякі жінки вважають за краще бути нещасними, ніж самотніми. Панічний страх залишитися одній змушує терпіти багато: приниження, злидні, навіть побої. Інша причина, яка заважає зробити перший крок до розриву, — матеріальна залежність. Найчастіше, сказати чоловікові про розлучення — означає втратити всіх необхідних фінансових благ, які для багатьох людей першорядні.

Часто зупиняють діти: малюк не повинен рости без батька. Однак батькам важливо розуміти, що дитині потрібна щаслива сім’я, а не та, яка тримається тільки заради нього — на брехні і взаємне неповагу. Якщо немає можливості вирішити виниклі суперечності, розрив — набагато корисніше для всіх членів сім’ї.

Як зрозуміти, що нічого вже не змінити, а шлюб не врятують ні діти, ні робота над собою, ні переїзд?

Існує кілька ситуацій, виникнення яких в житті будь-якої сім’ї означає одне — надії на світле майбутнє удвох немає.

Якщо розрив виявляється єдиним порятунком, перед тим, як сказати чоловікові про розлучення, потрібно ретельно підготуватися.

Як сказати чоловікові про розлучення: поради психолога

Зваживши всі «за» і «проти» і виявивши, що розрив відносин неминучий, жінці необхідно подумати, як правильно побудувати тяжкий для обох подружжя розмову.

Невірно організований діалог може мати серйозні наслідки: вороже ставлення один до одного, втрата впевненості в собі чоловіки, якщо він ранима людина, або ж напад агресії. Щоб уникнути всього цього, правильніше підготуватися заздалегідь, відвідавши психолога або почитавши його поради на спеціальних форумах.

Основні рекомендації такі:

 • Вибрати підходяще місце. Реакція чоловіка на звістку про розрив може бути непередбачуваною. Навіть покірливий за характером людина, в пориві образи може заподіяти велике зло. Щоб підстрахуватися, краще запросити його в тихе, але при цьому людне місце, де знайдеться той, хто захистить жінку від чоловіка. Іноді психологи радять запросити на бесіду батьків. Однак навряд чи чоловікові буде приємно присутність інших людей при його невдачі.
 • Прийняти заспокійливий засіб. Це необхідно, щоб не піддатися емоціям. Вираз накопичених образ, крики або сльози не приведуть ні до чого: чоловік сприйме це, як чергову сімейну сварку. Завдання жінки, що йде на розставання, — бути твердою, впевненою в своєму рішенні. Не можна піддаватися на вмовляння, обіцянки, а особливо на спроби чоловіка спровокувати почуття жалості до себе. Якщо ця розмова дозрів, то поліпшень в сімейному житті вже не буде. Навпаки, не рекомендується приймати спиртне «для хоробрості». Це прямий шлях до з’ясування відносин і висловом взаємних докорів.
 • Придумати приблизний план розмови. Психологи часто радять планувати на папері важливі справи. Те ж саме стосується серйозних розмов. Правильно буде представити цю розмову, спробувати передбачити реакцію чоловіка, його питання і пропозиції. На кожен з можливих варіантів знайти відповідь. Неухильно дотримуватися плану не вийде, але така підготовленість додасть жінці силу і впевненість.
 • Чітко назвати причину. Чоловікові потрібно сказати про причини, які штовхнули на цей крок. Але це не означає, що потрібно почати згадувати колишні образи і пред’являти нескінченні претензії. Потрібно заздалегідь сформулювати — перш за все, для себе самої — головний мотив розриву. Це повинна бути конкретна проблема, реально існуюча, висловлена ​​безапеляційним, але не дорікає тоном.
 • Поважати чоловіка. Незважаючи на те, що цю розмову — крок до нової, окремої один від одного життя, набагато більш правильно і гуманно буде зберегти добрі відносини з колишнім чоловіком. Краще подякувати йому за те хороше, що було прожито разом, не звинувачувати в розриві: чоловік відмінно зрозуміє свої помилки і сам, нема чого тиснути на нього в цей важкий момент.
 • Ні в якому разі не варто говорити про когось третьому: навіть якщо розлучитися вирішено не через поведінку чоловіка, а просто тому, що пройшли почуття до нього або виникла любов до іншого. Новина про щасливе суперника може стати психологічною травмою для чоловіка.

  Розірвання шлюбу — серйозний крок. Важливо розуміти, як правильно сказати чоловікові про розлучення. Ще важливіше — бути впевненою, що це єдино вірний вихід. Якщо твердості в цьому питанні немає, завжди можна спробувати змінити ставлення один до одного. Хто знає, може бути, спільний похід до психолога допоможе врятувати сім’ю?

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: