Велика різниця у віці

Велика різниця у віці

У сучасному світі погляди на відносини в парі стали демократичнішими, ніж раніше. І хоча більшість подружжя відносяться до одного покоління (різниця у віці 10 років або менше), мало кого здивує велика різниця в віці пари. Тема ця викликає постійний інтерес громадськості і часто обговорюється в колі психологів, в журналах і на ток-шоу.

Зміст:

 • Погляд у минуле
 • Позитивні аспекти
 • Підводні рифи
 • Сексуальна підоснова
 • Що потрібно пам’ятати для збереження відносин
 • Погляд у минуле

  Ще кілька століть тому співвідношення пар з одного покоління і тих, у кого різниця у віці 20 років і більше, було прямо протилежним нинішньої ситуації.

  Нормою вважалися шлюби, в яких чоловік міг годитися дружині в батьки, а іноді навіть в дідусі. Бувало, що різниця у віці 30 років!

  Утримувати сім’ю вважалося великою відповідальністю, тому лише після того, як чоловік прожив гідне життя, заробив певний капітал і репутацію в суспільстві, він приймав рішення одружитися. У такій ситуації вибір йшов на користь молоденьких наречених, здатних народити здорових дітей.

  При виборі чоловіка або дружини дивилися в першу чергу не на сумісність за різницею у віці, а на спроможність і статус нареченого, а також на красу, здоров’я і домовитись нареченої.

  Позитивні аспекти

  Що знаходять для себе пари, нерівні з точки зору ступеня зрілості? Чоловіків, як правило, тягне краса, життєрадісність, молодість дівчини.

  На її тлі чоловік відчуває себе здоровішими і молодше. Крім того, важливу роль для кожного чоловіка грає статус в суспільстві. Молода дружина може сприйматися, як якийсь трофей, статусна родзинка свого чоловіка.

  У свою чергу, в зрілих супутниках дівчат приваблюють інтелект, життєвий досвід, фінансова незалежність. Психологи вважають, що в своєму обранцеві жінка може підсвідомо бачити образ батька, особливо коли в наявності різниця в віці 30 років. Але такий рольової перенесення можливе і при меншій віковій дистанції.

  Здавалося б, союз повинен бути ідеальним за рахунок того, що партнери доповнюють один одного. Дійсно, краса і розум, зрілість і якась легковажність молодості, досвід і мрії — разом створюють прекрасну картину.

  Однак не все так просто, є і підводні камені, які можуть зруйнувати на перший погляд прекрасне майбутнє.

  Підводні рифи

  Чому в наш час такі протилежні люди, у яких різниця у віці 20 років і більше, прагнуть бути разом? Психологи намагаються розглянути глибинні мотиви такого вибору.

  Якщо зрілий чоловік прагне знайти для себе тільки молоду дівчину, то може бути присутнім один або кілька прихованих мотивів:

  Ті ж мотиви можуть бути присутніми і у жінок. В наші дні почастішали шлюби, в яких жінка значно старша за свого обранця.

  Недоброзичливці можуть говорити, що коханий виступає в ролі сина чи альфонса, використовує партнерку з корисливих мотивів. Жінку, як правило, звинувачують в інфантильності, бажанні омолодитися за рахунок обранця, приховати ознаки старіння.

  Таким парам складно залишатися разом довго. З одного боку, подружжя може зіткнутися з тим, що дружина не може народити сина або дочку своєму молодому чоловікові, а з іншого боку, жінка буде відчувати наростаючий дискомфорт від того, що вона потроху втрачає привабливість.

  Побоюючись того, що її кинуть, дружина може стати вкрай ревнивою, підозрілої і навіть істеричної. Ускладнюється ситуація косими поглядами жалісливих подруг і колег, і колючими зауваженнями родичів.

  Що ж відбувається, якщо пара не до кінця розуміє приховані мотиви, присутні в стосунках?

  Звичайно ж, перевиховати іншого неможливо. Не можна також нескінченно підвищувати самооцінку за рахунок партнера. Молода дружина може дорікати чоловіка в тому, що він не ходить з нею на танці і вечірки, а чоловік може безуспішно намагатися перевиховати дружину, постійно вчити її «уму-розуму», вважати її вітряної.

  Психологічно зрілому чоловікові або жінці буде комфортніше і цікавіше, якщо менше 6 років різниця у віці — тоді у пари більше спільних тем для спілкування, ближче життєва позиція завдяки приналежності до одного покоління.

  Сексуальна підоснова

  Піки сексуальної активності у чоловіків і жінок припадають на різні роки. Чоловіки найбільш активні в 19-22 роки, жінки — в 28-30 років. Іноді жінки старшого віку підсвідомо вибирають молодих і активних хлопців.

  При цьому виходить 6 років різниця у віці — ідеальна з точки зору сексуального темпераменту. Молоденькі дівчата і зрілі чоловіки також можуть збігатися в сексуальні запити, оскільки потреби партнерки ще не великі, а її обранець вже пройшов пік своєї активності. Потрібно розуміти, що з часом можуть виникнути проблеми в спальні подружжя, коли жінка досягне своєї зрілості.

  Сумісність з різниці в віці залежить не тільки і не стільки від сексуальних апетитів, скільки все-таки від відносин в парі.

  Тільки при щирому бажанні віддавати, а не тільки отримувати, вкладати енергію в відносини, слухати і розуміти партнера, можливі тривалі щасливі відносини.

  Як тільки у відносинах починають домінувати егоїстичні мотиви і маніпулятивні стратегії, майбутнє пари стає під загрозою.

  Що потрібно пам’ятати для збереження відносин

  Для того щоб партнери, що належать до різних поколінь, зберегли свої відносини надовго, потрібно в першу чергу довіряти один одному і не слухати недоброзичливців. Потрібно ліпити щастя своїми руками. Ось лише деякі поради, як зберегти відносини при різниці у віці.

  1. Не зациклюйтеся на цифрах

  Потрібно забути про цифри і вести себе адекватно ситуації. Іноді і 20-річна дівчина може вести себе цілком зріло. Магія відносин — в особистості партнерів, їх світовідчутті тут і зараз.

  2. Визнайте приналежність обранця до іншого покоління

  У ситуації, коли, скажімо, різниця в віці 20 років, не можна відмахнутися від того факту, що партнери належать до різних поколінь зі своїми ментальними особливостями. Виросли в різний час, на специфічних фільмах, в різні політичні епохи, чоловік і дружина мають глибинні психологічні відмінності, які, як мінімум, потрібно усвідомлювати.

  Хто попереджений, той озброєний. Розуміння відмінностей дозволяє закоханій парі підлаштуватися один до одного.

  3. Знайдіть спільні інтереси

  Якщо чоловік і жінка довгий час разом, значить, їх тримають загальні інтереси. Варто зрозуміти, що об’єднує пару, сконцентруватися на спільності поглядів і хобі, згуртуватися, забувши про лихослів’ї недоброзичливців.

  4. Боріться за відносини

  Велика різниця у віці змушує задуматися, які мотиви пари. Варто тверезо поглянути на ситуацію, проаналізувати свої почуття і думки. Якщо ніжна прихильність тримається тільки на факті, що чоловік заможний, забезпечує тил, то несправедливо по відношенню до нього продовжувати таку зв’язок.

  Рано чи пізно ситуація вийде з-під контролю, таємне стане явним. Якщо ж помисли чисті, а почуття дійсно сильні, варто докласти всіх зусиль, щоб зберегти любов.

  5. Шукайте підтримку

  Набагато легше зберегти відносини, якщо пару підтримують близькі люди — друзі і рідні. Якщо знайти тих однодумців, хто буде з розумінням ставитися до того, що у закоханих значна різниця у віці, набагато простіше витримати неминучі кризи і побутові конфлікти.

  6. Зберігайте впевненість в собі

  Без віри в свої сили і високої самооцінки легко здатися при появі перших же непорозумінь. Не потрібно соромитися того, що партнер значно старше або молодше. Так склалося життя і велить серце, а значить — вибір виправданий.

  Існує досить багато способів, як зберегти любов там, де з’єдналися в парі різні покоління.

  Швидше за все, якийсь час буде досить складно чинити опір громадської думки і згладжувати внутрішні шорсткості в спілкуванні з обранцем. Але любов творить чудеса, щирі почуття подолають будь-які перешкоди!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: