Як правильно молитися вдома щоб Бог почув молитву?

Як правильно молитися вдома щоб Бог почув молитву?

Питання про те, як правильно молитися вдома щоб Бог почув, хвилює багатьох віруючих людей. Деякі християни просто заучують тексти молитов і механічно повторюють, а часом навіть до кінця не розуміють сенс слів… Так ось, ці люди просто не вміють спілкуватися з Господом і не усвідомлюють, що молитва — це в першу чергу розмова з Всевишньому, а не якийсь то борг, обов’язок віруючої людини.

Будинки молитися потрібно так, щоб посилювалося бажання відвідати церкву. Важливо поєднувати домашню молитву з церковної. У молитвословах можна знайти велику кількість молитов для різних потреб:

Як правильно молитися вдома

До Вас чекають наведено кілька порад про правила спілкування з Богом:

Найголовніше — це, звичайно ж, віра. Якщо її немає, то ніяка молитва неможлива. Також важливим для є покаяння. Бог не почує нас, якщо ми не покаємося, що не попросимо вибачення у ближніх і самі не пробачимо їх. Ми повинні залишити борги ближнім нашим і тільки тоді приступати до спілкування з Господом.

Ще однією умовою істинної молитви є смиренність. Гордий людина, що засуджує інших людей не буде почутий Богом.

Існує таке поняття, як молитовне правило — щоденні ранкові та вечірні молитви. Їх тексти є в молитвеників. Правило може бути загальним або ж індивідуальним, яке допоможе підібрати Ваш наставник.

Є 3 найважливіших Молитовних Правил:

 • Повний Молитовне Правило для церковних служителів.
 • Коротке Молитовне Правило, відповідне всім християнам.
 • Коротке Молитовне Правило Серафима Саровського.
 • Як правильно молитися вдома вранці

  Найбільшою помилкою буде, якщо Ви будете поспішати. Краще встати заздалегідь, виробити для себе графік і тоді не буде цієї проблеми. Помолитися потрібно насамперед, а потім приступати до всіх інших своїх справах.

  Як правильно молитися ввечері вдома

  Увечері головним ворогом молитви є втома. Як правило, просто немає сил і бажання що-небудь робити, тому помолитися можна перед вечерею або навіть раніше. Під час молитви, людині важливо усамітнитися, щоб ніхто не відволікав. Не можна переривати цей процес, відволікатися час від часу, інакше Ви просто не будете почуті Господом.

  Молитви біля ікони

  Багатьох цікавить, як правильно молитися вдома перед іконою. А все дуже просто. Головне пам’ятати, що молитва вимовлятися тому святому, чий лик зображений на іконі, перед якою ви стоїте і дуже важливо розуміти, що молимося ми не іконі, а перед нею. Потрібно не забувати сповідатися і причащатися в храмі. Дивитися на образ не потрібно, головне — це зосередитися і дотримуватися молитовний настрій. До того ж при молитві потрібно опускати свій погляд, а також дозволяється закрити очі, якщо Вам так комфортніше.

  Молитва «Отче наш»

  Всі ми знаємо, що ця молитва належить Ісусу Христу і саме Він передав її нам. Її повинен знати кожен християнин. Вона універсальна і читається у всіх випадках, нею починають все молитви.

  Текст:

  «Отче наш, що єси на небесах! Хай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

  Батько наш, що єси на небесах! Нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя і на землі, як на небі, так хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є Царство і сила і слава на віки. Амінь.»

  Молитви за покійних

  Помолитися за покійного людини можна не тільки в церкві. Але багатьох цікавить, як молитися вдома за покійних. Неспроста тут виникає велика кількість питань так, як є багато нюансів.

  До 40 днів молитися дуже важливо, — так ми допомагаємо душі новопреставленого померлого. Удома можна також читати Псалтир, робити це бажано перед іконами. У поминальні дні дозволяється помолитися своїми словами.

  Молитва 1 (до 40 днів):

  «Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного новопреставленого раба Твого (або раби Твоєї), ім’ярек, і яко благ і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні, возставляя його у святе друге пришестя Твоє в причастя вічних Твоїх благ, їх же заради в Тебе Єдиного верова, істинного Бога і Чоловіколюбця. Бо Ти єси воскресіння і живіт, і спокій рабу Твоєму, ім’ярек, Христе Боже наш. І Тобі славу возсилаємо, з безначальним твоїм Отцем і з Пресвятим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків, Амінь.»

  Молитва 2 (після 40 днів):

  «Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), і як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи, і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні, визволи його від вічної муки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених люблять Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїце славімаго, верова, і одиницю в Троїце і Трійцю у Єдності, православно навіть до останнього з оего подиху сповідував.

  Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упокій: несть бо людини, іже поживе і не згрішила. Але Ти Єдін єси крім усякого гріха, і правда Твоя, правда на віки, і Ти єси Єдін Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо Отцю і Сину і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.»

  Після 9 днів смерті, крім молитов читається і акафіст за едіноумершего.

  Як правильно молитися вдома за угодою

  Молитва за угодою — це така молитва, коли кілька віруючих людей моляться і при цьому вони можуть перебувати один від одного на великій відстані. Робити це потрібно по домовленому, чітко встановленому часу. Брати участь може 2-3, а то і 20 осіб. Важливим є те, що люди повинні молитися про одне й те ж, роблячи це одночасно.

  Текст молитви за згодою прохальною:

  «Господи Ісусе Христе, Сину Божий,

  Ти бо рекл єси пречистими устами твоїми:

  Істинно кажу вам, яко аще два від вас радиться на землі від всякій речі,

  Її ж аще просити, буде има від Отця Мого,

  Іже на небесах:

  Бо де єства два або тріе зборах в ім’я Моє,

  Там Я посеред їх.

  Непорушні слова Твої Господи,

  Милосердя Твоє безпрікладно і людинолюбства

  Твоєму несть кінця.

  Тим-то молимо Тебе:

  Даруй нам рабам Твоїм

  (Слід вимовити імена людей, за яких моляться),

  Котра погодилася просити Тебе

  (Слід викласти суть прохання в довільній формі)

  Виконання нашого прохання.

  Але обяче НЕ якоже ми хочемо, але як Ти.

  Хай буде навіки воля Твоя.

  Амінь.»

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: