Як позбутися від запаху поту на одязі до і після прання?
Автор: Валентина Мальгіна
На 99% піт людини складається з води, яка нічим не пахне, а пахнуть ці виділення за рахунок вмісту в них мікроорганізмів і їх життєдіяльності. Впливати на це можуть і захворювання внутрішніх органів. У деяких людей виділяється рідина різкого «аромату» не має, у інших же він може бути вельми насиченим, уїдливим.
У будь-якому випадку рано чи пізно кожен може зіткнутися з проблемою того, як позбавитися від запаху поту на одязі.
Іноді це складно зробити навіть за допомогою прання в ароматних сучасні засоби. Щоб усунути проблему, слід відповідально підійти до всіх етапом прання — від підготовки до сушіння.
Зміст:
Чому не зникає запах після прання?
Одяг, виконана з натуральної тканини, легка в носінні — вона не провокує рясне потовиділення, дозволяючи шкірі «дихати».
Крім того, речі, виготовлені з натуральних тканин, таких як, наприклад, льон, бавовна, легко прати, вивести з одягу запах поту і плями.
Зовсім інакше справи йдуть з носінням речей з синтетичних тканин. Мало того що вони посилюють процеси потовиділення, можуть викликати подразнення шкіри, вони ще й інтенсивно вбирають в себе піт, ще більше посилюючи запах.
Пранні такі речі необхідно зраджувати практично після кожного застосування, але і в цьому випадку з часом не вдається уникнути вбирання неприємних запахів, які навіть за допомогою порошку прибрати дуже складно.
Мікроорганізми, через які неприємно пахне піт, легко переміщаються на речі і продовжують там свою життєдіяльність. Цей процес зупинити набагато складніше, якщо своєчасно не прати речі.
Як уникнути проблеми?
Виконуючи ряд правил, її можна запобігти.
- Прати речі потрібно якомога частіше, не допускаючи, щоб вона просочувалася потім;
- Не забувайте про гігієну — своєчасно приймайте душ як влітку, так і взимку. І жінкам, і чоловікам слід голити пахви, оскільки інтенсивність неприємного «аромату» в цьому випадку буде значно знижена, а при прийнятті душу або ванни від нього простіше позбутися;
- Під час холодних сезонів під теплі светри слід надягати майку, виготовлену з натуральних тканин — вона вбере в себе левову частку поту, запаху, а вивести їх з цього елемента гардероба набагато простіше;
- Необхідно прати речі після їх носіння тільки в якісних засобах — порошках, кондиціонерах, гелях і т.д.
Сьогодні у продажу є спеціальні прокладки для пахв. Навколишні не помітять їх, тому що вони дуже тонкі, а користь таких прокладок велика — вони вбирають в себе виділення людського тіла, не дозволяючи їм потрапляти на речі.
Не менш важливим є і правильне харчування. Через шкірний покрив виводяться токсини, продукти розпаду. Чим більше «важких» продуктів ви їсте, тим інтенсивніше буде пахнути піт. Щоб цього уникнути, постарайтеся їсти якомога менше солодощів і борошняних виробів.
Підготовка речей до прання
Це перший і важливий крок в боротьбі з неприємним запахом. Перед процесом прання речі слід обов’язково замочити незалежно від того, чи збираєтеся ви здійснювати цю процедуру в пральній машинці або вручну.
Але перед замочуванням потрібно використовувати засоби, які почнуть справлятися з «ароматом» ще до твору самої процедури.
сіль
Розчином цієї речовини слід обробляти самі «пахучі» місця речей. Для обробки вовни засіб готується з розрахунку 2 ст. л. / склянку теплої води. Якщо ж обробити потрібно річ з тонкої натуральної тканини, достатньо всього 1 ст. л. на аналогічну кількість рідини.
Далі діємо так.
сода
Ця речовина — помічник на будь-який випадок життя.
оцет
У ньому одяг потрібно замочити не менше ніж на 8 годин (для зручності можна зробити це на ніч).
При відсутності часу на здійснення всіх цих маніпуляцій вивести запах поту допоможе додавання оцту безпосередньо в пральну машину.
Якщо одяг сильно пахне, в машину потрібно додати ще й соду в кількості однієї склянки. При обробці вовни її можна просто протерти оцтовим розчином, зробивши її з розрахунку 1 ч. л. / 0,5 склянки води. Замінити оцет можна соком лимона, приготувавши засіб таким же чином.
Відмінним помічником у цьому питанні стане і лимонна кислота, якої знадобиться 1 ч. л. на аналогічну кількість води.
Господарське мило
Це ще одне універсальне засіб, який не тільки від запаху допоможе позбутися, але і жовті плями, що залишаються потім, виведе.
Для білих речей можна застосувати відбілювач.
Марганець
Ця речовина допоможе прибрати запах поту з одягу, але багато господинь ігнорують його, тому що побоюються, що від засоби залишаться плями. Якщо використовувати марганець для штучних матеріалів, ці побоювання вельми справедливі, але натуральні тканини при взаємодії з цим речовини не забарвляться.
Розчин марганцю дозволить також вивести жовті плями, а сам засіб потрібно робити міцним.
Далі одяг замочується і стирається.
Щоб позбутися від «аромату», можна відправити одяг на мороз.
Прання та сушка
При цих процедурах теж слід застосовувати деякі хитрощі.
Ось що потрібно враховувати, щоб добре відіпрати речі:
- Додавайте більше порошку, ніж рекомендує його виробник;
- Додавати в машинку можна і такі засоби, як оцет, лимонна кислота, сода;
- Застосовуйте при процедурі кондиціонер, а також відбілювачі. Вибір останніх здійснюється з урахуванням кольору речей — для кольорових слід використовувати кисневі засоби, для білих ж — речовини, що містять хлор;
- Якісно очистити одяг допоможе така функція машинки, як попереднє прання.
Навіть якщо запах поту залишився на одязі і після прання, прибрати його допоможе правильна сушка. Бажано вивішувати її на вулицю. Як мороз, так і сонячні промені допоможуть видалити «аромат».
Якщо такої можливості немає, потрібно добре пропрасувати речі гарячою праскою — ця процедура посприяє знищення всіх мікробів, через які з’являється неприємний «аромат». При прасуванні тонких тканин обов’язково потрібно скористатися натуральної матерією, складеної в декілька шарів, накривши нею речі зверху.
Очищення верхнього одягу
Її здійснюють в спеціальних установах — хімчистках, але не завжди є можливість скористатися їх послугами.
Будинки очистити шубу, пальто або куртку можна так:
- Постарайтеся часто провітрювати елемент гардеробу;
- Застебніть його і набийте газетами — вони відмінно вбирають запахи;
- Щоб відіпрати запах поту з верхнього одягу, можна скористатися таким засобом, як нашатирний спирт, розвівши його водою в пропорції 1:10 відповідно. Обробіть «проблемні» ділянки розчином за допомогою чистої тканини, і в першу чергу в цьому має потребу комір, що всмоктує левову частку всіх неприємних «ароматів».
Чистота — запорука приємного запаху, тому дотримуйтесь порад, описаним вище, і ви ніколи не будете переживати про те, що оточуючі можуть почути від вас неприємний «аромат».