Як прибрати смолу з одягу?

Як прибрати смолу з одягу?

Іноді плями на одязі з’являються несподівано і стають неприємним сюрпризом. Особливо, якщо забруднення виявилося після чудової прогулянки по лісі або в результаті пікніка і виявилося слідом від деревної смоли. Як в такому випадку прибрати смолу з одягу?

Правила та особливості виведення смоли

Застиглий сік дерев, особливо хвойних — ялини або сосни — має особливу структуру і грунтовно просочує тканину собою, тому видалити таку пляму нелегко. Але навіть в домашніх умовах це можна зробити грамотно і правильно, щоб не пошкодити улюблену річ.

Перш ніж приступати до виведення плями від смоли з одягу, потрібно розуміти, що агресивні дії лише погіршать ситуацію, забруднення пошириться по тканині і стане ще більше. Терти, замочувати, прати кілька разів поспіль — всі ці дії будуть малоефективні.

Крім того, неоднакові за текстурою і якості тканини по-різному вбирають в себе смолу. Існує кілька важливих правил видалення смоляного сліду на різних предметах одягу. І якщо зробити все акуратно і грамотно, річ вдасться врятувати.

В першу чергу, перед початком очищення плями смоли в домашніх умовах, потрібно спробувати видалити більшу її частину механічним способом, наприклад, гострим предметом — лезом або канцелярським ножем.

Якщо з першого разу зробити це повністю не вдалося, можна заморозити його, поклавши на 30-40 хвилин в морозильну камеру. А потім акуратно дочистити. Таким чином, вийде прибрати саме залишки смоли з одягу, після чого залишиться лише забруднення на тканині.

В процесі очищення матеріалу в домашніх умовах варто пам’ятати і враховувати інші особливості видалення такого забруднення. Це убезпечить процедуру чищення і підвищить ймовірність отримання очікуваного результату.

Серед таких правил можна назвати:

При видаленні плями від смоли в домашніх умовах, важливо не поспішати і робити все акуратно. При цьому потрібно враховувати, що не всі засоби для чищення підходять для будь-яких тканин. Наприклад, кольоровий одяг обробляти відбілювачем або лугом категорично не можна — тільки білі тканини. Спирт та чистячі засоби на основі кислоти також можуть розмивати фарби.

Помітивши смолу на одязі, найкраще звернутися до професіоналів в хімчистку, використання спеціальних засобів і методів убезпечить процес виведення забруднення будь-якого характеру. Хоча в домашніх умовах теж можна впоратися з цією проблемою, якщо знати, як це правильно робиться.

Методи і засоби домашньої чищення забруднення

Досвідчені господині знають безліч різних способів виведення плям з одягу будь-якого типу і кольору. Одні з них є більш ефективними, інші менш, проте якщо на улюбленій речі з’явився слід від деревної смоли, можна спробувати кілька з них і знайти оптимальний для себе варіант. Тим більше що при використанні більшості з них не потрібно особливих витрат часу, сил і фінансів.

В першу чергу варто спробувати відчистити річ звичайним виробничим засобом для виведення плям. Зазвичай він має в складі пом’якшувальні компоненти, які дозволять захистити предмет одягу від псування, адже більшість домашніх засобів є досить агресивні суміші і рідини.

Використовувати засіб для виведення плям слід відповідно до інструкції від виробника, і найчастіше він виявляється досить ефективним. Якщо такий засіб не дало результату, можна спробувати народні методи видалення забруднення.

Серед найбільш часто використовуваних способів видалення плями від смоли домашніми засобами можна назвати:

 • Використання будь-якого розчинника — скипидару, рідини для зняття лаку, ацетону. Рідина нанести на тампон або ватяний диск і акуратно промакнуть пляма кілька разів. При необхідності почекати і повторити процедуру.
 • Послідовна комбінація двох рідин: спочатку сліди смоли на одязі потрібно протерти скипидаром, залишити на 20-30 хвилин, після чого обробити спиртом. Такий вплив має швидко і повністю прибрати забруднення, не залишаючи слідів. А видалити запах від чистячих засобів можна методом звичайного прання з порошком.
 • Вершкове масло ефективно розчиняє смолу. Шматочком олії потрібно натерти місце забруднення і залишити на кілька годин. Після цього можна буде випрати річ звичайним способом, сліду від смоли не залишиться.
 • Застосувати праска. Цей метод найкраще підходить для тонких і делікатних тканин, які не можна чистити агресивними рідинами. Для такого очищення одягу в домашніх умовах знадобляться сухі серветки або марля. Серветками частина тканини, на якій є пляма від смоли, потрібно прокласти по обидва боки, і пропрасувати. Від нагрівання смола почне прилипати до паперу. Якщо одного разу було мало, можна взяти другу чисту серветку і повторити.
 • Хорошим, роз’їдаючим забруднення, але не тканину, засобом є Кока-Кола. Річ краще повністю замочити в ємності з напоєм і залишити на кілька годин. Після цього прибрати пляма від смоли можна буде за допомогою звичайної щітки, оскільки воно розмокне і стане м’яким. Замість Коли можна використовувати Фанту або Спрайт, вуглекислий газ в їх складі відмінно розм’якшує забруднення.
 • Рослинна олія також може допомогти в процесі чистки. Нанести його на тканину можна за допомогою ватного тампона або диска, дати час розчинити забруднення, після чого обробити місце засобом для миття посуду. Воно допоможе прибрати зайвий жир. Після цього предмет одягу потрібно випрати звичайним способом.
 • Суміш на основі крохмалю. Щоб приготувати такий ефективний засіб для чищення плями від смоли в домашніх умовах, потрібно взяти: 1 ст.л. крохмалю, 3-4 краплі аміаку і стільки ж скипидару. Розмішати все до консистенції кашки, покрити нею пляму і залишити хвилин на 30-40 до повного висихання. Склад такого засобу вбере смолу, і сухий порошок можна буде просто змахнути щіткою. Якщо забруднення велике, можливо, буде потрібно кілька разів використовувати таку суміш.
 • Видалити пляма від смоли з шкіряного вироби можна за допомогою розчину води і прального мила. Як правило, свіже забруднення нескладно відтирається як з натуральної, так і з штучної шкіри. А якщо цей метод не дав результату, тоді необхідно використовувати крапельку очищеного бензину.
 • Таким чином, поява плями від смоли на будь-якому предметі одягу не повинно викликати занепокоєння або негативних емоцій, адже існує безліч способів почистити тканину в домашніх умовах.

  Важливо грамотно і акуратно пробувати кожен з них, щоб не пошкодити матеріал і не зіпсувати річ. Але трохи витраченого часу і зусиль дадуть очікуваний результат і дозволять зберегти забруднений одяг.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: