Як відбілити нижню білизну в домашніх умовах?
Автор: Валентина Мальгіна
Нижня білизна білого кольору — любов багатьох представниць прекрасної статі. Такі вироби виглядають ніжно і вишукано, а в літній період світлі трусики і ліфчик під легкий сарафан — річ просто незамінна. Але якщо користуватися такими речами постійно, то незабаром вони втрачають свою первозданну свіжість і зовнішній вигляд.
На білій тканині з’являється негарний сірий або жовтий відтінок, від якого дуже непросто позбутися. Щоб продовжити життя коханим світлим речей, важливо знати, як в домашніх умовах відбілити нижню білизну.
Зміст:
Як самостійно відбілити нижню білизну: кілька простих порад
В даний час існує величезна кількість засобів, які допомагають відпирати навіть самі складні плями. Але не всі склади можна використовувати для прання білизни, так як часто інтимні деталі жіночого туалету виготовлені з тонких і делікатних тканин, які потребують особливого підходу.
Тому далі будуть дані поради, які можна застосувати в домашніх умовах, щоб відбілити улюблені речі:
- найбільш поширений спосіб впоратися з проблемою — використання відбілювача. Правда, перед використанням засобу потрібно віддавати собі звіт, що часте застосування такої хімії веде до витончення тканини, отже, річ швидко зношується. Крім цього відбілювач може залишити на тканині некрасиві жовті плями, тому користуватися такою речовиною потрібно вкрай обачно;
- щоб зберегти білу білизну в первозданному вигляді, запам’ятайте одне правило: ніколи не періть його з кольоровим. Навіть якщо яскраві речі не линяють, то все одно можуть злегка забарвити, а це ні до чого доброго не приведе;
- ще наші бабусі при пранні світлих речей додавали у воду синьку. Не варто і вам відмовлятися від цього копійчаного засоби, яке прекрасно бореться з жовтими розводами на тканини;
- якщо пройтися по великих магазинах побутової хімії, то можна знайти цілком щадні склади, призначені для прання світлих трусиків і бюстгальтерів;
- щоб зберегти якість виробу на довгий час, використовуйте відбілювач в тандемі з ополіскувачем для білизни.
Якщо після того як ви випрали свій улюблений комплект, помітите, що на ньому залишилися плями і розводи, щось не хапайтеся за повторне прання. Дайте речі полежати хоча б день, а вже потім беріться за роботу. Так ви продовжите білизни життя.
Нижня білизна з синтетики: як відбілити?
Якщо ви задумали повернути білизну білизни, виготовленому з синтетики, то для процедури можете придбати спеціалізоване засіб. На відбілювач обов’язково має бути позначка «для синтетики». Такі склади без праці можна знайти в торгових точках, які спеціалізуються на продажу побутової хімії.
Якщо ж ви боїтеся зіпсувати свій комплект, то можете вдатися до народних рецептів і використовувати для відбілювання перекис водню. Для процедури в 1 літрі чистої води розведіть 2 ст. л. перекису. Замочіть білизна в складі на 30 хвилин, після чого прополощіть в чистій воді.
Такий метод прання варто взяти на замітку і тим дамам, які не знають, як самостійно відбілити мереживне нижню білизну.
Шовкову білизну: як його вибілювати?
Комплекти з ніжною шовкової тканини виглядають просто приголомшливо. Але і догляду вимагають особливого. Щоб повернути білизну шовковим виробам, візьміть трипроцентну перекис водню і нашатирний спирт.
Якщо необхідні компоненти у вас в наявності, то наведіть наступний розчин: змішайте в 10 літрах води 1 ст. л. спирту нашатирного і 2 ст. л. перекису. Ретельно промісити все і занурте в склад нижню білизну так, щоб всі вироби були покриті водою.
Потримайте комплект в розчині близько чверті години, потім витягніть і прополощіть кілька разів у чистій воді. Потім злегка відіжміть і дайте просохнути. Після всіх маніпуляцій бюстгальтер і трусики повинні стати кипельно білими.
А чи варто кип’ятити?
Раніше, щоб повернути первозданний вигляд речі з білої тканини, її кип’ятили. Але не з усім нижньою білизною можна так поступати. Піддати такій процедурі можна речі з бавовни та льону. А ось синтетичне, шовкове і мереживну білизну краще не піддавати подібній дії.
Якщо ви вирішите прокип’ятити свої бавовняні або лляні комплекти, то робіть це в очищеній воді, налив її в емальовану тару. Додайте в воду трохи відбілювача, порошок, покладіть трусики, бюстгальтери і ставлять на вогонь. Періодично помішуйте своє «вариво», тривалість процедури не більше 40 хвилин. Після кип’ятіння речі потрібно прополоскати.
Якщо вас все-таки лякає кип’ятіння, то спробуйте додати при ручному або машинному пранні в воду трохи солі та соди. При машинному пранні візьміть 3 ч. л. соди і 2 солі.
Варто зазначити, що такий спосіб не дозволить з першого разу повернути речам білосніжний вигляд, але при систематичній пранні з сіллю і содою, результат буде краще і краще.
Щоб відбілити речі, їх можна замочити на ніч у холодній воді з додаванням відбілювача. На ранок потрібно лише прополоскати вироби в свіжої рідини.
Якщо ви хочете не стикатися з такою проблемою, як відбілювання посірілого нижньої білизни, то намагайтеся користуватися засобами для прання від перевірених виробників, а також дотримуйтесь рекомендацій, які вказані на самому виробі.
Наприклад, якщо сказано на ліфчику «ручне прання при 30 градусах», то не слід засовувати його в пральну машинку, краще попрацювати трохи ручками, щоб зберегти зовнішній вигляд речі.
І ще: зверніть увагу на воду, яка йде у вас з-під крана. Якщо вона має жовтуватий відтінок, то для ручного прання використовуйте кип’ячену і відстояну рідину. Це буде розумніше.
Тепер ви знаєте, чим відбілити нижню білизну білого кольору. Доглядайте за своїми речами правильно, і вони прослужать вам довгу службу, радуючи своїм зовнішнім виглядом! Успіхів!