Як правильно ставити свічку за упокій?

Як правильно ставити свічку за упокій?

Церковна свічка символізує собою добровільну жертву Богу і його Дому, свідчить про віру, полум’яної любові до святого, причетності до Божественного світла і надії на допомогу Всевишнього.

Один з літургістів, що жив в 15-му столітті, вважає, що початкове значення запаленою свічки в церкві полягає в непоганеної і чистоті людини, який її приніс, встановив і підпалив.

Податливий, бистроплавящійся і м’який віск означає готовність слухати Божими заповідями і дотримуватися їх без суперечок. Палаючий гніт символізує повне очищення подносітеля і його «перетворення» в духовно оновлене істота.

Перед тим як вперше ставити свічку за упокій рідну людину, варто ознайомитися поверхневої класифікацією церковних світильників, які несуть не тільки практичну функцію, а й означають ту духовну висоту, яка запалює світло віри у всьому світі.

Наприклад, панікадила або многосвечнік, є джерелом безлічі вогнів, схожих на ті, які запалювали люди, освячені благодаттю Святого Духа.

Зміст:

 • Як шанувати пам’ять покійним?
 • Нехрещені покійні: чи можна їх згадати в церкві?
 • Що церква думає про самогубців?
 • Коли і як довго потрібно палити заупокійні свічки?
 • Як шанувати пам’ять покійним?

  Свічки за упокій ставляться тоді, коли людина хоче послати своєму померлому родичу або просто знайомому частину свого кохання і мирського світу. Це дуже потрібно душі, яка знаходиться в пеклі, і не відчуває навколо себе нічого крім темряви і порожнечі. Яка перебуває в раю душі послання стане символом того, що про неї не забувають, і згадують з любов’ю.

  Тепер про те, як перший раз і правильно ставити свічки за упокій в церкви:

  Якщо у вас немає можливості відвідування церкви, поставити свічку за упокій ви можете і у себе вдома, для чого буде потрібно домашній варіант іконостасу. Постарайтеся провести ритуал в темний час доби, або на його час задерніте вікна щільними шторами. Щиро молитися потрібно починати в момент запалювання гніту.

  Нехрещені покійні: чи можна їх згадати в церкві?

  Священнослужителі вважають нехрещених померлої людини непричетним до церкви, що заблукала душею, ім’я якої неприпустимо вимовляти вголос під час літургії, вписувати його в записки про молебень, і просто промовляти привселюдно по час загальної або особистої молитви.

  Максимум, що дозволено — це мовчки запалити гніт, і так само подумки піднести звернення.

  Як позитивної відповіді на питання того, чи можна ставити свічку за упокій покійного нехрещених людини, приймається той факт, що це дія дозволено реалізувати в домашніх умовах, використовуючи особистий набір ікон.

  Що церква думає про самогубців?

  Напевно, ви помітили, що самогубців ховають за цвинтарної огорожею. Виникало у вас питання, чому це так? Виявляється, що церква зовсім не сприймає людей, які вирішили за власною ініціативою позбавити себе самого цінного Божого дару — життя, і проявляє це у всіх можливих сенсах.

  Наприклад, якщо ви думаєте про те, чи можна, взагалі, ставити свічку за упокій суїцидники, приготуйтеся до категоричному «ні».

  Мало того, не тільки не можна запалювати ґніт, а й навіть молитися (вголос або подумки) про самогубця, не кажучи вже про обряд його відспівування.

  Єдина «поступка» — це можливість ставити свічки в домашніх умовах, і то тільки з благословення церкви (якщо за всіма правилами). Помолитися можуть дозволити тільки найближчим родичам.

  Що стосується відспівування, то його проводять у виняткових випадках, наприклад, коли самогубець був нездоровий в психічному плані.

  У подібній ситуації дозвіл доведеться отримувати від самого єпископа або його офіційного представника.

  Коли і як довго потрібно палити заупокійні свічки?

  Розібравшись з тим, куди конкретно ставити свічки за упокій, пора ознайомитися з термінами початку подібної процедури. Виявляється, що церква радить почати виконувати ритуал в той день, коли людина померла, і продовжувати його мінімум 40 днів, тим самим висвітлюючи душі дорогу.

  Як часто це повторювати потім — залежить від ваших особистих бажань, головне, не переплутати, куди саме звернутися з церковного порога.

  Сподіваємося, наші поради допомогли вам в повній мірі розібратися в питанні.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: