Як позбутися від пухирів на язику?
Автор: Валентина Мальгіна
Чи знаєте ви про те, що язик один з перших відгукується на будь-які неполадки зі здоров’ям? І виражається це у вигляді почервоніння, нальоту або бульбашок. Останні вважаються самим поганим явищем, що утворюється на самому корені язика.
Зміст:
Провокуючі фактори
Причини з’явилися світу пухирів на корені язика бувають самими різноплановими. Але як правило, більшість з них носить інфекційний характер, або ж пов’язано з порушеннями в діяльності інших життєво важливих органів і систем.
В цілому ж, причини можуть бути такими:
- Зниження захисних властивостей організму і як наслідок, кандидозний стоматит. Подібна патологія властива не тільки дорослим, її з такою ж частотою діагностують у дитини декількох тижнів від народження, підлітків і літніх людей. Зовні хвороба проявляється по белесому нальоту на слизової оболонки всього рота, під яким і ховаються хвороблива висипка. Саме вона викликає безперервне відчуття печіння, неприємні, і навіть хворобливі відчуття при поглинанні їжі, знижує смакову чутливість і апетит в цілому;
- Пухирі на язику цілком можуть бути різновидом герпесу. Якщо це так, то освіти наповнюються рідиною без кольору, і щільно прилягають один до одного, буквально зливаючись в єдине пляма. У міру дозрівання, бульбашки лопаються, провокують нестерпний біль, і роблять неможливим нормальне харчування і навіть споживання рідини. Герпес такого типу протікає ускладненнями у вигляді підвищеної температури, слабкості і запальних процесів, що протікають в шийних лімфовузлах;
- Червоні пухирі на корені язика, наповнені прозорою рідиною, притаманні атопічного дерматиту. Останній проявляється у вигляді аналогічних зудять утворень, що вражають щоки, область навколо рота, і крила носа;
- Бульбашки з мутним рідким вмістом, що з’явилися на слизовій всієї порожнини рота, можуть бути прикметою вітрянки. Вона супроводжується незначною лихоманкою, і аналогічної висипом по всьому кожному і слизистого покриву тіла;
- Пухирі, спочатку ховаються під білястим або сіруватим нашаруванням на язику у дитини або дорослого, і поступово поширюються на весь рот, є типовою ознакою скарлатини. У міру прогресування, патологія ускладнюється набряком і сильною хворобливістю горла, високою температурою. Мова набуває яскраву малинове забарвлення;
- Іноді відповіддю на те, що це може бути, коли пухир з’являється під язиком, може бути хронічний фарингіт. Якщо це так, то освіта не буде завдавати болю, хоч і провокує складнощі з вимовою слів. Самі висипання мають форму конуса, і можуть не проходити досить довго;
- Не варто забувати і про те, що червоні і багатокутні, ледве опуклі бляшки цілком можуть бути ознакою плоского лишаю. Подібне захворювання провокує червонуваті «візерунки» на самій язику.
Способи остаточної діагностики
Точно встановити, що саме спровокувало кров’яні і болісні пухирі на язику, можна тільки шляхом відвідування лікаря. Швидше за все, що він направить хворої людини на біопсію шкіри, порекомендує здати розгорнутий аналіз крові і зробити зішкріб зі слизової поверхні порожнини рота.
Ймовірна терапія
Лікування будь-якого пухиря, що з’явився на язику, завжди починається з викорінення причини його виникнення. Медикаментозні заходи прописує або отоларинголог, або дерматолог.
Найчастіше вони зводяться до прийому препаратів, що зміцнюють імунітет і блокуючих все запальні процеси.
Якщо білі пухирі, що з’явилися на язику, викликані складною патологією, то язик вже заходить про необхідність вживання антибіотиків, противірусних кремів і антигістамінних засобів.
У критичних ситуаціях призначаються препарати з знеболюючим і жарознижуючим ефектів, а також вітамінні комплекси.
Додаткові заходи
Якщо лікування відбувається в домашніх умовах, принципово паралельно дотримуватися елементарних правил утримання порожнини рота в чистоті.
Вони диктують необхідність чистити зуби відразу після кожного вживання їжі, і полоскати рот спеціальними розчинами (або звичайною кип’яченою водою).
Коли існує потреба максимально прискорити процес одужання, є сенс витратитися на специфічну антибактеріальну зубну пасту, яка блокує поширення інфекції. Варто зауважити, що подібний продукт часто використовується для зняття больових відчуттів, що заподіюються володарем.
З цією метою їх потрібно мазати пастою в міру виникнення на те потреби.
З народних засобів можна порадити полоскання содовим розчинами, Люголя, відварами на основі ромашки, календули, шавлії і навіть чистотілу. Білі або червоні висипання заживуть набагато швидше, якщо на стадії їх лікування прибрати з раціону спиртне, газовану воду, гостру і кислу їжу, не кажучи вже про нікотин.
Наскільки ви вже встигли зрозуміти, висип на язику — явище не смертельне, хоч і дуже неприємне. Навпаки, саме воно дає можливість швидше діагностувати типові дитячі захворювання, прискоривши, тим самим процес одужання.