Що робити, якщо є алергія на шерсть?

Що робити, якщо є алергія на шерсть?

Алергія на шерсть — це найпоширеніший різновид алергічних реакцій, яка зустрічається у 15% населення нашої планети. Дивно, але навіть така невтішна статистика не може змусити людей повністю захистити себе від контакту з тваринами. До того ж ці обидві патології не виявляється відразу, а формується і зміцнюється протягом кількох років.

Зміст:

 • Чому алергія на шерсть?
 • Як проявляється алергія на шерсть
 • Алергія на шерсть собак
 • Алергія на котячу шерсть
 • Лікування алергії на шерсть
 • Чому алергія на шерсть?

  Найчастіше симптоми алергії стають явними після безпосереднього і близького контакту з представниками сімейства котячих або собачих. Причому зовсім неважливо, який густоти і довжини їх шерстяний покрив, наскільки вони доглянуті та інше.

  Цікавий той факт, що неприйняття собачого волоса діагностується набагато рідше, ніж котячого, хоч він і має властивість безперервно оновлюватися.

  Чому ж починається і рідко коли проходить алергія на шерсть тварин?

  Виявляється, їх шкірні залози мають властивість продукувати білки специфічного типу. Аналогічні речовини знаходяться і в слині, і в сечі вихованців, і можуть поширюватися по повітрю через свою неймовірною легкості.

  Як тільки білок потрапляє на шкіру або слизовий покрив людини, яка страждає алергією, він починає викликати неприємні симптоми, з якими практично неможливо впоратися.

  Варто зауважити, що корм для риб, хом’ячків або морських свинок, так само як і самі ці тварини, а також пташине пір’я, мурашині яйця і навіть продукти життєдіяльності різнотипних гризунів теж можуть бути джерелами алергії. Виходить, що кожен з нас стає мимовільним переносником алергенного білка, і може стати причиною погіршення здоров’я абсолютно незнайомої людини.

  Як проявляється алергія на шерсть

  Ознаки алергії можуть бути запросто проігноровані, сплутані з симптомами застуди або неприйняття квіткового пилку. В цілому ж, її реально визначити по короткочасним нападів астми, сльозотеча, чхання і нежиті, закладеності носа і т. д. Симптоми алергії на шерсть собак і кішок можуть турбувати людину протягом декількох годин або місяців, і весь цей період йому доведеться перебувати під контролем алерголога.

  До вже зазначених непрямими ознаками можна додати основні симптоми алергії на котячу і собачу шерсть:

  Ще одним варіантом того, як проявляється алергія на котячу або собачу шерсть, є бронхіальна астма. Вона виникає тільки в важких і запущених випадках, коли людина довго ігнорує свою проблему.

  Алергія на шерсть собак

  Алергічні реакції на собачу шерсть проявляються набагато рідше, ніж на котячу. Варто зауважити, що на світі не існує гіпоалергенних порід собак.

  А найдивніше, що короткошерсті особини набагато небезпечніша в цьому плані, ніж їх пухнасті побратими. Крім цього, у людини може виявитися неприйняття кліщів, що мешкають в вовняному покриві їх вихованця, або на пил, яку він збирає.

  Через це, навіть сама скрупульозна і глибока прибирання житлових приміщень не дає бажаного полегшення симптомів, оскільки білок-подразник накопичується в текстилі, іграшках і обстановці, залишаючись живим протягом декількох місяців.

  Алергія на собачу шерсть у дитини або дорослої людини помітна по почервоніння очних яблук, сльозоточивості, сухому кашлю і важкого дихання. Висипання чи подразнення на шкірі з’являються тільки після потрапляння на них слини вихованця. Найскладніше доводиться астматикам, у яких справа доходить до задушливих нападів і набряку Квінке.

  Алергія на котячу шерсть

  У випадку з цією твариною, алергеном стає сама шерстка, а речовини, що містяться в слині і шкірі кішки. Через те, що вона постійно стежить за своєю чистотою, вилизуючи все своє тіло, секреторний протеїн (подразник) поширюється по всьому будинку. Примітно, що коти набагато алергенів кішок.

  Незалежно від статевої приналежності, неприйняття кішок і котів проявляється у вигляді свербіння і закладеності носа.

  До типових ознак можуть додатися основні, а саме: набряк обличчя, свербіж всього тіла, першіння в горлі, частий і сухий кашель, астматичні напади і рясна сльозотеча.

  Людям, що страждають на подібну алергію, не варто пускати тварин, що належать до безшерстним породам, в свій будинок.

  Навіть левкої або сфінкси можуть провокувати тяжкі симптоми неприйняття, оскільки вони виробляють такий самий агресивний алерген.

  Лікування алергії на шерсть

  На жаль, не існує жодного лікування алергії, яке б назавжди позбавило від її проявів. Єдиним результативним рішенням є цілковитий відмова від сусідства з нявкає і гавкає вихованцями.

  Легке неприйняття кішок і собак, виявлене у дитини або дорослого, можна пригасити спреями і антигістамінними медикаментами. У складних випадках доводиться приймати кортикостероїди і ліки від астми.

  В цілому ж, тільки правильна імунотерапія може допомогти безболісно переносити сусідство з тваринами. На практиці вона виглядає як підшкірне введення алергену, доза якого збільшується поступово, в залежності від реакції організму.

  Така тактика змушує людське тіло виробляти потрібні антитіла, і самостійно справлятися з білком.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: