Чому болить шкіра на голові?

Чому болить шкіра на голові?

Власниці довгого важких кіс після складних зачісок або тугих хвостів, які доводилося носити годинами, іноді від болю шкіри на голові під волоссям довго не можуть заснути. Це можна пояснити звичайною втомою нервових закінчень шкіри голови, яким довгий час доводилося виносити напруга і тяжкість укладання.

Але чому на біль шкіри голови під волоссям скаржаться і люди, у яких короткі нічим не стягнуті волосся?

Варто спробувати знайти відповідь на це питання, так як були ситуації, коли від безвиході і неможливості позбутися від хворобливих відчуттів, дами голилися наголо або коротко стриглися. А потім виявляли, що волосся немає, а все одно болить шкіра голови.

Зміст:

 • Причини хворобливих відчуттів на волосистої частини голови
 • Як позбутися від больових відчуттів
 • Рятуємося таблетками
 • Проблема дерматологічного характеру
 • Причини хворобливих відчуттів на волосистої частини голови

  Тяжкість волосся, що викликає хворобливі відчуття — це тільки один з факторів, що пояснюють неприємний стан.

  Є ще причини, що викликають болі шкіри голови:

  Під власний зоною розташовано безліч судин. Перепади тиску і температури викликають їх спазмування, внаслідок чого виникають больові симптоми.

  Таке явище частіше трапляється у людей з «тонкою нервовою організацією». Нервове напруження може викликати відчуття, що починає боліти шкіра голови, особливо на маківці — там більшу кількість судин і нервових закінчень.

  Навіть є такий медичний термін — «чепчик неврастеніка».

  Порушення кровообігу внаслідок переживань, і стянутость і напруга дають про себе знати.

  Ще чому болить шкіра голови, і випадає волосся? Причини цього стану можуть бути наступними:

  Як позбутися від больових відчуттів

  Якщо ніколи не стикалися з хворобливістю власний зони, вираженої локалізовано, в певній галузі, потрібно попросити кого-небудь подивитися, що там під волоссям? Неможливо ж самому визначити, чи є синяк або садно на маківці? А може бути там укус, або зачаївся кліщ?

  Лікування гематоми і садна — першу добу холод, далі тепло, можна примочки з бодяги. Якщо подряпина із засохлою кров’ю, краще її обробити антисептиком на спиртовій основі.

  У разі укусу також допоможе примочка, яка знімає набряк. Якщо під шкірою голови зачаївся кліщ, потрібно його акуратно витягнути і віднести в лабораторію на аналіз, щоб виключити можливість зараження кліщовим енцефалітом.

  У випадку з вагою від зачіски можна тільки порадити підібрати більш відповідну укладку. Модні коси — «риб’ячий хвіст» — навантаження розподіляють рівномірно.

  Шкіра голови може боліти через модних віянь — заплели африканські косички або закрутили дреди. У цьому випадку не варто чекати, що «голова звикне, і все пройде само».

  Перетягування волосся може викликати порушення лімфотоку і кровопостачання, також може з’явитися алергія на синтетику, яка вплітається у волосся.

  Якщо помічено, що хворобливість виникає після миття шевелюри або нанесення на неї коштів для догляду, потрібно буде зайнятися підбором іншої косметики. Досить імовірно, що алергію викликають саме ці засоби.

  Під час роботи бажано кожні 40 хвилин міняти позу, зробити декілька нахилів голови в різні боки, якщо немає можливості розім’ятися.

  Не можна допускати переохолодження голови: ходити в мороз без головних уборів і виходити на вулицю з мокрим волоссям. До речі, ходіння в холодну пору року без головного убору може викликати раннє облисіння. Судини від холоду спазмируются, циркуляція крові і лімфи в волосяний зоні порушується, фолікули перестають отримувати достатньо кисню. Результат — значне порідіння шевелюри.

  Характер болю, спричиненої каскою неврастеніка:

  Локалізуються такі відчуття в районі скронь, чола, потилиці, рідше відчуваються на маківці.

  Раптово больові відчуття не з’являються — вони наростають поступово, при зміні пози, можуть змінюватися по тяжкості протягом дня. Затихає біль теж поступово.

  Допомагають її усунення знаходження в напівтемряві, стан спокою і тиша.

  Рятуємося таблетками

  У деяких випадках краще не терпіти незручності, а виміряти тиск і прийняти знеболювальну засіб. Якщо тиск нормальний, використовуються нестероїдні болезаспокійливі препарати або парацетамол.

  При незначному підвищенні тиску зняти спазми судин допоможуть «Спазмалгол», «Баралгин» або «Но-шпа». При високому артеріальному тиску допоможе той препарат, який виписав лікар. У разі якщо тиск низький, врятує «Цитрамон», чашка кави або шматок шоколадки. Після використання лікарських засобів, що сприяють нормалізації тиску, швидше за все, біль відступить.

  Проблема дерматологічного характеру

  Якщо одночасно помічено велику кількість лупи, болить шкіра голови, і випадає волосся, краще звернутися до дерматолога. Себорея у важкій формі створює суцільний панцир на голові. Доступ повітря до волосяних фолікулів обмежується, під кіркою шкіра запалюється, можуть з’явитися гнійники.

  Симптоми грибкового зараження:

  Практично також проявляють себе деякі дерматологічні захворювання, наприклад, екзема або атопічний дерматит.

  Призначити ефективне лікування може тільки лікар, після взяття аналізу-зіскрібка. Самостійно підбирати лікувальний засіб не рекомендується, це несприятливо позначається на вигляді локонів.

  Якщо при дотику область волосся постійно відповідає болем, яку неможливо зняти масажними впливами, необхідно звернутися до офіційної медицини. Виникненням хворобливості організм може сигналізувати про що з’явилися у нього проблеми.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: