Як почистити мікрохвильовку?

Як почистити мікрохвильовку?

Для чого тільки не застосовують мікрохвильовку на звичайній кухні! З її допомогою розігрівають, розморожують, готують і навіть випікають. Коли цей предмет почали випускати — в 1947 році — він призначався тільки для розморожування продуктів.

Спори, корисно чи небезпечно випромінювання мікрохвиль, почалися в науковому світі з появою нового пристосування для кухні в широкому асортименті. Було захищено сотні дисертацій, а остаточної відповіді споживач так і не отримав.

Домогосподарок більше хвилює питання: як прибрати запах з мікрохвильовки, якщо блюдо підгоріло або агрегат використовувався довгий час?

Зміст:

 • Поради з освіження кухонного пристосування
 • Як видаляється запах гару з мікрохвильовки?
 • Як виводити запах будь-якого походження з мікрохвильовки?
 • Загальні поради по догляду за мікрохвильовкою
 • Поради з освіження кухонного пристосування

  Як видаляється запах гару з мікрохвильовки?

  Найважче — позбутися від запаху гару в мікрохвильовці. Він зберігається надовго, їм просочуються всі розігріваються страви. Способів боротьби з цією неприємністю кілька.

  Можна придбати в магазині готовий засіб-спрей, яке використовують для очищення внутрішніх поверхонь духовок всіх видів. Увечері всі внутрішні поверхні печі щедро обробляють аерозоль, закривають двері і залишають на ніч. Вранці кілька разів все промивають чистою водою, постійно змінюючи ганчірку. Потім на день дверцята залишають відкритою. До вечора грубкою можна користуватися.

  Перевірити, допомогла чистка чи ні, просто. Потрібно поставити для розігріву «контрольне» блюдо. Якщо запах гару залишився — їжа пахне неприємно, то робиться висновок: промисловий спосіб не допоміг.

  До очищення печі залучають народні засоби:

  Але запах гару — не єдиний аромат, який заважає насолоджуватися смаком розігрівається або приготованого блюда. При тривалому використанні з печі може почати пахнути затхлим, або якесь сверх-ароматне блюдо залишить надовго свій слід.

  Як виводити запах будь-якого походження з мікрохвильовки?

  Якщо запах гару видаляли ударним метолом — миючим засобом з лимоном, то від аромату їжі позбутися легше — закип’ятити чисту воду з лимонним соком. Внутрішню поверхню грубки можна протерти свіжозвареним кави. Кава варять неміцний, цукру не додають.

  Кава використовують і в інший спосіб, щоб прибрати неприємний запах в мікрохвильовці. Його насипають у вигляді зерен або розмеленого порошку в кілька відкритих розеток і розставляють по кутках шафи грубки. Закривають на ніч дверцята, залишають до ранку.

  До речі! Кава в декількох ємкостях витягує неприємний запах не тільки з духовки, але і з холодильника.

  Добре вбирає запахи звичайна кухонна сіль. Застосовувати її слід так само, як кава, і аромату після себе вона не залишає.

  Цибуля не тільки допоможе вирішити проблему, як усунути неприємний запах з мікрохвильовки, але і продезинфікує духовку. Запах цибулі потім видаляють за допомогою кави. Хоча деякі цибульний аромат воліють кавового.

  За тим же принципом, як кава і сіль, працює активоване вугілля. Перед тим як в грубку помістити таблетки на блюдце, їх слід дрібно потовкти.

  Зі свіжим, тільки що з’явився запахом, зможе впоратися розчин харчової соди. Її розводять у воді і обробляють внутрішню поверхню духовки.

  Видалити неприємні аромати і харчові залишки допоможе м’ятна зубна паста, яку використовують замість миючих засобів.

  Забиває запахи молоко. У 500 мл молока додають 3 столові ложки цукру, і ставлять кип’ятити у відкритому вигляді в мікрохвильовку. Спосіб ризикований — якщо молоко перегріти, то воно разбрижжется по всій внутрішній поверхні шафи. Зате аромат після себе залишає свіжий і приємний.

  Потрібно закип’ятити в мікрохвильовці чай, заварка якого складена таким чином: в однакових пропорціях беруть мелісу, м’яту, чебрець, лаванду, ромашку. Столову ложку трав’яної суміші заливають 2 склянками окропу, і на 20 хвилин поміщають в піч.

  Після відключення потрібно дочекатися, щоб суміш охолола. Запах зникне.

  Загальні поради по догляду за мікрохвильовкою

  Як видаляти запах з мікрохвильовки — не єдина проблема господинь. Не всі домашні правильно поводяться з пічкою. Вони можуть поставити в шафу відкрите блюдо, бризки розлітаються по всій внутрішній поверхні духової шафи.

  Залишки засохлої їжі викликають неприємний запах. Як її видалити? У шафа мікрохвильовку невеликого розміру руку важко засунути, щоб потерти стінку.

  Потрібно розвести у воді засіб для миття кухонних поверхонь або посуд так, щоб вийшов розчин, з якого видуваються мильні бульбашки.

  Потім його ставлять кип’ятити в піч на 10-12 хвилин — вода випаруватися не повинна. Все налиплі на стіну засохлі харчові залишки размягчатся, і позбутися від них буде просто.

  Якщо немає спеціальної пластикової кришки, страви можна готувати під поліетиленовою плівкою, щільно натягуючи її на ємність. Це навіть раціональніше — плівку викидають, а з кришки бризки доводиться відмивати.

  Залиште дверцята відчиненими, коли грубкою не користуєтеся, і запахи будуть провітрюватися. Правда, ця порада не підходить для тих конструкцій, в яких при відкриванні дверки постійно горить лампочка.

  Якщо скористатися перехідником з переривачем, то відкривати на ніч дверцята можна у будь-який мікрохвильовки.

  Як можна побачити, позбутися від запаху в мікрохвильовці неважко. На допомогу прийдуть готові миючі засоби, і складені самостійно.

  Але якщо пластик почав тріскатися, і постійно пахне хімією, вірну помічницю доведеться міняти. Термін служби звичайної мікрохвильовки до 7 років. Але купувати новий кухонний агрегат радять кожні 3-5 років, якщо його включають кілька разів в день. Як тільки пластик починає виділяти шкідливі речовини, користуватися мікрохвильовкою можна категорично.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: