Як правильно вішати ікони?

Як правильно вішати ікони?

Для віруючої людини важливо, як правильно вішати ікони. Однак в Україні довгий час релігія була під негласною забороною. Тому сьогодні мало хто знає про традиції, що дозволяють правильно підійти до вирішення питання.

Зміст:

 • Які ікони потрібні?
 • Як вішати ікони?
 • Розташувування ікон
 • Догляд за іконами
 • Які ікони потрібні?

  Перш за все необхідно визначитися, зображення яких Святих потрібні. Це індивідуальне рішення, яке часто залежить від того, хто зі Святих є покровителем людини, про що віруючий збирається просити Господа.

  Найчастіше, звичайно, вибирається зображення Ісуса і Матері Божої. Можна використовувати власні вінчальні ікони, якщо вони підходять за розміром до загального домашньому іконостасу. Серед найпопулярніших зображень в Україні – зображення Миколи Чудотворця, Сергія Радонезького, а також Серафима Саровського, великомученика Георгія Побідоносця, цілителя Пантелеймона, архістратига Михаїла.

  Рекомендується мати образ і на кухні, якщо сім’я саме в цьому місці збирається за трапезою, так як молитва підноситься безпосередньо до прийому їжі і після неї. Підбирати слід ретельно, намагаючись дотримуватися загального стилю виконання та приблизно однакових розмірів.

  Як правильно вішати ікони?

  Раніше в кожній квартирі або будинку було почесне місце для образів, яке носило назву «Червоний кут». Вважалося, що домашній іконостас є своєрідним вікном в небесне Боже Царство.

  Про достаток господаря часто судили саме з оформлення Червоного кута:

  Канони християнства не допускають спільного розміщення в іконостасі зображень визнаних Святих і фотографій ченців або старців, визнаних святими після смерті. Не можна включати фото в кіот.

  Розташування ікон відносно одна одної

  За схему необхідно взяти принцип, за яким розташовуються ікони в православному храмі:

  Де в квартирі ікони вішати не рекомендується? Часто можна почути думку, що заборонено розміщувати кіот в спальні, так як це місце відведено для гріховних утіх. Навіть розмістивши образ Христа або Святого Великомученика в спальні, слід на ніч прикривати їх зображення фіранкою.

  Насправді, подружня близькість не вважається гріховним, і сховатися від Господа за допомогою тканини неможливо. Тому розміщення образів в спальні не вважається в християнстві забороненим.

  Правильний догляд за іконами

  Будь-яка віруюча людина повинна дотримуватися правил догляду за іконами, щоб випадково не нашкодити зображенням Святих:

  Правильно розмістивши в квартирі іконостас, можна в домашніх умовах підносити молитви святим угодникам. Однак не варто думати, що ікони чудесним способом будуть накопичувати силу і стануть своєрідними талісманами, що оберігають будинок від невдач, заздрості, та іншого.

  Зображення святих і Спасителя є провідниками, через які Господь може почути щиру молитву людини, але не більше того.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: