Як навчитися правильно медитувати вдома?

Як навчитися правильно медитувати вдома?

Медитація — це спосіб, що дозволяє домогтися максимального розслаблення, а також підвищення концентрації. Регулярно виконуючи вправи, що рекомендуються, людина зможе зміцнити свій характер, позбутися шкідливих звичок, наповнити життя позитивом, розвинути інтелектуальні можливості.

Головне, зрозуміти, як правильно медитувати, щоб прийти до поставлених цілей в найкоротший термін.

Зміст:

 • Що таке медитація?
 • Скільки повинна тривати медитація
 • Як Вибрати місце?
 • Правильна поза для медитації
 • Як Розслабитися і сконцентрувати увагу
 • Практичні поради для початківців
 • Що таке медитація?

  Якщо почати вивчення медитації з основ, що пропонуються різними релігійними культами, можна заплутатися в специфіці езотеричних понять. Саме присутність «чакр», а також «третього ока», відлякує простої людини, який не бажає занурюватися в світ, наповнений містичним змістом.

  За фактом, медитація — практична вправа, засноване на правильному використанні можливостей організму. Сучасна людина занадто перевантажений що надходить ззовні.

  Проте, періодично відпочинок потрібен і мозку. Тому і показано проводити своєрідну розвантаження, домагаючись гармонійного, врівноваженого стану.

  До речі, найпростіші вправи для досягнення подібного стану знайомі більшості з дитинства. Одним з поширених прийомів радять користуватися при безсонні. Це підрахунок овець, які упираються і не бажають покірно проходити у вигляді нескінченної черги перед очима намагається заснути людини.

  На подібному принципі заснована і медитація. Концентруючи увагу на проголошенні мантри, візуалізації якогось образу або на диханні, людина досягає рівноваги і заспокоює свій розбурханий мозок.

  Сьогодні існує безліч центрів, що пропонують навчити медитирование всіх бажаючих. Насправді пізнати тонкощі процесу можна і не залишаючи стін рідного дому. Навіть початкових знань цілком вистачить, щоб позбутися від негативних емоцій, створити необхідний настрій, отримати повноцінний відпочинок.

  Щоб навчитися медитувати, потрібно виконати всього 5 правил:

  Успіх прийде тільки при виконанні перерахованих пунктів, розглянути які слід детально.

  Скільки повинна тривати медитація

  Заняття слід проводити щодня, витрачаючи не менше 30-40 хвилин. Краще розбити цей час навпіл, 15-20 хвилин в ранкові години і стільки ж — у вечірні.

  Ранкова медитація дозволить отримати необхідний для робочого дня заряд енергії і привести в порядок розум. Увечері вправи дадуть можливість позбутися від втоми, зняти напругу.

  Нерідко людина скаржиться, що часу для щоденних занять не вистачає. Не варто лукавити, викроїти 40 хвилин в розпорядку дні нескладно. Можна взяти відсутню час, скоротивши сон, так як відпочинок в період медитирования можна прирівняти до повноцінного сну.

  Як Вибрати місце?

  Одне з правил, як правильно почати медитувати будинку, вибір зручного місця, в якому ніхто і ніщо не порушить концентрації. Природно, оптимальними умовами стане спокійна обстановка. Небажано займатися в спальні, так як висока ймовірність засипання при розслабленні. Просто мозок звик асоціювати дане приміщення зі сном.

  Звичайно, при обмеженій житлоплощі вибирати особливо не доведеться. Регулярні заняття незабаром відучать людини звертати увагу на шум, і медитувати він зможе навіть в переповненій електричці або серед галдящіх нащадків.

  Правильна поза для медитації

  Ще одна обставина, часто відлякує новачків, прийняття необхідної пози, так як починати правильно медитувати можна тільки в позі «лотоса». Це неправильне уявлення, пов’язане з поширенням йоги.

  Щоб розслабитися, потрібно прийняти максимально зручну позу, при якій спина повинна залишатися прямою. Хребет і поверхню, на якій людина сидить, повинні утворити між собою прямий кут. Необов’язково сидіти на підлозі, можна розташуватися на стільці, не відкидаючись при цьому на його спинку.

  Подібне положення тіла сприяє кращому проникненню повітря в легені, а отже, і кращому розслабленню. У той же час пряма спина не дає шансу втратити концентрацію і заснути в період медитації.

  Звичайно, люди, які не звикли тримати спину рівно, в перший час будуть відчувати певний дискомфорт. Тому новачкам можна в міру втоми м’язів спини, що не нахиляючи тіла, присуватися впритул до спинки стільця, створюючи щось на кшталт опори.

  Як Розслабитися і сконцентрувати увагу

  В першу чергу слід закрити очі і постаратися розслабити м’язи, направивши всю свою увагу на особливо напружені ділянки. З першого разу навряд чи вийде досягти повного розслаблення. Уміння виробляється поступово.

  Розслабивши м’язи, необхідно зосередити увагу на проголошенні слів мантри або диханні. Звичайно, думки будуть збиватися. Тому слід просто відганяти непотрібні думки і образи геть і продовжувати концентруватися на спокійному диханні і читанні мантр.

  Досягнувши певних успіхів, людина без зусиль зможе спостерігати за пропливають повз його свідомість і приходять ззовні думками. При цьому він буде залишатися зосередженим на диханні, і дивитися на все, як би з боку.

  Не варто лаяти себе, якщо сторонні думки відволікають увагу. Потрібно просто повернутися до першорядної задачі і продовжувати спокійно концентрувати свою увагу в потрібному напрямку. Уміння абстрагуватися від зайвих образів прийде само собою, якщо проводити тренування постійно.

  У міру того як увага буде йти в сторону, необхідно м’яко направляти його в вихідну точку. Тиск повинен бути легким, однак не переходити в бездіяльність. Надходять мимоволі думки не повинні провокувати людину на відволікання від головного завдання.

  Концентруючи увагу на диханні, не потрібно намагатися управляти цим процесом. Необхідно просто спостерігати за природним ходом речей. Навіть якщо подих стане занадто повільним, не варто лякатися, це нормальне явище при медитації.

  Пояснюючи, як вчитися правильно медитувати, майстри часто радять новачкам починати з читання мантри або молитви, до якої він більше звик. Дійсно, повторення слів діє заспокійливо і допомагає позбутися від непрошених думок. Зосередиться на диханні для багатьох набагато складніше, ніж на повторі тексту.

  Можна використовувати техніку візуалізації. Це уявлення абстрактних або цілком реальних образів. На прийомі у психолога пацієнти часто медитують, уявляючи морський берег і відчуваючи свіжий вітерець. Точно так само можна створити інший вигаданий образ, що навіває спокій.

  Практичні поради для початківців

  Щоб освоєння азів медитації проходило успішно, можна скористатися рекомендаціями знавців:

  У тривожний час, серед метушливим обстановки міст кращий спосіб знайти себе і жити в гармонії з навколишнім світом — навчиться відволікатися від турбот за допомогою стародавнього мистецтва медитації.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: