Як можна знизити очний тиск?

Як можна знизити очний тиск?

Найчастіше знизити внутрішньоочний тиск (ВОТ) потрібно людям, що страждають на глаукому. Це обумовлено, що саме підвищення ВГД провокує захворювання і веде до повної сліпоти.

Внутрішньоочний тиск — це тиск речовини передньої камери і склоподібне тіла, що впливає на очну стінку.

Зміст:

  • Причини підвищення ГД
  • Симптоми
  • Медикаментозні препарати, ефективно знижують очний тиск
  • Як знизити очний тиск, перебуваючи в домашніх умовах
  • Як можна знизити очний тиск народними засобами
  • Як можна знизити очний тиск при глаукомі
  • Як можна знизити очний тиск: радикальні методи
  • Причини підвищення ГД

    Підвищений очний тиск може бути транзиторним (короткий одноразове підвищення, нормалізує через кілька хвилин), лабільним (підвищення через певні проміжки, але спостерігається недовго, поступово відновлюється) і стабільним (завжди вище норми, може прогресувати). Підвищення тиску відбувається на тлі гіпертонії, перевтоми очей, стресів і бурхливих емоційних реакцій, захворювань неврологічного характеру, серцевої і гострої ниркової недостатності, дифузного токсичного зобу, синдрому Іценко-Кушинга, гіпотиреозу, важких отруєнь.

    Симптоми

    ВГД може бути симптомом пухлинних процесів, запальних захворювань і травм очного яблука. У всіх випадках тиск підвищується періодично на певний час (залежить від причини). Якщо захворювання має тривалий перебіг, то в подальшому висока ймовірність розвитку глаукоми.

    Симптоми підвищення ВГД:

  • Головний біль в зоні скронь;
  • Хворобливість очей;
  • Підвищена стомлюваність органів зору;
  • Дискомфорт в роботі;
  • Рідше зустрічаються порушення зору.
  • При прогресуванні патології і стійкому підвищеному ВГД спостерігається різке зменшення полів зору, порушення сутінкового зору, з’являються мушки перед очима, зір погіршується, часто мучать мігрені.

    Медикаментозні препарати, ефективно знижують очний тиск

    Усунути це явище можна за допомогою терапевтичних методів, однак такі не можна застосовувати самостійно. Тільки лікар може призначити лікування подібного роду. Спеціаліст проведе повноцінне обстеження, визначить тип глаукоми або іншого захворювання, підбере препарати. У даній ситуації використовується три види медикаментозних засобів: поліпшують циркуляцію внутрішньоочної рідини; зменшують вироблення очної рідини; відкривають альтернативні шляхи для відтоку останньої.

    Як знизити очний тиск, перебуваючи в домашніх умовах

    Рекомендації, які ми перерахуємо нижче, не можуть замінити медикаментозне і хірургічне лікування.

    Вони можуть бути використані в якості допоміжного та як заходи профілактики.

  • Спати на високих подушках, щоб голова була трохи піднята;
  • При читанні, роботі за комп’ютером, перегляді телевізора повинна бути забезпечене хороше освітлення. Дефіцит світла впливає негативно. Також в перервах між роботою потрібно виконувати гімнастику для очей, можливо, користуватися спеціальними розслаблюючими засобами (пр. «Візін»);
  • Відмовитися від походів до кінотеатрів, так як умови цих закладів сприяють погіршенню стану;
  • Залишати розстебнутій верхній гудзик, чи не зав’язувати краватки, не носити светри з тугими комірами. Це дозволить не порушувати потік крові;
  • Під час роботи не нахилятися вниз (пр. При прання, прасування, миття підлоги). Наприклад, таз з водою краще поставити на табурет, мити підлогу варто шваброю і т. Д.;
  • Обмежити зорові перевантаження і важка фізична праця, особливо при глаукомі. Необхідно регулярно робити перерви в роботі. Рекомендується обзавестися таймером або постійно ставити будильник;
  • Придбати очної тонометр. Даний прилад дозволить вимірювати тиск в домашніх умовах;
  • Відмовитися від куріння і вживання алкоголю. Хворій людині потрібно особливо строго стежити за своїм здоров’ям, а шкідливі звички провокують порушення кровообігу у всій судинній системі;
  • Обмежити питво. Вода в даній ситуації принесе більше шкоди, ніж користі. Варто відмовитися від кави, чаю і солі;
  • Виключити по можливості стреси та емоційні навантаження;
  • Підкоригувати раціон. В меню повинно бути багато продуктів, багатих на вітаміни А, В, С, РР, Д і мінералами. Особливо буде корисний кріп, виноград, смородина, горобина, гарбуз, кавун і сік берези, інші продукти, що знижують тиск;
  • Заняття спортом. На користь піде плавання, бадмінтон, теніс. Також рекомендуються щоденні піші прогулянки протягом півгодини;
  • Легкий масаж очей і шиї. Процедура дозволить полегшити стан, знизить тиск, поліпшить циркуляцію рідини. Виконувати такий масаж досить просто: опустити погляд вниз, закрити очі, поставити на них кінчики вказівних пальців, здійснювати легкі кругові рухи, постукувати подушечками пальців по століть.
  • Як можна знизити очний тиск народними засобами

    Корисними будуть такі рослини, як кропива, пагони дикої груші, а також сон-трава. Рекомендується приймати настій з таких перорально (3 рази на добу перед трапезою). Всередину можна приймати відвар кропу, коріандру і плодів анісу. Інгредієнти змішують по 10 г кожного, заливають ½ л окропу, залишають 30 хвилин. П’ють, як і в попередньому варіанті, тричі на добу перед трапезою по 100 мл.

    Також можна використовувати збір з листя берези, череди і брусниці, хвоща польового, подорожника, споришу і кропиви. Кожної рослини беруть по 10 г. До них додають 2 ч. л. звіробою і 3 ч. л. шипшини. Настій готують з 2 ст. л. збору і 3 склянок окропу, які змішують в термосі. Через 12 годин рідину проціджують і п’ють її протягом дня.

    Ефективними народними засобами є компреси: взяти настій соку чистотілу або маленької ряски, розвести кип’яченою водою (теплою) в пропорції 1 до 1. Також народні лікарі рекомендують закапувати очі соком цибулі, змішаним з медом.

    Повернути в норму очний тиск допоможе така рослина, як алое. Крім того, воно дуже ефективно при глаукомі. Для його приготування знадобиться 2-3 листків рослини. Листя кладуть в каструльку і заливають склянкою окропу, на маленькому вогні млоять близько 5 хвилин.

    Потім листи виймають, а відвар використовують для промивання очей 4 рази на добу. Після зниження ВГД таким методом може виникнути незначний дискомфорт, але є цілком природним.

    Курс лікування триває 2 тижні, необхідно провести 3 таких курсу з перервами між ними в 16 діб.

    Допомогти в цій ситуації може мокриця. Цілющими властивостями володіє її сік. Для отримання останнього мокрицю пропускають через м’ясорубку або подрібнюють в блендері, а отриману кашку проціджують через марлю. Після цього на літр соку додають 100 мл спирту. Отримане ліки приймають по 50 мл перед кожною трапезою. Для пом’якшення смаку можна додати теплої води безпосередньо перед застосуванням.

    Як можна знизити очний тиск при глаукомі

    Про патології свідчить підвищена сльозоточивість, відчуття тяжкості в очах, частий головний біль, райдужні кола, що з’являються при погляді на джерело світла. При появі перелічених ознак необхідно консультація офтальмолога. Як правило, застосовують різні очні краплі для поліпшення відтоку і зниження очного тиску. Однак не виключено хірургічне лікування.

    Медикаментозні засоби для лікування ВГД — це препарати, що збільшують відтік або скорочують продукцію водянистої вологи. Лікар може призначити засоби для перорального прийому, внутрішньовенного введення або краплі. Як правило, в комплекс лікування входять такі медикаменти: альфа-адренергічні агоністи (покращують відтік з передньої камери), бета-блокатори (зменшують обсяг рідини), аналоги простагландину (поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини по задньому шляху).

    Як можна знизити очний тиск: радикальні методи

    До хірургічного лікування вдаються тільки при тяжкому перебігу захворювання, яке не піддається консервативної терапії.

    Найчастіше виконують операцію під назвою ірідотомія: в райдужної оболонки роблять маленький отвір і тиск поступово нормалізується.

    Подібні очні операції останнім часом все частіше проводять за допомогою лазера. Це дозволяє виключити пошкодження зовнішньої оболонки органу зору. Іноді застосовується циклофотокоагуляція або трабекулопластіка.

    Нагадуємо, що перед тим, як займатися самолікуванням, вам необхідно пройти діагностику і проконсультуватися з фахівцем щодо доцільності домашнього лікування.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: