Утруднене дихання — в чому причина нездужання?

Утруднене дихання - в чому причина нездужання?

Багато хто з нас живуть кожен день звичайним життям, не замислюючись над тим, як постійно здійснюють вдих-видих. Легке і вільне дихання — запорука комфортного життя. Однак не всім вдається жити з таким комфортом.

Зміст:

 • Симптоми диспное
 • Основні причини браку повітря і утрудненого дихання
 • Що робити, якщо не вистачає повітря?
 • Симптоми диспное

  Є й ті, які переживають відчуття нестачі повітря, мучаться, роблячи вдих, їм не вистачає достатньої кількості кисню, щоб зробити глибокий вдих і видих. В результаті цього починається напад задухи.

  Він може посилюватися в наступних ситуаціях:

  Брак повітря при диханні є патологічний стан, який в певних ситуаціях може нести загрозу життю людини.

  Іншими словами — це задуха. Щоб подолати кисневе голодування, головний мозок компенсує задуха частим вдихом або задишкою. У медицині нестача повітря називається диспное.

  Задуха може наступати в результаті розвитку серйозних захворювань внутрішніх органів. Виняток становлять лише хворі на астму. Задуха при астмі знімається спеціальним інгалятором.

  Брак повітря супроводжується порушенням частоти і глибини дихального процесу. Форма задухи буває гострою і хронічною. З таким захворюванням сповільнюється спілкування з іншим співрозмовником (комунікація), м’язи стають млявими. Не виходить сконцентрувати увагу, тому що дефіцит кисню не дає нормально функціонувати головного мозку. Такий стан тісно пов’язане з фізичним самопочуттям людини. Його можна відчувати навіть при невеликих фізичних навантаженнях.

  При прогресивному розвитку хвороби людина може відчувати біль і відчуття здавлювання в області грудної клітини. Йому стає важко дихати навіть у стані спокою, з’являється задишка. При цьому вдих і видих буде супроводжуватися хрипить і свистячими звуками. Може піднятися температура. Хворий буде відчувати клубок у горлі, йому буде важко ковтати. У положенні лежачи спати важко, доводиться спати в напівсидячому положенні.

  Основні причини браку повітря і утрудненого дихання

 • Хвороби органів дихальної системи: бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, легенева тиск, обструкція легких;
 • Хвороби серця і судин: пороки серця, збої серцевого ритму, стенокардія, перенесений інфаркт міокарда. Серцевий м’яз не може нормально гнати кров по судинах. В результаті цього внутрішні органи відчувають нестачу кисню;
 • Захворювання крові, потрапляння в неї інфекції, цукровий діабет.
 • Стиснення стінки грудної клітки.
 • Алергічні реакції.
 • Порушення функцій організму (гіподинамія). Порушення роботи опорно-рухового апарату, системи травлення, дихання, кровообігу.
 • Наявність грижі.
 • Дефіцит заліза, анемія.
 • Захворювання щитовидної залози.
 • Перешкода при проходженні кисню через носоглотку.
 • Велика вага, ожиріння.
 • Зміна клімату.
 • Зловживання тютюном.
 • Гіпервентіляціонний синдром: стреси, напади паніки і страху, агресія.
 • Гіпервентиляція — це нервова звичка, яка дає відчуття того, що не вистачає достатньої кількості кисню. Людина починає глибоко дихати, щоб набрати собі багато кисню, однак, у нього це не виходить. Виходить свого роду «повітряний голод». Відбувається порушення рівноваги кисню і двоокису вуглецю в крові. Синдром може супроводжуватися запамороченням і непритомністю, поколюванням в тілі.

  Найчастіше такий стан спостерігається при сильних стресах, але триває недовго.

  Поліпшення настає після розуміння причини стресу, підбадьорення, прийому транквілізаторів. Поліпшити стан можна, якщо подихати в паперовий пакет. Повторні вдихи заміщають недолік двоокису вуглецю і допомагають відновити хімічний баланс в крові.

  Таким чином, причини утрудненого дихання можуть бути різними. Якщо воно відбувається постійно, про це варто задуматися і звернутися до лікаря, пройти обстеження, щоб виявити причину задишки і поліпшити стан, щоб уникнути подальших ускладнень.

  Деякі пов’язують брак повітря зі звичайною позіханням. Для початку визначимося, що таке позіхання.

  Позіхання — це неконтрольований рефлекс, який трапляється мимоволі. Це повільний глибокий вдих, який супроводжується затяжним дихальним актом, швидким видихом і іноді звуком.

  Під час позіхання в легені потрапляє багато кисню, за рахунок чого поліпшується кровопостачання, тканини і органи насичуються ним. Зсередини виводяться шкідливі речовини, поліпшується робота головного мозку. В процесі позіхання бере участь кровоносна, дихальна, серцево-судинна, м’язова, скелетна системи, завдяки цьому компенсується брак кисню і активується робота внутрішніх органів.

  При нестачі повітря людина може часто позіхати. Це може відбуватися при довгому знаходженні в задушливому приміщенні, де немає кисню. В умовах такого дефіциту мозок намагається отримати якомога більше кисню, відповідно, людина починає часто позіхати.

  Що робити, якщо не вистачає повітря?

  Хоч би яка була причина утрудненого дихання, її треба своєчасно виявити і усунути. А зробити це без консультації лікаря досить складно.

  При діагностиці лікар опитує і оглядає пацієнта. Здаються аналізи крові, сечі, робиться УЗД, рентгенографія, електрокардіографія, комп’ютерна томографія, спірометрія. При необхідності хворого можуть відправити на консультацію до інших спеціалістів вузького профілю — кардіолога, психотерапевта, гематолога.

  Досвідчений лікар на підставі діагностики та аналізів зможе поставити правильний діагноз і призначити грамотне лікування, яке полегшить напади задухи. Появи задишки і нестачі повітря будуть турбувати все рідше, але для цього треба пройти обстеження і повний курс лікування.

  При захворюваннях дихальних органів лікар може виписати антибактеріальні засоби, ліки, що знімають запальні процеси всередині. Якщо задишка з’являється при проблемах із серцем, то призначаються ліки, що покращують роботу серцевого м’яза, обмінних процесів. Також розробляється курс лікувальної гімнастики.

  При порушенні метаболізму і обмінних процесів важливо дотримуватися правильне харчування, дієти, влаштовувати розвантажувальні дні. Можуть прописати препарати, що покращують обмін речовин.

  Утруднене дихання, раптове або хронічне, завжди вимагає серйозного ставлення. Хоча багато випадків виявляються нешкідливими і виправними, симптом все одно потребує всебічної і грамотної оцінки лікаря.

  Якщо виникає таке явище, не варто відтягувати візит до фахівця. Вчасно виявлена ​​причина допоможе швидше позбутися від диспное і почати дихати на повні груди.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: