Чому зводить м’язи ніг під час сну і як з цим боротися?

Чому зводить м'язи ніг під час сну і як з цим боротися?

М’язова судома в ногах — відчуття далеко не з приємних. Мабуть, кожен, хто стикався з такою проблемою, задавався питанням: чому зводить м’язи ніг, особливо під час сну? Однозначну відповідь на нього дати неможливо, так як існує цілий ряд причин, за якими виникає таке явище.

Зміст:

 • Можливі причини
 • М’язові судоми і вагітність
 • Що робити в разі нападу
 • Лікування і профілактика
 • Можливі причини

  Для того щоб більш-менш конкретизувати можливі напрямки боротьби з подібною проблемою необхідно з’ясувати: чому ж зводить м’язи ніг?

  Найпоширенішими причинами м’язових судом є:

  Особливо часто зводить м’язи уві сні. Це пояснюється тим, що в період відпочинку організм особливо гостро реагує на раніше надану на нього навантаження. Людина частково перестає контролювати дії. До того ж погіршити ситуацію може незручна поза під час сну і передавлювання кінцівок.

  М’язові судоми і вагітність

  Окремо слід з’ясувати: чому ж зводить м’язи ніг при вагітності. У цей період організм жінки відчуває чимале навантаження. Все це відбивається на її самопочутті і реакції організму. У перші місяці вагітності судоми практично не спостерігаються. Єдина причина може критися в підвищеній потребі організму в кальції і інших мінералах для будівництва нових клітин ембріона.

  Коли плід вже підростає, загальна вага тіла майбутньої мами збільшується. Навантаження лягає в першу чергу на хребет і м’язи ніг. При активному способі життя і ходьбі на довгі відстані витримати таке навантаження непросто. Це може викликати набряклість і порушення кровотоку. Також при вагітності загострюється проблема варикозного розширення вен. Якщо жінка страждала їм до цього або просто має спадкову схильність, захворювання може проявитися саме під час виношування дитини.

  Для полегшення ситуації рекомендується носити підтримуючий бандаж, компресійні колготи, частіше відпочивати, робити профілактичні вправи і масаж. Якщо м’язи ніг зводить через дефіцит мікро — і макроелементів, необхідно налагодити систему харчування і дотримуватися її ще деякий час після народження дитини.

  Що робити в разі нападу

  Що ж потрібно робити, коли зводить м’язи ніг? Судоми нерідко бувають досить болючими, тому діяти потрібно негайно. Отже, в першу чергу, потрібно ослаблення больових відчуттів. Для цього потрібно розтягнути зведену м’яз.

  Можна виділити окремі зони і способи впливу на них.

  Якщо м’язи ніг зводить в таких місцях, які важко задіяти при розтяжці, спробуйте впливати на активні точки.

  Для цього натисніть до больових відчуттів в центрі підколінної западини, посередині задньої поверхні гомілки, з зовнішньої сторони стегна або по центру зворотного боку стопи. Також добре допомагає масаж. Розминайте скам’янілу м’яз протягом декількох хвилин, можна додатково використовувати тепло або голчастий аплікатор.

  Лікування і профілактика

  Для того щоб скоротити частоту виникнення судом і згодом повністю позбутися від них, необхідно провести курс лікування на основі виявлених причин. Якщо зводить м’язи ніг лише в період підвищеного навантаження, можна обійтися релаксаційним заходами і профілактичної фізіотерапією.

  А ось для пацієнтів з патологіями кровообігу потрібно провести ряд додаткових процедур, спрямованих на зміцнення судин і підвищення їх прохідності. Терапія проводиться під контролем лікаря, так як самостійне лікування такого плану може призвести до зриву тромбу.

  Під час вагітності для прийняття конкретних заходів потрібно з’ясувати, чому жінку турбують спазми. Якщо справа тільки в підвищеному навантаженні, необхідно дотримуватися режиму відпочинку і вибирати правильну позу для сну. Також важливо забезпечити збалансоване харчування, зручний одяг і взуття, свіже повітря.

  Якщо говорити про дієту, для нормалізації стану ніг і організму в цілому потрібно зменшити споживання міцного чаю і кави, важкої їжі та алкоголю. Обов’язково потрібно відмовитися від куріння. Також лікування і профілактика передбачають введення в раціон кисломолочної продукції, бобових, горіхів, сухофруктів, бананів і свіжої зелені. Обов’язково пийте воду відповідно до встановлених норм. Для поліпшення стану ніг періодично потрібно робити масаж активних точок і балувати себе теплими ваннами з додаванням солі та ефірних масел.

  Ну а що робити, якщо у вас часто зводить м’язи ніг? Звичайно ж, необхідно звернутися до лікаря за консультацією, так як це явище може бути симптомом серйозного захворювання або розлади.

  Щоб судоми не турбували вас — ведіть здоровий спосіб життя, харчуйтеся збалансовано і обов’язково вибирайте зручний матрац і комфортну для вас позу на час сну. Для контролю над своїм здоров’ям зрілим людям потрібно періодично відвідувати лікаря і проходити ряд обстежень.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: