Прибираємо запах часнику в роті і на руках домашніми засобами

Прибираємо запах часнику в роті і на руках домашніми засобами

Складно пройти повз ларька з вуличною їжею і не захотіти з’їсти страву, яке так дивовижно пахне часничком. Воно й не дивно! Адже ніщо так не збуджує апетит, як часник.

У процесі приготування він набуває запаморочливий аромат і насичує їм блюдо — згадайте хоча б фірмові домашні картоплю, м’ясо або гриби, а про помідори, взагалі, краще мовчати. Але крім гастрономічною функції, рослина має ще й низку лікувальних властивостей, які відомі людству вже понад три тисячоліття.

Наприклад, в період між сезонами, коли вірусна застуда набирає обертів, часник чудово нейтралізує її дію.

Словом, плюси цієї рослини — у наявності. Однак усіх їх перекриває один вагомий недолік, який включається в момент соціалізації. А саме — неприємний запах, які залишається на руках і в роті після його нарізки або вживання.

Поласувавши запашним рослиною раз, будете розплачуватися некомфортними відчуттями весь наступний день. Тому проблема усунення відразливого запаху стоїть у любителів даної прянощі дуже гостро.

Зміст:

 • Чому з’являється неприємний аромат?
 • Як можна позбутися від запаху часнику на руках?
 • Як позбутися від запаху часнику з рота?
 • Чому з’являється неприємний аромат?

  Запах, який залишається від цього овоча, вельми специфічний і є наслідком хімічних реакцій. Під час цих реакцій виходять сірчані гази. Відмітною їх властивістю є стійкість перебування в організмі, а також на шкірному покриві. До слова, позбутися специфічного запаху на руках набагато складніше, ніж прибрати запах з рота.

  Порушення цілісності структури цього овоча призводить до появи такого речовини, як алліцин. Існує думка, що чим дрібніше нарізаний часник, тим менший від нього залишається аромат. Однак в ротовій порожнині аллицин контактує зі слиною і додатково подрібнюється зубами. Цей процес і формує специфічний запах.

  Але існує й інша думка, згідно з яким вже згаданий аллицин утворює аллілсульфіди в організмі. Аллілсульфіди виділяються за допомогою дії слини і потових виділень. Як би там не було, прибрати запах після настільки апетитною приправи дуже складно.

  Як можна позбутися від запаху часнику на руках?

  На шкірі аромат залишається під час очищення часнику, його нарізки або відділенні часточок. Тому найпростіший спосіб уберегти руки від подібної неприємності — це використовувати рукавички.

  Звичайні господарські рукавички, придбані раз, позбавлять від турбот про усунення запаху від цього продукту, не кажучи вже про те, що кухонні рукавички в господарстві взагалі штука дуже корисна.

  Але що робити, якщо приготувати страву з часником потрібно вже зараз (гості ось-ось на порозі з’являться!), А рукавичок будинку, як на зло, немає? Як тоді прибирати запах часнику з рук?

  Відповідь проста — звичайна харчова сода! Візьміть ложку соди і змішайте її на руках з рідким милом або миючим засобом. Ретельно розітріть і так само ретельно змийте водою. Існують і спеціальні засоби на милящей основі. Склад їх відрізняється набором ароматизаторів, а також хімічних речовин, які сприяють запобіганню запахів. Звичайно, корисними для шкіри рук вони не є, але один раз в терміновому випадку вжити можна.

  Як позбутися від запаху часнику з рота?

  Як ми вже з’ясували, специфічний запах у роті утворюється внаслідок реакції бактерій слини і сірчистих сполук овоча. Однак прибрати його легше, ніж з рук.

  Ось деякі ефективні способи:

  Це все добре, скажете ви, але як же швидко і повністю прибрати запах часнику з рота в екстрених ситуаціях?

  По-перше, скористайтеся зубною ниткою для видалення залишків пахне їжі. Інакше перебити запах вам так нічим і не вдасться. По-друге, скористайтеся зубною пастою для очищення зубів і язика — на ньому збирається не менш бактерій, ніж між зубами. По-третє, пожуйте часточку лимона або пряної зелені.

  А якщо на святковому столі є в наявності журавлинний сік, не відмовте собі в стаканчику цього напою. Він є природним антиоксидантом і усуне будь-які неприємні аромати. Всі способи разом дозволять швидко усунути присутній настирливий запах.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: