Причини блідості обличчя

Причини блідості обличчя

Колір шкіри — це не тільки генетично вроджений ознака, а й індикатор внутрішнього стану організму людини. За своєю суттю це своєрідний індикатор хвороб. Відтінок шкіри обличчя залежить від багатьох факторів.

У деяких випадках причини блідості обличчя обумовлені цілком нешкідливими факторами або ж пов’язані з короткочасними обставинами. Якщо крім білої шкіри спостерігаються і інші незвичайні прояви, причому протягом тривалого періоду, можливо, людині потрібна допомога лікарів. Що ж може стати причиною зміни кольору обличчя і як з цим боротися?

Зміст:

 • Нормальний колір обличчя
 • Найбільш поширені причини симптому
 • Хвороби і патології
 • Як повернути здоровий колір обличчя
 • Нормальний колір обличчя

  Мабуть, кожна людина хоча б раз чув вираз «аристократична блідість». Так зазвичай називають світлий відтінок шкіри у здорової людини. Таку назву він отримав через те, що раніше головною ознакою аристократичного походження був ідеально білий колір обличчя.

  Вважалося, що бути засмаглими і смуглявими — це доля селян і прислуги. Багаті люди берегли свою блідість, як ознака високого походження, що не засмагали і не виходили на сонце без парасольок або прикриває тіло одягу.

  Сьогодні мармурова шкіра обличчя часто вважається ознакою будь-якої хвороби. Насправді все залежить від кількості пігменту меланіну в клітинах. Деякі люди від природи є світлошкірими, інші ж народжуються більш смуглявими. Бліда шкіра гірше сприймає сонячні промені, та й, взагалі, ультрафіолет шкідливий для організму і веде до візуального старіння. Для тих, хто відноситься до світлого цветотіпу і не любить засмагати, такий відтінок обличчя норма. Проте, у здорової людини повинен бути присутнім рівний відтінок з легким рум’янцем. В іншому випадку можна говорити про порушення функцій організму.

  Найбільш поширені причини симптому

  Часто саме блідість обличчя є симптомом хвороби організму. Це може бути тимчасовим явищем або початком більш серйозних порушень. Якщо розглядати найбільш поширені причини появи такої ознаки, варто відзначити в найшкідливіші з них.

  В першу чергу слід виділити природну блідість, яка вже згадувалася раніше.

  Також причинами можуть бути такі стани і фактори впливу:

  Хвороби і патології

  Крім вищеописаних причин мармурова блідість може бути викликана якоюсь хворобою або вродженою патологією. Для визначення точного джерела проблеми необхідно звернутися до лікаря і пройти всі необхідні обстеження. Крім того, деякі захворювання мають яскраво виражені супутні симптоми. Іноді для того щоб не допустити трагічного результату, необхідно діяти дуже швидко, тому якщо ви помітили, що шкіра обличчя раптово посветлела і загальний стан людини погіршився, краще викличте швидку допомогу.

  Серед причин блідості слід зазначити такі хвороби і патології:

  Як повернути здоровий колір обличчя

  Як прибирати блідість обличчя залежить безпосередньо від основної причини її виникнення. При короткочасних причини її можна прибрати за допомогою зниження стресу, прийому вітамінів і мінералів, ведення здорового способу життя, в тому числі і збільшення фізичної активності. При вагітності в разі відсутності інших симптомів досить переглянути свій раціон і підібрати більш поживне меню.

  Якщо ж причиною блідості стали будь-які хвороби в першу чергу потрібно звернутися в лікарню.

  Прибрати цей симптом можна тільки при проходженні комплексного обстеження з подальшим лікуванням і нормалізацією функціонування організму. На жаль, не всі патології піддаються лікуванню.

  При порушенні кровообігу важливо усунути причину такої проблеми. Іноді достатньо переглянути своє харчування і звички, в інших же випадках потрібно більш серйозне втручання лікарів.

  При кровотечах потрібно відновити нормальну кількість крові в організмі. У більшості випадків цей процес відбувається самостійно, але при серйозних крововтратах може знадобитися переливання.

  Для того щоб виглядати здоровим, слід піклуватися про самого себе і мінімізувати вплив негативних факторів на свій організм. Тоді ви зможете уникнути не тільки візуальних проявів хвороб, але і в цілому уберегти себе від їх появи.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: