Як лікувати кандидоз при вагітності?

Як лікувати кандидоз при вагітності?

Широко відома серед жінок молочниця в медицині називає кандидозом. Дане захворювання є ураження статевих шляхів дріжджоподібними грибами роду Кандида. Вагінальний кандидоз — широко поширене захворювання, яке, потрібно відзначити, досить часто зустрічається у вагітних жінок. Захворювання здатне ускладнити період гестації, позначитися на здоров’ї майбутньої матері і дитини.

Зміст:

 • Чому виникає Вагінальний кандидоз
 • Вплив вагінального кандидозу на вагітність
 • Як розвивається кандидоз при вагітності
 • Форми молочниці і їх симптоми
 • Діагностика кандидозу при вагітності
 • Чим лікувати кандидоз при вагітності
 • Чому виникає Вагінальний кандидоз

  Захворювання являє собою специфічну інфекцію піхви, яку провокують гриби роду Кандида. Практично кожна жінка хоча б раз у житті стикалася з цією хворобою. При цьому після первинного захворювання довгий час зберігається ризик його рецидиву.

  Дріжджоподібні гриби завжди присутні в кишечнику та на слизовій ротової порожнини, а у деяких жінок і в піхві. Вони відносяться до умовно-патогенних мікроорганізмів, тобто становлять небезпеку тільки при активному розмноженні.

  Розвиток кандидозу під час виношування дитини обумовлено рядом причин. В першу чергу це відбувається через порушення нормальної мікрофлори кишечника, що зустрічається досить часто в період гестації, так як знижується імунний захист організму. Провокуючим фактором стає дефіцит корисних речовин (мінералів, вітамінів і т. п.). Певна роль відводиться гормональних збоїв, які природні для цього стану.

  Сучасна медицина ефективно діагностує і бореться із захворюванням, але незважаючи на це захворюваність повільно зростає, зокрема у вагітних. Фахівці вважають, що це обумовлено впливом навколишнього середовища.

  Наприклад, провокуючим фактором виступає стрес, перевтома, погане харчування. Жінки в період виношування більш чутливі до перерахованих факторів, тому, відповідно, схильні до молочниці.

  Також причиною є безконтрольний прийом антибіотиків, зокрема при самолікуванні. Як відомо, препарати цієї групи порушують природну мікрофлору всього організму, що є сприятливим для розвитку будь-яких інфекцій і захворювань.

  Вплив вагінального кандидозу на вагітність

  Будь-які інфекції становлять небезпеку в цей час. У жінок, які при виношуванні страждали якими-небудь інфекціями статевих шляхів, істотно підвищується ризик ускладнень в перебігу вагітності і в самих пологах. Кандидоз — одна з найпоширеніших інфекцій.

  Вплив молочниці на плід і майбутню матір:

 • Інфекції плода, навколоплідних оболонок, наприклад, хоріоамніотіт, амніоти;
 • Мимовільний викидень / передчасні пологи;
 • Народження малюка з низькою вагою;
 • Внутрішньоутробна гіпоксія плода — недолік кисню;
 • Передчасне відходження навколоплідних вод;
 • Раневая післяпологова інфекція.
 • Як розвивається кандидоз при вагітності

  Першим це є проникнення умовно-патогенних мікроорганізмів у піхву. Після цього грибки кріпляться на слизову оболонку — відбувається первинне ураження епітелію. Потім виникає локальне запалення в місцях скупчення мікробів з метою перешкодити їх поширенню.

  Так як імунітет у цей період ослаблений, інфекція нейтралізується досить рідко. Надалі грибки проникають в підслизовий шар. Саме в цей момент з’являються перші симптоми захворювання. Трапляється, що мікроби розносяться з потоком крові по всьому організму, вражаючи внутрішні органи (важка форма патології).

  Форми молочниці і їх симптоми

  Розвиток захворювання відбувається безсимптомно. У медицині це явище називають безсимптомним носійство. Досить часто в таких випадках інфекція періодично загострюється.

  Кандидозні вагініти в гострій формі або при загостренні хронічного захворювання супроводжуються дуже неприємними симптомами, при цьому порушується мікрофлора не тільки піхви, але і кишечника.

  Важкою формою молочниці вважається її ускладнення бактеріальною інфекцією.

  У медицині захворювання умовно класифікують на три типи: носійство; гострий генітальний; хронічний рецидивний.

  Класичні симптоми молочниці:

 • Свербіж, подразнення шкірних покривів, слизової оболонки зовнішніх статевих органів;
 • Посилення сверблячки після водних процедур, статевого акту;
 • Виділення зі статевих шляхів, які характеризуються творожистой консистенцією, білим кольором, мають неприємний запах.
 • Варто відзначити, що перераховані ознаки необов’язково вказують на вагінальний кандидоз, але його присутність цілком можливо. Щоб точно поставити діагноз, необхідно пройти ряд обстежень.

  Діагностика кандидозу при вагітності

  Оптимальний варіант — виявити захворювання на ранніх етапах розвитку. Як правило, це відбувається у гінеколога під час одного з планових оглядів. Досвідчений фахівець зможе поставити діагноз, виходячи з перерахованих вище симптомів. Однак необхідно буде провести ряд додаткових діагностичних процедур, щоб виключити патології з аналогічною клінічною картиною (бактеріальні ураження статевих шляхів, гельмінтози та ін.).

  Основу діагностики складає мазок з піхви. Процедура забору матеріалу проста — ватним тампоном забирають невелика кількість слизу. Потім взятий матеріал наноситься на оглядове скло, де він підсихає.

  Іноді мазок забарвлюють для визначення кількісного та якісного складу мікрофлори. Мазок в умовах лабораторії розглядається під мікроскопом: визначається кількість грибків, лейкоцитів, хвороботворних і «корисних» мікроорганізмів. Може бути призначений посів на живильне середовище.

  Аналіз дозволяє визначити культури, які населяють піхву. Дане дослідження допомагає вивчати бактерії, їх властивості, відповідно, оптимізувати лікування захворювання.

  Вагінальний кандидоз характеризується присутністю в мазку грибків, великою кількістю лейкоцитів (свідчать про запалення), зниженням числа нормальної мікрофлори і збільшенням кількості патогенної або умовно-патогенної.

  Чим лікувати кандидоз при вагітності

  Сучасна фармакологія може запропонувати досить багато препаратів для боротьби з молочницею, багато з яких можна застосовувати на будь-якому терміні гестації. Медикаменти цієї групи поділяють на два типи: для місцевого застосування і системної дії.

  Препарати місцевої дії — в першу чергу це свічки, креми і вагінальні таблетки від кандидозу при вагітності. Гінекологи віддають перевагу саме засобам місцевого застосування в період виношування, хоча і ті, і інші мають одну діючу речовину. Наприклад, лікар може призначити таблетки, свічки або крем з Пимафуцин або нистатином.

  Системні препарати — це, як правило, таблетки для перорального прийому. Їх активні речовини спочатку діють в кишечнику, а потім поширюються по організму з потоком крові. Але жінкам в положенні подібні засоби призначають в дуже важких випадках, так як існує безліч побічних ефектів. Неможливість застосування системних препаратів при легких і середніх ураженнях інфекцією призводить до того, що хвороба стає стійкою до стандартної терапії і схильною до рецидивів.

  Що стосується самих препаратів, то це, як правило, вище згаданий ністатин і пимафуцин. При цьому перевагу найчастіше віддається останньому. Пімафуцин більш ефективний і нетоксичний навіть у великих дозах. А ось такі засоби, як леворин, низорал, флюконазол в період виношування заборонені.

  Крім цього, лікувати молочницю необхідно комплексно. Лікар може призначити антисептичні та протизапальні засоби (пр. Зеленка, бура в гліцерині). Так як інфекція виникає на тлі зниження імунітету, відповідно, необхідно приймати препарати загальнозміцнюючий дії, можливо імуномодулюючі (пр. Ректальні свічки з віфероном). Можуть бути призначені пробіотики, адже в період виношування такі вільно дозволені для застосування.

  Лікування повинен пройти і статевий партнер. Якщо цього не зробити, висока ймовірність повторного інфікування. На завершення слід зазначити, що самолікування строго заборонено. Лікар, підбираючи препарати, враховує наявність супутніх захворювань (алергії, хвороби нирок і інших важливих органів), стадію інфікування, стан матері і малюка.

  Лікування повинно бути комплексним і поетапним: необхідно ліквідувати не тільки симптоми, а й сам грибок, а також призводять до нього фактори.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: