Види дерматиту і їх лікування

Види дерматиту і їх лікування

Дерматит — одне з найпоширеніших шкірних захворювань як средівзрослих, так і серед дітей. Проявлятися воно може по-різному, вражаючи як окремі ділянки тіла, так і практично всю поверхню шкірних покривів. Найчастіше захворювання проявляється на обличчі і доставляє крім сильного дискомфорту у вигляді свербіння і лущення ще й комплекси. Головний прояв дерматиту — почервоніння шкіри.

Зміст:

 • Симптоми і лікування різних видів дерматиту
 • Боротьба із захворюванням алергічної природи
 • Симптоми і лікування контактного виду дерматиту
 • Симптоми і лікування себорейного дерматиту
 • Симптоми і лікування перорального дерматиту
 • Атопическое запалення шкіри
 • Лікування будь-яких форм дерматиту
 • Симптоми і лікування різних видів дерматиту

  Існує кілька типів захворювання, кожен з яких має свої причини, симптоми, особливості та методи лікування.

  Дуже часто ідентифікувати дерматит на ранніх стадіях буває досить важко, так як кожен з 5 його видів проявляється на початковому етапі розвитку одними і тими ж симптомами: свербінням і почервонінням шкіри.

  У медицині дерматит поділяють на такі види:

 • Алергічний;
 • Контактний;
 • Себорейний;
 • Пероральний;
 • Атопічний.
 • Боротьба із захворюванням алергічної природи

  Дана форма патології є відповідною реакцією організму на потрапляння в нього алергенів. Проявляється це в першу чергу на шкірних покривах обличчя в вигляді висипань, свербежу, лущення. Алерген (подразнюючу речовину) може потрапити в організм як через продукти харчування, так і крізь шкірні покриви.

  Перший симптом алергічної форми — поява на обличчі дрібних бульбашок, заповнених прозорою рідиною. Вони сильно сверблять, ніж провокують розчісування, але останнє є досить небезпечним заняттям, так як існує висока ймовірність занесення інфекції в отриману ранку.

  Якщо не розпочати лікування на цьому етапі, до висипаніямпрісоедіняются і інші симптоми — нежить, слабкість, головний біль. Іноді підвищується температура тіла.

  Симптоми і лікування контактного виду дерматиту

  Захворювання розвивається на тлі контакту шкіри із зовнішнім подразником. Таким може бути будь-яка речовина: косметичний засіб, побутова хімія, одяг, біжутерія і т. д. Як і у всіх інших випадках захворювання, в першу чергу виникають висипання, що супроводжуються лущенням і свербежем.

  Різновид цієї форми є фотодерматит — алергічна реакція, що виникає у людини при попаданні на його шкіру прямих сонячних променів.

  Небезпека контактного дерматиту ховається в тому, що перші симптоми можуть з’явитися не відразу після контакту з подразником, а через кілька днів. Дуже часто такі виникають через тиждень і навіть дві, що істотно ускладнює діагностику і лікування як сонячного дерматиту, так і класичного контактного.

  Клінічна картина в даному випадку така ж, як і при алергічному.

  Симптоми і лікування себорейного дерматиту

  Дана форма захворювання не виникає як самостійна, тобто вона супроводжує різним порушенням функції імунної системи, наприклад, в результаті ендокринних патологій або при загостренні хронічних. Коли імунна система стає більш слабкою, шкіра більш вразлива, тому на її поверхні актівізіруетсяусловно-патогенна мікрофлора, що провокує свербіж, подразнення, почервоніння.

  Себорейний дерматит може бути жирним і сухим.

  У першому випадку причина ховається в надмірну активність сальних залоз — вони виробляють шкірне сало в занадто великих кількостях, в результаті окремі ділянки шкіри стають сіруватого відтінку. Надлишок шкірного жиру стає відмінною середовищем для розмноження патогенної мікрофлори. Сухий себорейний дерматит відрізняється сухістю і значним лущенням шкіри. На обличчі та інших ділянках тіла можуть з’явитися своєрідні білуваті лусочки, від яких досить важко позбутися стандартними косметичними засобами.

  Єдине правильне рішення — якомога раніше розпочати лікування процедуримедікаментозниміпрепаратамі.

  Симптоми і лікування перорального дерматиту

  Особливість даної форми — шелушащиеся висипання навколо рота, також можуть бути вражені носогубні складки, щоки, підборіддя, в рідкісних випадках віскі і повіки. Як правило, висипання розташовуються симетрично, можуть супроводжуватися свербінням і палінням. Характерною рисою даного виду дерматиту є вузька смужка здорових тканин навколо червоної облямівки губ.

  Найчастіше причиною його появи є косметичні засоби, гормоносодержащіх мазі. Сприяють його розвитку ендокрінниепатологіі, гормональні збої, захворювання шлунково-кишкового тракту, хроніческіеінфекціі, ослаблений імунітет, носіння синтетичного одягу і зловживання сонячною інсоляцією.

  Перші симптоми захворювання — почервоніння і поява червоних вузликів, гнійників і папул. При прогресуванні їх стає більше, вони групуються, шкіра стає шорсткою, горбистої, лущитися і дратується.

  Подібні симптоми можуть зберігатися до півроку, загострюючись і затихаючи, особливо при вживанні алкоголю, гарячих страв, а також при різкому коливанні температури навколишнього середовища. Відсутність лікування може призвести до виснаження і атрофії шкірних покривів, ламкість судин, вугрової висипки, екземоподобная дерматиту.

  Іноді протягом заболеваніядостігает 5 років. Терапія в основному спрямована на усунення причини, що спровокувала розвиток патології. Потрібно повністю виключити косметику, гормональні мазі, хімічні засоби і фторвмісні препарати. Зазвичай такого заходу досить, щоб висипання зникли через кілька тижнів. Крім цього, застосовуються антигістамінні препарати, вітаміни групи В і десенсибілізуючі засоби. Останнім часом користуються популярностьюспеціальние засоби у вигляді розчинів і сумішей для обробки шкіри, які застосовують одночасно з косметикою і мазями, які прискорюють процес відновлення.

  Атопическое запалення шкіри

  Даний тип — це різновид алергічного дерматиту, а точніше, його хронічна форма. Дуже часто цей відзаболеванія зустрічається у маленьких дітей, але, як правило, зникає до 7-9 років.

  Не виключається, що при появі в дитячому віці, він залишиться з людиною на все життя, але таке трапляється досить рідко і зазвичай тільки в тих випадках, коли лікування повністю відсутня.

  Атопічний вид характеризується появою на певних ділянках тіла яскравих, які мокли плям. На місці останніх надалі виникає скоринка, яка по істеченіюопределенноговремені відпадає. Прискорювати цей процес ні в якому разі не можна, щоб не занести інфекцію.

  Лікування будь-яких форм дерматиту

  Терапія в основному залежить від типу і форми патології. Наприклад, при наявності алергічного або контактного потрібне обов’язкове усунення алергену для успішного лікування. Особливу небезпеку становить пероральний тип, особливо при вагітності, так як він може відбитися на стані плода.

  Лікування хвороби необхідно довірити тільки кваліфікованому спеціалісту. Коли вона виникає в ранньому віці, потрібно починати терапію відразу ж, тому що бувають випадки прогресування в більш важкі і хронічні форми.

  Як правило, терапія грунтується на застосуванні гелів і мазей для зовнішнього використання, які наносять на шкіру в місцях висипань. Наприклад, це такі антигістамінні препарати, як «Телфаст», «Зіртек» і аналогічні їм, а також гормональні гелі та мазі (пр. «Локоід»). Лікування може бути доповнено десенсибилизирующими засобами. Медикаменти підбираються, виходячи зі стадії дерматиту і його форми.

  Основний курс може доповнюватися народними рецептами, але тільки після попередньої консультації фахівця. Такі допомагають усунути прояви захворювання, але не його причину. Зазвичай використовують всілякі лосьйони і примочки, виготовлені на основі лікарських рослин.

  Самостійно вибирати препарати не можна рекомендується, так як можна істотно погіршити ситуацію. Крім того, спершу потрібно встановити форму захворювання і тільки потім розробляти лікування.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: