Чому синіють губи у дорослої людини і у дитини?

Чому синіють губи у дорослої людини і у дитини?

Синюшність губ — це ознака патології. Якщо таке відбувається, значить, необхідно терміново відвідати лікаря, так як подібний симптом супроводжується безліч серйозних захворювань. При його наявності необхідно звернути увагу на інші тривожні стани — підвищену температуру, прискорений пульс, пояснивши нігті, кашель, рясне потовиділення, утруднене дихання.

Зміст:

 • Чому раптово синіють губи у дорослої людини?
 • Лікування причини синіючих губ у дорослої людини
 • Дитина закочується в плачі і у нього синіють губи
 • Чому раптово синіють губи у дорослої людини?

  У медицині це явище називають ціанозом. Хоч воно і може бути тимчасовим, але не варто ставитися до нього з безпечністю. Воно завжди позначає про які-небудь порушення, і часом досить серйозних.

  Чому виникає ціаноз? Він обумовлений недоліком кисню в крові. В результаті синюшність може виникнути і в інших частинах тіла, при цьому не тільки на шкірних покривах, а й на слизових оболонках.

  Даний стан виникає в результаті підвищення рівня відновленого гемоглобіну в крові. Таке, як правило, відбувається при порушенні функції серцево-судинної системи. Часто синіють губи при різній фізичному навантаженні саме у людей, що мають проблеми з серцем або судинами.

  Причини регулярно синіючих губ можуть ховатися в отруєнні нікотином. Ясна річ, що таке постійно спостерігається у завзятих курців, так як їх організм регулярно отруюється високими дозами токсичних газів.

  Якщо при цьому спостерігається неприродна блідість шкірних покривів, можна припустити розвиток залізодефіцитної анемії. Така часто виникає у жінок в період вагітності, а також у людей, які не мають згубних звичок. Залізо бере участь у багатьох процесах організму людини, впливає на формування гемоглобіну.

  Зниження останнього обумовлено не тільки браком заліза в крові, наприклад, через неправильне харчування, а й інтенсивної крововтратою (виразкова хвороба, сильна травма / поріз, менструація).

  Причини можуть ховатися в патологіях дихальної системи. Наприклад, серед малюків до 4 років дуже поширене таке захворювання, як круп. Воно супроводжується прискореним серцебиттям, затримками дихання — найбільш явними ознаками проблем з серцем або легенями.

  Після цього може спостерігатися запалення бронхів, астма, а у дорослих — інфаркт. Причиною цього є кисневе голодування. Ціаноз може спостерігатися у людей, що мають проблеми з судинами, наприклад, тромбоемболією легеневої артерії. Варто відзначити, що останнім захворювання становить загрозу життю і вимагає екстреної медичної допомоги.

  Губи часто синіють при сильному переохолодженні організму. Останнє призводить до того, що судини звужуються і кров не може повністю їх наповнювати. Для зігрівання організму кров замість шкірних покривів інтенсивно циркулює по внутрішніх органах (серце, головний мозок, нирки та ін.), Щоб підтримувати в таких необхідну температуру. Щоб губи придбали природний колір, необхідно зробити декілька заходів, щоб розширити судини і відновити нормальний кровотік по всьому тілу.

  Причиною синіючих губ може бути хвороба Рейнода. У людей, які страждають такою патологією, внаслідок стресу, перенапруження або впливу низьких температур дрібні судини просто лопаються. В такому випадку організм самостійно намагається налагодити кровообіг, через що і відбувається зміна кольору губ і шкіри.

  Лікування причини синіючих губ у дорослої людини

 • В першу чергу необхідно забезпечити собі достатній рівень тепла, а при необхідності додатково закутатися в ковдру, плед, одягнутися тепліше. Тоді циркуляція крові відновиться, всі органи будуть нормально забезпечуватися киснем та іншими поживними речовинами, включаючи губи. Добре допомагає при переохолодженні гаряче питво, однак не всі напої корисні в такому випадку, наприклад, варто відмовитися від кофеїну, тому що він провокує звуження судин. Покращують кровообіг і фізичні навантаження (біг, стрибки, гімнастика), вони підвищують тонус судин, змушуючи кров циркулювати швидше;
 • Лікування залізодефіцитної анемії, включаючи випадки захворювання при вагітності, передбачає додатковий прийом препаратів заліза для заповнення його дефіциту в організмі;
 • Рекомендується відмовити від куріння, оскільки нікотин і тютюновий дим порушують нормальне надходження кисню в кров, внаслідок чого відбувається звуження судин і зниження температури.
 • Якщо ці заходи не допомогли, значить, причини посиніння губ ховаються набагато глибше. Необхідно пройти комплексну діагностику і виявити патологію, інакше не уникнути плачевних наслідків.

  Дитина закочується в плачі і у нього синіють губи

  Цей стан не з чуток знайоме багатьом батькам. У медицині його називають АРП — афективно-респіраторні нападами. Характеризуються вони раптової короткочасної зупинкою дихання при вдиху і неможливістю видиху. Дитина спочатку блідне, потім синіє.

  Даний стан характерно малюкам до 3-річного віку. АРП — це рефлекс, що виникає при гучному плаче. Напади тривають не більше хвилини. Їх частота варіюється від одиночних до щотижневих. У 90% дітей до 8 років вони повністю припиняються. Спровокувати АРП може будь-яка сильна емоція — переляк, злість, страх, тривога, тому раніше даний стан вважалося емоційної або поведінкової проблемою.

  У дитини АРП може протікати в двох формах — блідою і синьою. Перші виникають як реакція на біль, наприклад, при ударі, падінні, травмі. Пульс зникає на кілька секунд, затримується серцебиття. Приступ схожий на непритомність за механізмом розвитку. Друга форма розвивається внаслідок гніву або невдоволення. Коли дитина закочується, дихання зупиняється на вдиху, виникає ціаноз. Потім відбувається відновлення функції дихання або зниження м’язового тонусу. Деякі дані свідчать про те, що АРП може перейти в епілептичний припадок. Напади характерні примхливим, легкозбудливою і дратівливим дітям.

  Коли у дитини регулярно синіють губи під час нападів, необхідно звернутися до невролога. Батьки повинні надати якомога більше інформації: як проходив напад; що йому передувало; чи були мимовільні сечовипускання. Варто відзначити, що останні найчастіше спостерігаються під час нападів, супроводжуваних судомами, при епілептичний припадок.

  Важливо встановити, чи була у дитини під час АРП біль в грудній клітці, тахікардія, посилене серцебиття. Необхідно здати аналіз сечі і крові, пройти ЕКГ серця, УЗД або ЕЕГ головного мозку.

  Лікування нападів при плачі передбачає роботу з психологом. При цьому повинні брати участь всі члени сім’ї. При необхідності лікар призначає препарати для лікування невропатії та усунення підвищеної збудливості.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: