Як кава впливає на тиск?

Як кава впливає на тиск?

Спори про користь кави ведуться з незапам’ятних часів. Чи шкідливий він, чи корисний, підвищує чи тиск, роз’їдає чи слизову шлунка і, нарешті, в якому роді це слово вживається. Першими дослідженнями займаються хіміки і медики, другим — філологи. Обидва питання залишаються відкритими досі.

Хімічний склад становить зерен змінюється при їх обробці, тому точний зміст основних компонентів встановити неможливо. З тиском теж не все ясно — занадто багато факторів впливає на цей процес.

Та й якого роду кави — середнього або чоловічого, не зовсім зрозуміло.

Зміст:

 • Властивості спірного напою
 • Ліки або отрута?
 • До істини досвідченим шляхом
 • Протипоказання для вживання кави
 • Властивості спірного напою

  Основні інгредієнти зеленої кави, за які його цінують, такі:

  При обсмажуванні хлорогенова кислота розпадається, таніни знижуються в кількості, трігонеллін алкалоїд утворює нікотинову кислоту, кількість кофеїну подвоюється.  В запашному напої містяться такі корисні речовини: нікотинова кислота, кальцій, фосфор, калій, залізо, магній.

  Властивості кавового напою:

  Харчова цінність склянки напою без цукру — від 14 до 18 калорій.

  Одним з основних обговорюваних питань є наступний: кава піднімає артеріальний тиск або знижує? Не потрібно цього дивуватися, наприклад, зовсім недавно з’ясували, що гарячий зелений чай тиск знижує, а холодний — підвищує на короткий час.

  Може бути і у кави в залежності від температури аналогічну дію?

  Ліки або отрута?

  Кава містить велику кількість кофеїну, що є стимулятором. При вживанні кави артеріальний тиск підвищується за рахунок спазму судин. Кофеїн блокує вивільнення гормону аденозину, який забезпечує в організмі нормальне кровопостачання. Крім того, цей стимулятор надає дію на наднирники, стимулює вироблення іншого гормону — адреналіну. Тому залежність від кави тиску заперечувати неможливо.

  Але в чашці напою кофеїну не так і багато. На людей зі здоровими судинами і нормальним тиском дію кофеїн практично не робить. Вживання кави в кількості 1-2 чашок в день виробляє легке тонізуючу дію, не більше.

  Істотний вплив кави на тиск виявлено у людей, які страждають на артеріальну гіпертензію та судинної нестабільністю. Але і у них невелика кількість напою в стабільному стані істотного впливу на організм не робить.

  До істини досвідченим шляхом

  Вчені провели ряд експериментів, в яких добровольцям з різними показниками тиску пропонували випити натуральну каву. Таким способом з’ясовували залежність артеріального тиску від напою при спочатку різних станах.

  Те, що робить з тиском вживання кави, виявилося дещо несподіваним:

 • У гіпертоніків результат виявився передбачуваним — після 2 чашок проявився стрибок тиску, воно наблизилося до критичного — небезпечного для здоров’я;
 • У добровольців з нормальним тиском воно стало вище норми буквально на 15-30 хвилин, і не набагато.
 • Підвищення показника багато в чому залежало від наступних факторів: до їжі вживався напій або після, емоційний стан під час експериментального процесу.

  А ось у 15% добровольців результат виявився для вчених несподіваним. Експериментально виявилося, що у тих, хто щодня випиває до 3 чашок напою в день, він тиск знижує. Організм звикає до щоденного вживання кофеїну, і судини перестають на нього реагувати. Вплив кави на загальний стан при його щоденному вживанні — нульове.

  Цим і пояснюється «КофеМания». Звикнувши до стимулюючій дії напою, починають підвищувати його кількість, щоб досягти бажаного результату. В цьому випадку кави справляє негативний вплив вже на шлунок.

  Спочатку в зелених кавових зернах містяться кислоти:

  У великій кількості вони роз’їдають слизову травних органів. Потрібно ще й враховувати: щоб досягти ефективної стимуляції судин головного мозку — напій у великих кількостях вживають саме для цього — його потрібно пити на голодний шлунок. Є думка, що якщо в каві додати молоко або вершки, то всі шкідливі властивості купуються. Це далеко не так.

  Молоко активує властивості кофеїну і кислот, що містяться в напої, і вплив їх на організм посилюється.

  Кальцій, що міститься в молоці, зв’язується з уже наявними в організмі, і виводиться. За статистикою ті, хто п’є каву з вершками і молоком, набагато частіше страждають від малігнізації виразки, тобто від її переродження в злоякісний процес.

  Протипоказання для вживання кави

  Істотний вплив робить кофеїн на загальний стан гіпертоніків. Їм потрібно вживати напій з обережністю, особливо якщо для них кави — ласощі.

  Гіпотонікам тиск натуральний кофеїн піднімає на короткий період.

  Більш шкідливий кави для людей, які страждають на хронічні захворювання травної системи:

  Напій підвищує кислотність шлункового соку, стимулює виділення панкреатичного соку і має суттєвий жовчогінну дію.

  З виразкову хворобу натуральна кава протипоказаний.

  При захворюваннях сечостатевої системи необхідно при вживанні кави пити багато рідини.

  Напій має сечогінний ефект, нехай і м’який. Але якщо нирки хворі, то навіть його невелика кількість прискорить їх роботу в значній мірі, внаслідок чого організм може зневоднюється. А це згубно відбивається вже на серцево-судинній системі.

  Чи підвищує кави тиск і за яких умов — майже встановлено. Є деякі нюанси, над якими належить працювати ще довго, щоб дати точну відповідь на це питання. Але вже ясно, при яких хворобах від смачного напою краще відмовитися.

  Здоров’я вам і довголіття!


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Причини і лікування збільшеного серця

  Збільшення серця, яке часто виявляють на рентгенівському знімку, розглядається як вторинна патологія. Тобто це симптом іншого захворювання. Виняток становить тільки фізіологічне збільшення внаслідок регулярних анаеробних навантажень (у професійних спортсменів). Дане…

  Поганий зір: у чому причина?

  На жаль, далеко не всі люди можуть похвалитися стовідсотковим зором. І якщо якийсь час назад деякі фахівці говори про те, що поганий зір передається у спадок, то сучасні дослідження довели,…

  Вчимося розпізнавати і лікувати ларингіт

  Ларингіт — це запальне захворювання, що вражає гортань. Зазвичай воно виникає на тлі простуди або інфекції, наприклад, кору, коклюшу, скарлатини. Провокуючими факторами є переохолодження, куріння, зловживання алкоголем, перенапруження гортані, дихання…