Як кава впливає на тиск?

Як кава впливає на тиск?

Спори про користь кави ведуться з незапам’ятних часів. Чи шкідливий він, чи корисний, підвищує чи тиск, роз’їдає чи слизову шлунка і, нарешті, в якому роді це слово вживається. Першими дослідженнями займаються хіміки і медики, другим — філологи. Обидва питання залишаються відкритими досі.

Хімічний склад становить зерен змінюється при їх обробці, тому точний зміст основних компонентів встановити неможливо. З тиском теж не все ясно — занадто багато факторів впливає на цей процес.

Та й якого роду кави — середнього або чоловічого, не зовсім зрозуміло.

Зміст:

 • Властивості спірного напою
 • Ліки або отрута?
 • До істини досвідченим шляхом
 • Протипоказання для вживання кави
 • Властивості спірного напою

  Основні інгредієнти зеленої кави, за які його цінують, такі:

  При обсмажуванні хлорогенова кислота розпадається, таніни знижуються в кількості, трігонеллін алкалоїд утворює нікотинову кислоту, кількість кофеїну подвоюється.

  В запашному напої містяться такі корисні речовини: нікотинова кислота, кальцій, фосфор, калій, залізо, магній.

  Властивості кавового напою:

  Харчова цінність склянки напою без цукру — від 14 до 18 калорій.

  Одним з основних обговорюваних питань є наступний: кава піднімає артеріальний тиск або знижує? Не потрібно цього дивуватися, наприклад, зовсім недавно з’ясували, що гарячий зелений чай тиск знижує, а холодний — підвищує на короткий час.

  Може бути і у кави в залежності від температури аналогічну дію?

  Ліки або отрута?

  Кава містить велику кількість кофеїну, що є стимулятором. При вживанні кави артеріальний тиск підвищується за рахунок спазму судин. Кофеїн блокує вивільнення гормону аденозину, який забезпечує в організмі нормальне кровопостачання. Крім того, цей стимулятор надає дію на наднирники, стимулює вироблення іншого гормону — адреналіну. Тому залежність від кави тиску заперечувати неможливо.

  Але в чашці напою кофеїну не так і багато. На людей зі здоровими судинами і нормальним тиском дію кофеїн практично не робить. Вживання кави в кількості 1-2 чашок в день виробляє легке тонізуючу дію, не більше.

  Істотний вплив кави на тиск виявлено у людей, які страждають на артеріальну гіпертензію та судинної нестабільністю. Але і у них невелика кількість напою в стабільному стані істотного впливу на організм не робить.

  До істини досвідченим шляхом

  Вчені провели ряд експериментів, в яких добровольцям з різними показниками тиску пропонували випити натуральну каву. Таким способом з’ясовували залежність артеріального тиску від напою при спочатку різних станах.

  Те, що робить з тиском вживання кави, виявилося дещо несподіваним:

 • У гіпертоніків результат виявився передбачуваним — після 2 чашок проявився стрибок тиску, воно наблизилося до критичного — небезпечного для здоров’я;
 • У добровольців з нормальним тиском воно стало вище норми буквально на 15-30 хвилин, і не набагато.
 • Підвищення показника багато в чому залежало від наступних факторів: до їжі вживався напій або після, емоційний стан під час експериментального процесу.

  А ось у 15% добровольців результат виявився для вчених несподіваним. Експериментально виявилося, що у тих, хто щодня випиває до 3 чашок напою в день, він тиск знижує. Організм звикає до щоденного вживання кофеїну, і судини перестають на нього реагувати. Вплив кави на загальний стан при його щоденному вживанні — нульове.

  Цим і пояснюється «КофеМания». Звикнувши до стимулюючій дії напою, починають підвищувати його кількість, щоб досягти бажаного результату. В цьому випадку кави справляє негативний вплив вже на шлунок.

  Спочатку в зелених кавових зернах містяться кислоти:

  У великій кількості вони роз’їдають слизову травних органів. Потрібно ще й враховувати: щоб досягти ефективної стимуляції судин головного мозку — напій у великих кількостях вживають саме для цього — його потрібно пити на голодний шлунок. Є думка, що якщо в каві додати молоко або вершки, то всі шкідливі властивості купуються. Це далеко не так.

  Молоко активує властивості кофеїну і кислот, що містяться в напої, і вплив їх на організм посилюється.

  Кальцій, що міститься в молоці, зв’язується з уже наявними в організмі, і виводиться. За статистикою ті, хто п’є каву з вершками і молоком, набагато частіше страждають від малігнізації виразки, тобто від її переродження в злоякісний процес.

  Протипоказання для вживання кави

  Істотний вплив робить кофеїн на загальний стан гіпертоніків. Їм потрібно вживати напій з обережністю, особливо якщо для них кави — ласощі.

  Гіпотонікам тиск натуральний кофеїн піднімає на короткий період.

  Більш шкідливий кави для людей, які страждають на хронічні захворювання травної системи:

  Напій підвищує кислотність шлункового соку, стимулює виділення панкреатичного соку і має суттєвий жовчогінну дію.

  З виразкову хворобу натуральна кава протипоказаний.

  При захворюваннях сечостатевої системи необхідно при вживанні кави пити багато рідини.

  Напій має сечогінний ефект, нехай і м’який. Але якщо нирки хворі, то навіть його невелика кількість прискорить їх роботу в значній мірі, внаслідок чого організм може зневоднюється. А це згубно відбивається вже на серцево-судинній системі.

  Чи підвищує кави тиск і за яких умов — майже встановлено. Є деякі нюанси, над якими належить працювати ще довго, щоб дати точну відповідь на це питання. Але вже ясно, при яких хворобах від смачного напою краще відмовитися.

  Здоров’я вам і довголіття!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: