Вчимося розпізнавати і лікувати ларингіт

Вчимося розпізнавати і лікувати ларингіт

Ларингіт — це запальне захворювання, що вражає гортань. Зазвичай воно виникає на тлі простуди або інфекції, наприклад, кору, коклюшу, скарлатини. Провокуючими факторами є переохолодження, куріння, зловживання алкоголем, перенапруження гортані, дихання через рот, забруднене повітря.

Ларингіт може бути гострим або хронічним. Небезпека гострої форми полягає в здатності до швидкого прогресу.

При дотриманні рекомендацій лікаря позбутися від нього можна за 2 тижні. Хронічний ларингіт триває набагато довше і може бути викликаний більш важкими захворюваннями, ніж застуди.

Зміст:

 • Причини розвитку
 • Що відбувається при запаленні слизової оболонки
 • Симптоми і лікування ознак ларингіту
 • Симптоми і лікування різних видів ларингіту у дітей і дорослих
 • Діагностика
 • Препарати для лікування ларингіту у дітей і дорослих
 • Причини розвитку

  Гострий ларингіт — це самостійна патологія, яка виникає на тлі надмірного напруження голосу (співаки і т. п.) Або місцевого переохолодження. Також він може розвинутися як ускладнення грипу, кору та інших загальних гострих інфекцій. Запалення може локалізуватися тільки на слизовій гортані або поширитися на надгортанник, голосові складки, стінки подголосовой порожнини.

  Про хронічній формі говорять після багаторазово повторюваного гострого ларингіту, які тривалий час поточних запалень в носоглотці. Підвищує ризик його розвитку куріння і вживання алкоголю, часте перенапруження голосу. Дуже часто у педагогів виникає саме ця патологія.

  Що відбувається при запаленні слизової оболонки

  При ларингіті слизова гортані стає червоною, опухає, особливо в складках передодня. Судини теж піддаються патологічного процесу, тому з них може просочуватися кров. В результаті на слизовій виникають темно-червоні точки. Особливо часто кровоточивість зустрічається при ускладненому перебігу грипу.

  Трапляється, що гострий запальний процес поширюється на трахеї, прогресуючи в ларинготрахеїт. Останній проявляється в сильному кашлі з виділенням мокротиння, що виробляються слизової гортані і трахеї.

  Симптоми і лікування ознак ларингіту

  При гострому перебігу захворювання стан людини різко погіршується, часто підвищується температура. Дослідження крові в цей момент показує наявність запального процесу — прискорюється ШОЕ і підвищується рівень лейкоцитів.

  Якщо патологічний процес локалізується в області задньої стінки гортані або надгортанника, то при ковтанні виникає біль. Утруднюється дихання, так як звужується голосова щілина через набряк і спазму, може виникнути абсцес. Голос стає хрипким.

  У симптоматику входить сухість у роті, першіння в горлі, відчуття дряпання. Також виникає кашель, спочатку сухий, потім мокрий. Голос може стати грубим або зовсім беззвучним. Можуть виникнути головний біль. Лікування триває від 7 до 14 днів.

  Хронічний перебіг проявляється в хрипоті голосу, його швидкої стомлюваності, відчутті зникнення, першении в горлі. Людина постійно покашлює. Коли запалення загострюється, перераховані симптоми посилюються.

  Симптоми і лікування різних видів ларингіту у дітей і дорослих

  Діагностика

  Перед тим як лікувати фарингіт, потрібно відвідати лікаря. Тільки фахівець зможе поставити правильний діагноз. Спочатку проводиться фізичне обстеження, уточнюються дані щодо початку захворювання. Обстежуються зв’язки і голос.

  Симптоми проходять через кілька днів з моменту початку терапії. Якщо вони різко прогресують або не зникають, потрібно знову звернутися до фахівця. Викликати швидку допомогу потрібно при сильному болі, откашливании крові, скруті ковтання.

  Можуть бути призначені додаткові дослідження: ларингоскопія і відеоларінгостробоскопія. У першому випадку використовується гнучкий ендоскоп. В ході процедури лікар може взяти зразок тканини для проведення біопсії. Останнє необхідно, якщо є підозри на рак або інші серйозні патології. Відеоларінгостробоскопія дозволяє розглянути вібрацію зв’язок.

  Препарати для лікування ларингіту у дітей і дорослих

  Зусилля спрямовуються на виявлення та усунення причин захворювання, а також на купірування симптомів. Строго не рекомендується розмовляти протягом 5-7 діб. На час лікування виключають з раціону гострі страви, прянощі і приправи. Забороняється вживати спиртне і курити.

  Показано рясне тепле питво, полоскання, інгаляції, зігріваючі пов’язки і компреси на шию. Обов’язково призначаються медикаментозні препарати.

  У дітей часто виникає особлива форма гострого ларингіту — помилковий круп. Симптоми цього виду захворювання подібні до істинним крупом — дифтерію гортані. Дане ускладнення може спровокувати різке утруднення дихання. Останнє виникає через (набряку і спазму голосової щілини.

  Варто відзначити, що помилковий круп найчастіше діагностується у дітей, які страждають ексудативним діатезом. Різке утруднення дихання при помилковому крупі виникає, як правило, вночі, під час сну. Приступ супроводжується рясним потовиділенням, гучним і важким диханням, сильним кашлем, посинінням губ. Дитина заспокоюється приблизно через півгодини. Під час нападу може незначно підвищитися температура.

  Такі утруднення дихання можуть повторюватися протягом ночі. У даній ситуації необхідно викликати швидку допомогу. В очікуванні такої малюкові ставлять гірчичники на зону гортані, грудну клітку, роблять гарячу ванну для ніг, а також забезпечують доступ свіжого повітря і тепле пиття.

  При хронічному перебігу захворювання у дорослих потрібна консультація лікаря, оскільки лікування в кожному конкретному випадку може відрісняться. Обов’язково призначаються інгаляції, змазування гортані, процедури фізіотерапії. Також призначаються медикаментозні препарати і може виникнути потреба в хірургічному лікуванні.

  Щоб попередити прогресування захворювання, потрібно вчасно звертатися за медичною допомогою при гострому ларингіті. Це ж можна сказати і про інших катарах верхніх дихальних шляхів, які часто провокують запалення гортані.

  Бережіть голосові зв’язки, вчасно звертайтеся до лікаря, і будьте здорові!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: