Чому в роті з’являється присмак ацетону?

Чому в роті з'являється присмак ацетону?

Неприємний запах у роті часто виникає внаслідок неправильного догляду за зубами. Позбутися від такої делікатної проблеми в даному випадку допоможе лікар-стоматолог. Багато захворювань зубів і ясен супроводжуються досить неприємним запахом, який особливо добре чути оточуючим.

У роті живе дуже багато різних бактерій, які при недостатньому слюнообразованіе починають активно розмножуватися, наприклад, коли людина дуже мало п’є. Але це явище може бути викликано і захворюваннями внутрішніх органів. При цьому кожне захворювання має свій характерний запах.

Зміст:

 • Чому в роті з’являється присмак ацетону
 • Інші причини появи присмаку ацетону в роті
 • Присмак ацетону в роті при патологіях щитовидної залози
 • Ацетоновий запах з рота при неправильному харчуванні
 • Ацетоновий присмак при затяжних інфекціях
 • Чому в роті з’являється присмак ацетону

  Якщо людина зауважив, що з’явився присмак ацетону в роті, значить, з організмом щось не так. Наприклад, кислий присмак і запах вказує на проблеми з органами шлунково-кишкового тракту, гнильний — про порушення функції кишечника, а ацетоновий може вказувати відразу на кілька патологій.

  Однією з причин цього неприємного явища є цукровий діабет. Перший тип провокує порушення функції підшлункової залози — вона різко знижує продукування гормону інсуліну, основна робота якого полягає в підтримці нормального рівня цукру в крові.

  Другий тип діабету характеризується тим, що інсулін виробляється нормально, але його не сприймають клітини організму, що призводить до скупчення надмірної кількості глюкози в крові.

  Надлишок цукру організм виводить разом з сечею, тому у хворих на цукровий діабет присутні часті позиви до сечовипускання. Щоб заповнити втрату вологи, доводиться багато пити, проте ознаки зневоднення не зникають. Цукровий діабет має кілька класичних симптомів: загальна слабкість, швидка стомлюваність, безсоння, а також свербіж шкіри.

  Захворювання часто супроводжується проявами ацидозу і кетонемії. Особливо часто останні присутні у дітей. Норма кетонових (ацетонових) тіл в сироватці крові коливається від 0,2 до 2,5 мг на 100 мл. При цукровому діабеті цей рівень значно зростає. Ось чому з рота хворого сильно пахне ацетоном. Також ацетон виявляють у аналізі сечі.

  Різке поява присмаку ацетону у хворого на діабет може свідчити про розвиток гипергликемической коми. Такий патологічний стан виникає внаслідок недостатнього надходження інсуліну.

  Захворювання розвивається поступово:

  При різкому підвищенні цукор в крові відбувається посилене спалювання жирів. Останні, розпадаючись, утворюють кетонові тіла, що отруюють організм. У такій ситуації хворого потрібно терміново госпіталізувати. В іншому випадку, при відсутності лікарських заходів, настає втрата свідомості і людина впадає в кому.

  Так що при появі неприємного присмаку необхідно проконсультуватися з ендокринологом. В першу чергу фахівець призначить аналіз крові на вміст цукру, а також лабораторне дослідження крові і сечі на кількість кетонових тіл.

  Інші причини появи присмаку ацетону в роті

  Неприємний запах і смак може виникнути і при наявності проблем з нирками. Основна функція цього парного органу полягає у виділенні. Вони виводять разом з сечею продукти розпаду поживних речовин.

  Присмак ацетону може свідчити про дистрофії нирок або нефрозі, які пов’язані з патологічними змінами їх канальців. Подібні захворювання характеризуються порушенням обмінних процесів, включаючи жирової, тому утворюються кетонові тіла в сечі і крові. Нефроз часто супроводжує різні хронічні інфекції, наприклад, туберкульоз.

  Крім присмаку в роті присутні і інші характерні симптоми патології: виникають набряки, проблеми з сечовиділенням, болі в попереку, підвищується артеріальний тиск. Якщо присмак ацетону виникає вранці і присутні набряки, значить, в першу чергу потрібно перевірити нирки.

  Своєчасно розпочате лікування нефроза дозволяє повністю позбутися від захворювання. У важких випадках відбувається зморщування нирки і повне пригнічення її функції, тому дуже важливо знати, які ознаки супроводжують захворювання.

  Присмак ацетону в роті при патологіях щитовидної залози

  Неприємний запах може виникнути при тиреотоксикозі — захворюванні ендокринної системи, яке характеризується збільшенням продукції гормонів щитовидної залози.

  Крім ацетонового присмаку в роті присутні і інші ознаки патології: підвищена дратівливість, сильне серцебиття, рясне потовиділення (гіпергідроз); шкірі не вистачає вологи, вона стає сухою, волосся починає ламатися і випадати, часто виникає тремтіння рук.

  Хворі люди хоч і мають хороший апетит, але втрачають у вазі. Захворювання може супроводжуватися проблемами зі шлунком і кишечником. При підозрі на тиреотоксикоз потрібно звернутися до ендокринолога. Варто пам’ятати, що своєчасне лікування позбавляє від розвитку небажаних наслідків і ускладнень.

  Ацетоновий запах з рота при неправильному харчуванні

  Значно зростає рівень кетонових тіл і при голодуванні або незбалансованому, одноманітному харчуванні. Як правило, з цієї причини він часто з’являється у жінок, які дотримуються жорстких дієт, що передбачають різке обмеження калорійності споживаної їжі, а також у тих, хто надмірно захоплюється різними голодуванням.

  Аналогічним чином на людину діють безвуглеводних дієти. Коли в організм не потрапляють вуглеводи, починає активний процес розщеплення накопичених жирів, але таке схуднення зовсім не йде на користь. При такому розщепленні утворюються кетонові речовини, які накопичуються в крові і отруюють організм зсередини. Від таких дієт в першу чергу страждають нирки, шлунок і кишечник, печінку.

  Ацетоновий присмак при затяжних інфекціях

  Причини цього неприємного явища можуть ховатися в хронічних захворюваннях або патологіях, які мають тривалий перебіг. При серйозних недугах теж може початися масове розпадання білків, що провокує появу присмаку ацетону.

  Фахівці стверджують, що ця речовина необхідно організму, але коли його кількість перевищує межі норми, змінює кислотно-лужний баланс. В результаті порушується обмін речовин. Наприклад, цей процес може привести до швидкого зниження ваги або, навпаки, різкого набору маси. Занадто високий рівень ацетону в крові може привести до летального результату.

  Як правило, присмак ацетону спровокований порушенням жирового обміну, наприклад, при серйозних захворюваннях, а також при порушенні раціону. Щоб позбутися від цього неприємного явища, необхідно в першу чергу виявити причину, яка спровокувала його. В цьому випадку замаскувати запах і позбутися від присмаку можна лише на час за допомогою освіжувачів для ротової порожнини і жувальних гумок.

  Щоб назавжди усунути це явище, потрібно позбутися від основного захворювання.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: