Легке поколювання в правому боці

Легке поколювання в правому боці

Легке поколювання, що локалізується в правому боці, може бути симптомом якого-небудь захворювання. У животі є безліч тканин і органів, будь-який з них може стати причиною болю. Крім того, поколювання і подібні стану є лише симптомом захворювання. Особливо швидко реагувати при різкому появі хворобливості та інших ознак патології.

Частина органів, локалізуються в животі, є порожніми (кишечник, шлунок, жовчний міхур). Коли такий орган закупорюється або лопається, виникає патологія, яка становить загрозу життю людини. Якщо неприємні відчуття дуже сильні і тривають довше півгодини, необхідно викликати швидку допомогу, так як цілком можливо, людині необхідно термінове хірургічне втручання.

Зміст:

 • Поколювання в правому боці спереду і ззаду
 • Порушення виділення жовчі
 • Патології підшлункової залози
 • Запалення апендикса
 • Інші причини хворобливості
 • Дискомфорт після фізичних навантажень
 • Поколювання в правому боці спереду і ззаду

  При локалізації дискомфорту у верхній частині можна запідозрити захворювання діафрагми, підшлункової залози, жовчного міхура, печінки, ділянки кишечника. Будь-які захворювання і травми цих органів можуть супроводжуватися болем.

  Але характер поколювання і його сила може варіюватися в залежності від першопричини. Наприклад, дискомфорт в правому підребер’ї може свідчити про ураження печінки вірусним гепатитом.

  Існує кілька видів даного захворювання. Найпоширенішим є гепатит А, заразитися яким можна через інфіковану їжу або воду. Ця форма належить до найменш небезпечним. Гепатит В найчастіше зустрічається у наркоманів і осіб з їх оточення. Зараження гепатитом С відбувається через кров, наприклад, при переливанні, використанні інфікованих голок та інших предметів із зараженою кров’ю.

  Наркомани, які використовують один шприц, найчастіше страждають і цією формою захворювання. Також існує гепатит, що виникає на тлі тривалого впливу токсичних речовин на організм, наприклад, алкоголю. При зловживанні спиртним розвивається алкогольний гепатит.

  Поколювання збоку в області печінки може бути пов’язане з серцевою недостатністю: коли серце не може повноцінно перекачувати кров, незначна її частина накопичується в легенях та печінці, що і викликає неприємні відчуття.

  Порушення виділення жовчі

  Хворобливість в правому боці може бути симптомом патології жовчного міхура. Як зрозуміло з назви, цей орган продукує жовч — речовина, що бере участь в процесі перетравлення їжі.

  Ця субстанція допомагає організму розщеплювати жири, тому з міхура переходить в кишечник, коли людина з’їдає багато жирної їжі. У жовчний міхур може потрапити інфекція, яка призводить до утворення каменів. В результаті виникають легкі хворобливі відчуття.

  Дискінезія жовчовивідних шляхів теж включає в свою симптоматику больовий синдром. Як правило, діагноз ставлять ще в підлітковому віці. Дискомфорт у хворого виникає після їжі, постійно присутній гіркий присмак у роті, часто з’являється нудота і навіть блювота.

  Дискінезія протікає в одній з двох форм:

  Різкі болі в правому підребер’ї можуть бути приступом жовчної (печінкової) коліки. Такий стан виникає при наявності каменя, що утрудняє відтік жовчі. Відчуття дуже неприємні і болючі, тому потрібно терміново викликати невідкладну допомогу.

  Патології підшлункової залози

  Поколювання в правому боці може свідчити про захворювання підшлункової залози — органа черевної порожнини, який виробляє ферменти для травлення, соки та інсулін. Панкреас (інша назва підшлункової) має витягнуту форму, головка органу перебуває справа, а хвіст — зліва.

  Запалення цієї залози (панкреатит) часто супроводжується появою болів. До групи ризику потрапляють люди, які зловживають спиртними напоями, а також з патологіями жовчного міхура. Спеціаліст одразу ж визначити гостру форму захворювання за кількома ознаками: різка і сильний біль збоку і ззаду (иннервирующая в спину), нудота, блювота, надмірне потовиділення. У горизонтальному положенні симптоми посилюються, якщо сісти, нахилившись вперед, то трохи слабшають.

  Для підтвердження діагнозу необхідно здати аналізи, зокрема на ферменти, які продукують залозою.

  Запалення апендикса

  Поколювання в правому боці, локалізуються внизу живота, може свідчити про апендицит. У цій частині тіла знаходиться апендикс — невеликий відросток кишечника. Крім того, патологія може бути і в самому кишечнику. У цій же області живота знаходиться сечовід і фаллопієві труба (у жінок).

  Лікар в першу чергу повинен виключити апендицит, так як при такому діагнозі потрібно вдаватися до негайного хірургічного втручання.

  Відрізнити апендицит можна за характером відчуттів, їх тривалості: хворобливість при пальпації локалізується в конкретному місці внизу живота, не проходить через кілька годин, іннервує в область пупка. Доктор, як правило, призначає операцію. Це необхідно для запобігання нагноєння апендикса і його розриву.

  Без хірургічного втручання існує загроза життю людини. Тому різке поколювання, що виникло в правому боці внизу, має стати приводом для виклику швидкої допомоги.

  Інші причини хворобливості

  Інфікування кишечника теж супроводжується неприємними відчуттями. Виною тому може бути хвороба Крона, коліт, ілеїт, наявність глистів, амеб і інших паразитів. Характер больових відчуттів може сильно варіюватися, починаючи від легкого поколювання і доходячи до тривалих нападів. Також біль присутній при оперізуючий лишай.

  Коли настає вагітність, то поколювання або хворобливість в правому боці можуть свідчити про її неблагополучний перебіг. Жінку повинен оглянути гінеколог, а також потрібно пройти УЗД.

  Можливо, має місце позаматкова вагітність. Таке відбувається, коли запліднена яйцеклітина не опускається в матку, а кріпитися в фаллопієвій трубі. В даному випадку високі ризик розриву труби і летального результату.

  Звернутися за медичною допомогою потрібно негайно. Така вагітність не може нормально розвиватися, тому її переривають. Від того, наскільки своєчасно вжито заходів, залежить подальша здатність до зачаття і виношування.

  Однак в цей період можуть виникнути і перераховані вище захворювання, які значно ускладнюють благополучний перебіг вагітності. Тому при появі тривожних симптомів потрібно в першу чергу звертатися до фахівця.

  Причиною болю може стати будь-яка з інфекцій, що передаються статевим шляхом. При підозрі на такі здають аналіз на трихомоніаз, хламідіоз, гонорею. Хронічні болі можуть свідчити про кісті яєчника, а виникаючі при місячних — про ендометріоз.

  Легке поколювання або сильний біль часто супроводжують плеврит і пієлонефрит:

  А щоб виключити кісту або пухлина нирки, направляють на УЗД заочеревинного простору.

  Дискомфорт після фізичних навантажень

  У деяких людей легке поколювання в боці виникає після швидкої ходьби або бігу. У такій ситуації воно проходить самостійно після короткочасного відпочинку.

  Коли дане явище виникає рідко, не варто турбуватися, так як воно спровоковано натягом зв’язок печінки при струсі тіла. Коли ж поколювання виникає кожен раз після фізичного навантаження, можливо, має місце захворювання жовчного міхура.

  При появі тривожних симптомів звертаються до хірурга, інфекціоніста, гастроентеролога, жінки можуть звертатися і до гінеколога.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: