Що робити, якщо захрип голос?

Що робити, якщо захрип голос?

Хрипкий голос — це те, що трапляється з людиною хоч раз в його житті. Найчастіше він з’являється вранці, відразу ж після пробудження. Спочатку здається, що чашка гарячого чаю або молока поверне попередній стан і тембр голосу, але не тут-то було. Після ранкових обов’язкових процедур нічого не повертається на круги своя, і людини починає мучити питання які причини його хрипкого голосу, і що з цим робити далі?

Зміст:

 • Що може стати провокуючим фактором?
 • Що робити?
 • Народні методики лікування хрипкого голосу
 • Що може стати провокуючим фактором?

  Причини такого неприємного стану можуть бути самими різними, але найбільш поширена — це запалення слизової поверхні гортані. Зазвичай воно стає результатом сильного загального або місцевого переохолодження.

  Інфекція вірусного походження — ще одна причина того, чому з’являється хрипкий голос. Спочатку інфекція дислокується в порожнині носа, потім переходить в рот, а потім спускається в гортань, заодно вражаючи і трахею.

  Люди, які страждають хронічними ангінами, або що не намагаються вилікувати це захворювання до кінця, теж не з чуток знають, як важко позбутися хрипкого голосу. Аналогічна проблема супроводжує тих, кому за родом діяльності доводиться постійно перенапружувати голосові зв’язки.

  Це відноситься до акторів, співаків і ораторам. Що ще може спровокувати подібне явище?

  Список досить великий:

  Крім, власне, самої осиплості, людина може відчувати біль у горлі, печіння, першіння, а його хрипкий голос швидко переходить в шепіт. Залежно від причини такого явища, воно може супроводжуватися підвищенням температури тіла. Якщо вчасно не лікувати джерело осиплості, цілком імовірний сухий і грубий кашель, що переходить у мокрий.

  Що робити?

  Перед тим як намагатися самостійно лікувати хрипкий голос, варто обов’язково відвідати лікаря.

  Медикаменти — річ серйозна, і підбирати їх слід відповідно до причиною хвороби.

  В кожному окремому випадку фахівець налагоджує роботу голосового апарату різними методиками і схемами, запобігаючи всі можливі ускладнення.

  Особливе застереження для батьків, діткам яких не виповнилося 5 років: не намагайтеся самостійно вилікувати осиплість у свою дитину, інакше це може закінчитися набряком слизового покриву гортані і асфіксією.

  Найпоширеніші поради щодо того, як швидко вилікувати хрипкий голос, виглядають наступним чином:

  Народні методики лікування хрипкого голосу

  У лікарів, які практикують нетипові методики лікування, існують свої варіанти усунення причин осиплості:

  Фахівці не рекомендують затягувати з візитом до лікаря, оскільки проблема може бути набагато серйозніше, ніж ви думаєте.

  Якщо немає можливості терміново відвідати поліклініку, намагайтеся звести до мінімуму розмови, не кажучи вже про крики.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: