Що робити, якщо захрип голос?

Що робити, якщо захрип голос?

Хрипкий голос — це те, що трапляється з людиною хоч раз в його житті. Найчастіше він з’являється вранці, відразу ж після пробудження. Спочатку здається, що чашка гарячого чаю або молока поверне попередній стан і тембр голосу, але не тут-то було. Після ранкових обов’язкових процедур нічого не повертається на круги своя, і людини починає мучити питання які причини його хрипкого голосу, і що з цим робити далі?

Зміст:

 • Що може стати провокуючим фактором?
 • Що робити?
 • Народні методики лікування хрипкого голосу
 • Що може стати провокуючим фактором?

  Причини такого неприємного стану можуть бути самими різними, але найбільш поширена — це запалення слизової поверхні гортані. Зазвичай воно стає результатом сильного загального або місцевого переохолодження.

  Інфекція вірусного походження — ще одна причина того, чому з’являється хрипкий голос. Спочатку інфекція дислокується в порожнині носа, потім переходить в рот, а потім спускається в гортань, заодно вражаючи і трахею.

  Люди, які страждають хронічними ангінами, або що не намагаються вилікувати це захворювання до кінця, теж не з чуток знають, як важко позбутися хрипкого голосу. Аналогічна проблема супроводжує тих, кому за родом діяльності доводиться постійно перенапружувати голосові зв’язки.  Це відноситься до акторів, співаків і ораторам. Що ще може спровокувати подібне явище?

  Список досить великий:

  Крім, власне, самої осиплості, людина може відчувати біль у горлі, печіння, першіння, а його хрипкий голос швидко переходить в шепіт. Залежно від причини такого явища, воно може супроводжуватися підвищенням температури тіла. Якщо вчасно не лікувати джерело осиплості, цілком імовірний сухий і грубий кашель, що переходить у мокрий.

  Що робити?

  Перед тим як намагатися самостійно лікувати хрипкий голос, варто обов’язково відвідати лікаря.

  Медикаменти — річ серйозна, і підбирати їх слід відповідно до причиною хвороби.

  В кожному окремому випадку фахівець налагоджує роботу голосового апарату різними методиками і схемами, запобігаючи всі можливі ускладнення.

  Особливе застереження для батьків, діткам яких не виповнилося 5 років: не намагайтеся самостійно вилікувати осиплість у свою дитину, інакше це може закінчитися набряком слизового покриву гортані і асфіксією.

  Найпоширеніші поради щодо того, як швидко вилікувати хрипкий голос, виглядають наступним чином:

  Народні методики лікування хрипкого голосу

  У лікарів, які практикують нетипові методики лікування, існують свої варіанти усунення причин осиплості:

  Фахівці не рекомендують затягувати з візитом до лікаря, оскільки проблема може бути набагато серйозніше, ніж ви думаєте.

  Якщо немає можливості терміново відвідати поліклініку, намагайтеся звести до мінімуму розмови, не кажучи вже про крики.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Місячні зі слизом: у чому причина?

  Одним з основоположних показників здоров’я прекрасних дам є місячні, що приходять в регулярному порядку. Організм таких жінок знаходиться в репродуктивному віці і в майбутньому є можливість зачати дитину. В період…

  Постійно закладений ніс: робити і як лікуватися?

  Причинами постійного нежитю і закладеності носа у дорослих і дітей необов’язково є вірусні інфекції. Але це не означає, що стан вдається швидко нормалізувати і полегшити дихання. Існують захворювання і стани,…

  Пече в грудній клітці

  Печіння, здавлювання та інші неприємні стани, що локалізуються в грудній клітці, входять в симптоматику багатьох захворювань, тому при їх появі людина повинна в першу чергу звернутися до лікаря. У цій…