Пече в грудній клітці

Пече в грудній клітці

Печіння, здавлювання та інші неприємні стани, що локалізуються в грудній клітці, входять в симптоматику багатьох захворювань, тому при їх появі людина повинна в першу чергу звернутися до лікаря. У цій області локалізується багато органів з різних систем організму і ураження кожного з них може супроводжуватися палінням.

Щоб позбутися від таких неприємних явищ, потрібно виявити і усунути провокуючий фактор. З огляду на такі обставини, спершу необхідно провести ретельну діагностику.

Зміст:

 • Чому пече і болить в грудній клітці?
 • Чому пече в області грудей: інші причини
 • Тисне, болить і пече в грудній клітці при захворюваннях дихальної системи
 • Дискомфорт у грудях при психічних розладах
 • Як позбутися від дискомфорту в грудній клітці?
 • Чому пече і болить в грудній клітці?

  Одним з найважливіших органів, що знаходяться в цій області, є серце з усіма його судинами і оболонками. Цей орган відповідає за транспортування крові по всьому організму. Серце локалізується за грудиною і трохи зміщене вліво.

  Саме тому так звані серцеві болі відчувають в центрі грудини, а не з лівого боку, як багато хто вважає:

  Чому пече в області грудей: інші причини

  Це явище може бути спровоковано і іншими факторами. Найпоширенішими з таких є:

  Давайте докладніше розглянемо перераховані причини і інші їх ознаки. Наприклад, при печії найчастіше виникає печіння по всій лінії стравоходу, починаючи від місця локалізації шлунка і закінчуючи у горла. Печіння при цьому може відчуватися декілька годин і супроводжуватися кислими відрижками.

  Щоб позбутися від дискомфорту, потрібно випити стакан води з розведеною в ній ложкою соди. Якщо напади печії виникають часто, потрібно відвідати гастроентеролога і виявити її причину.

  Серед інших уражень шлунково-кишкового тракту печіння часто викликає рефлюкс езофагіту — запальне захворювання стравоходу. Характеризується вона тим, що відбувається зворотний викид шлункового соку, який роз’їдає стінки і слизову стравоходу. Печіння при цьому локалізується в нижній частині грудної клітини і носить постійний характер.

  Тисне, болить і пече в грудній клітці при захворюваннях дихальної системи

  Подібні симптоми можуть вказувати на проблеми дихальної системи:

  Запальні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури і кашлем, є основною причиною дискомфорту в області грудей. Неприємні відчуття можуть носити постійний характер або ж з’являтися тільки при кашлі, локалізуватися посередині або зміщуватися в бік (праву або ліву). При двосторонньої пневмонії і плевриті легких симптом може поширитися на всю зону грудини.

  Крім цього, ангіна, грип та інші запалення теж включають в свою симптоматику дискомфорт в цій області. Також спостерігається висока температура, біль при ковтанні, кашель і т. п.

  Дискомфорт у грудях при психічних розладах

  Причиною болю можуть стати сильні душевні переживання, емоційні потрясіння, стреси. Багато людей скаржаться на подібні відчуття, хоча з їх організмом в фізичному плані все нормально. При цьому дискомфорт носить постійний характер і не зникає, якщо взяти будь-які лікарські препарати або змінити положення тіла.

  Подібний стан може привести до зниження апетиту, апатії, зниження концентрації уваги, дратівливості. В даному випадку необхідна допомогою психолога.

  Як позбутися від дискомфорту в грудній клітці?

  Спершу потрібно встановити причину їх появи. Зробити це під силу тільки фахівцеві і після отримання результатів діагностики. Лікування призначається залежно від причини дискомфорту. Наприклад, якщо є підозри на патології серця або судин, потрібно пройти УЗД серця і електрокардіографію (ЕКГ). Після виявлення захворювання призначається відповідна терапія.

  Якщо пече через захворювань системи дихання, як правило, не обходиться без антибактеріальної терапії. Вибір антибіотика і його дози — справа лікаря.

  При печії та інших недугах шлунково-кишкового тракту необхідно захистити слизову оболонку. Для цього призначають такі медикаменти, як «Альмагель», «Фосфалюгель» і їм подібні. При підвищеній кислотності використовується «Ранитидин», «Омепразол», «Фамотидин» і т. п.

  При запаленні внутрішніх органів, локалізуються в грудній клітці, можна доповнити основну терапію народними засобами, але тільки після дозволу лікаря. Наприклад, добре себе зарекомендував настій ромашки, шавлії. Такі настої можна придбати готовими або зробити самостійно.

  Ще раз потрібно відзначити, що не існує єдиного способу усунути печіння.

  Як можна судити з вищесказаного, існує безліч причин, які можуть призвести до цього явища, і кожна з них має свої методи лікування. Тому краще довірити цю справу фахівцеві і звернутися за допомогою якомога швидше.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: