Чому з’являються зірочки перед очима?

Чому з'являються зірочки перед очима?

Багатьом знайомі так звані зірочки перед очима (мушки, точки і т. п.). Це явище може виникнути в будь-якому віці і з досить різних причин. Дуже часто «павутинки» видно, якщо дивитися на світлу поверхню. Варто відзначити, що частіше за все вони виникають у короткозорих і літніх людей. Чому ж виникають зірочки перед очима?

Зміст:

 • Причина перша — деструкція склоподібного тіла
 • Причина друга — відділення склоподібного тіла
 • Зірочки як симптом інших патологій
 • Терапевтичні заходи
 • Медикаментозна терапія
 • Лікування зірочок при пошкодженні сітківки
 • Усунення зірочок при деструкції
 • Як усунути зірочки, що виникають перед очима, самостійно?
 • Причина перша — деструкція склоподібного тіла

  Порожнина між кришталиком і сітківкою ока заповнена гелеподібним речовиною — склоподібним тілом. Воно практичним повністю складається з води. У нормі склоподібне тіло прозоре. Це пояснюється його строгим складом і будовою молекул інших речовин, що входять в нього.

  При впливі негативних чинників ці молекули розпадаються, в результаті чого змінюється обсяг і склад склоподібного тіла, утворюються непрозорі частки. Даний патологічний процес називають деструкцією. Причина зірочок і мушок ховається саме в утворилися частинках.

  Порушення зору може виникнути при попаданні в склоподібне тіло крові, ліків, інших речовин. У такій ситуації виникають ті ж симптоми, що і при деструкції.

  Варто відзначити, що в літньому віці мушки, чорні точки і зірочки — цілком нормальне явище, обумовлене старінням організму.

  Приблизно з 40-річного віку виникають перші ознаки порушення, однак не виключається їх поява і у молодих людей.

  Причина друга — відділення склоподібного тіла

  В даному випадку язик йде про його відходження від задньої стінки ока. Ознаки патології — періодично виникають спалахи і мерехтіння, точки перед очима поступово збільшуються. Часто таке порушення виникає у літніх людей, так як з віком склоподібне тіло скорочується і з’єднання стає слабкішим. Тіло може вийти за межі поля зору, вільно рухається у внутрішньому просторі очі.

  Зірочки як симптом інших патологій

  Існує кілька груп людей, який потрапляють в групу ризик незалежно від віку.

  Мушки, зірочки, точки та інші явища можуть виникнути в таких ситуаціях:

 • Короткозорість;
 • Механічна травма ока;
 • Запальні процеси в органах зору;
 • Внутрішня кровотеча;
 • Порушення обмінних процесів, наприклад, при ендокринних захворюваннях;
 • Різкі перепади артеріального тиску;
 • Анемія;
 • Шийний остеохондроз. Патологія характеризується порушенням кровотоку в артеріях хребта, які відповідають за доставку поживних речовин в мозок;
 • Отруєння деякими речовинами;
 • Черепно-мозкова травма.
 • Терапевтичні заходи

  Причина появи зірочок перед очима може ховатися в будь-якому з перерахованих захворювань, так що потрібно спершу її виявити, а потім вилікувати. У рідкісних випадках це явище проходить самостійно. Трапляється, що помутніння просто зміщуються із зони видимості, але не зникають.

  Медикаментозна терапія

  На жаль, не існує засобів, здатних усунути зірочки або мушки і запобігти їх появі.

  Однак ряд препаратів, які активізують обмінні процеси, сприяють їх розсмоктуванню, наприклад, очні краплі «Емоксипину 1%», ферментний препарат для прийому всередину «Вобензим».

  Краплі використовують тричі на добу протягом місяця. Таблетки «Вобензим» приймають по 5 штук за раз тричі на день протягом 2-4 тижнів.

  Медикаментозна терапія доповнюється вітамінно-мінеральними комплексами, які обов’язково повинні включати лютеїн.

  Лікування зірочок при пошкодженні сітківки

  В даному випадку вдаються до використання лазера або заморожування тканин. Подібного роду операції проводять в амбулаторних умовах. Пацієнту роблять місцеву анестезію. В ході хірургічного втручання усувають надриви, що попереджає подальше відшарування сітківки.

  Усунення зірочок при деструкції

  У таких випадках можуть вдатися до хірургічного втручання:

  Як усунути зірочки, що виникають перед очима, самостійно?

  Стан склоподібного тіла багато в чому залежить від стану здоров’я. Якщо порушення носить легку форму, то цього цілком може вистачити. Людина повинна правильно і збалансовано харчуватися, бути фізично активним, максимально скоротити вплив факторів, що негативно позначаються на здоров’ї.

  Однак бувають ситуації, коли без консультації лікаря не обійтися.

  Коли перед очима буквально з’являється безліч мушок, зір стає розмитим або затемнюється, потрібно звернутися до офтальмолога.

  Це стосується і тих випадків, коли зірочки виникли після травми органів зору або голови.

  Також можна виконувати вправи з комплексу спеціальної гімнастики для очей, наприклад, сісти на стілець, голову тримати прямо, спину випрямити, дивитися вперед, а потім різко подивитися вліво / вправо, потім вгору / вниз. Така вправа дозволяє перерозподілити рідина в очному яблуці і прибрати непрозорі частки за краю поля зору. Якщо щось потрапило в око, не можна доторкатися до нього руками, терти, потрібно промити під проточною водою.

  При появі зірочок рекомендується в першу чергу відвідати лікаря. Це може бути офтальмолог або фахівець по очному дну — ретинолога. Тільки він зможе сказати, чому виникли порушення. Варто пам’ятати, що зірочки можуть бути симптомом захворювання, що вимагає невідкладного лікування. Після цього виконують вказівки лікаря, використовують призначені ним препарати.

  Незважаючи на курс лікування, потрібно підкоригувати свій спосіб життя, а також дотримуватися кількох простих правил: не чіпати очі руками, не терти і не чесати їх. Також буде корисно робити гімнастику для очей з метою профілактики.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: