Місячні зі слизом: у чому причина?

Місячні зі слизом: у чому причина?

Одним з основоположних показників здоров’я прекрасних дам є місячні, що приходять в регулярному порядку. Організм таких жінок знаходиться в репродуктивному віці і в майбутньому є можливість зачати дитину.

В період менструального циклу організм прекрасної половини людства готується до можливої ​​вагітності. Якщо яйцеклітина не запліднюється, то відбувається відторгнення живильного середовища і, наслідком якого є кровотеча. Це і є місячні.

Жінки повинні уважно стежити за своїм кровотечею. Зміна кольору, консистенції, запаху і тривалості може говорити різних порушеннях в організмі.

Якщо ви помітите, що місячні стали зі слизом і згустками, то це привід звернутися за консультацією до гінеколога. Подібні явища можуть говорити про наявність патологій. А щоб все це не принесло побічних ефектів, без відвідування лікаря не обійтися. Тому далі язик піде про те, чому іноді місячні йдуть зі слизом. Спробуємо з’ясувати основні причини.

Зміст:

 • Вроджені аномалії
 • Контрацепція
 • Бунт гормонів
 • Ендометріоз
 • Період після народження дитини
 • Вроджені аномалії

  Ще в процесі внутрішньоутробного розвитку матки жінка може отримати такі аномалії:

  Такі вроджені «недосконалості» нерідко призводять до застою крові у внутрішньому просторі, а це, в свою чергу, провокує місячні зі слизом або згустками. У таких випадках менструація найчастіше дуже болюча, тривала, а виділення густі і рясні.

  Якщо у жінки спостерігається вроджена аномалія, то виправити це і позбутися від менструації зі слизом вийде тільки після хірургічного втручання.

  Контрацепція

  Ще одна причина місячних зі слизом — внутрішньоматкова захист від вагітності або контрацепція. Багато дівчат, щоб захистити себе від небажаної вагітності, звертаються до гінеколога для приміщення у внутрішню порожнину матки спіралі.

  Це, безумовно, надійний і зручний спосіб контрацепції. Але і він має безліч недоліків. Один з них — менструація з домішками слизу і наявністю згустків, а також великою кількістю крові. У тих жінок, які страждають підвищеним згортанням крові, ситуація значно ускладнюється.

  Якщо ви помітите дуже густі зі слизом місячні, які йдуть рясно і нагадують за зовнішнім виглядом яловичу печінку, супроводжуються болями, то відкладати візит до гінеколога не можна.

  Варто зазначити, що у деяких дівчат після прийому протизаплідних таблеток можуть спостерігатися під час місячних виділення яскраво-червоного кольору зі слизом. В такому випадку рекомендована консультація лікаря.

  Бунт гормонів

  Практично всі процеси в жіночому організмі, що відповідають за репродуктивну функцію, залежать від кількості гормонів. Концентрація естрогену і прогестерону в крові жінок — величина не постійна і варіюється від циклу.

  Якщо у жінки немає серйозних недуг, то регулювання ендокринних процесів відбувається самостійно і цілком ефективно. Але на жаль, «збій» може відбутися в будь-який момент.

  Нерідко трапляється так, що під впливом гормонів відбувається збій у функціонуванні матки. Це призводить до того, що місячні йдуть занадто довго і рясно, в них може бути присутнім слиз і згустки. Якщо такі «домішки» виникають в період менструації рідко, то немає приводу бити тривогу.

  Але якщо у вас спостерігаються такі ознаки, як запаморочення, слабкість, больові відчуття і перепади настрою, то це може говорити про наявність гормонального збою. В такому випадку відкладати візит до ендокринолога не варто. Фахівець зможе без праці виявити будь-які відхилення в роботі організму і призначить необхідне лікування.

  При відсутності вищеописаних симптомів, найімовірніше, наступна менструація буде вже без кулькоподібних домішок. Слідкуйте за цим.

  Ендометріоз

  Запальні процеси в організмі, а також кількість гормонів в крові, викликають така недуга, як ендометріоз. Захворювання спостерігається тільки у жінок репродуктивного віку і характеризується розростанням ендометріального шару матки. Він може збільшуватися настільки, що проникає в піхву, нирки та інші внутрішні органи жінок.

  Ендометріоз впливає і на місячні. Виділення набувають слизовий вигляд і супроводжуються сильними болями. Менструація триває у таких дам 7 і більше днів, а починатися і закінчуватися може рясними мажучі виділеннями. Деякі жінки називають таку «мазанину» мізерними місячні з домішками слизу.

  Звернувшись до досвідченого гінеколога, можна позбутися від такої патології, пропив курс лікарських засобів.

  Період після народження дитини

  Слизові виділення можуть спостерігатися у молодих матусь, які зовсім недавно народили. Перший час виділення рясні, але проходить зовсім небагато, і вони стануть мізерні, а потім і зовсім припиняться.

  Якщо у жінки, що народила спостерігається занадто довгий період виділень, то це може бути ознакою того, що відновлення матки відбувається повільно. У такому випадку необхідна допомога лікарів. Найчастіше повернути все в норму допомагають ліки.

  Хоч і рідко, але таке теж буває, що згустки і слиз при менструації — залишки плаценти в матці. Справитися з проблемою допоможе тільки операція.

  Тепер ви знаєте, чому можуть піти місячні зі слизом, рожевого кольору, червоного або якогось ще відтінку. Якщо вони доставляють вам больові відчуття, грудки при менструації занадто великі, колір місячних змінився, та й взагалі, така картина спостерігається кілька місяців, то не відкладайте візит до лікаря.

  Невеликі проблеми, якщо вчасно не звернутися по медичну допомогу, можуть перерости в серйозні недуги. Тому — бережіть себе!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: