Постійно закладений ніс: робити і як лікуватися?

Постійно закладений ніс: робити і як лікуватися?

Причинами постійного нежитю і закладеності носа у дорослих і дітей необов’язково є вірусні інфекції. Але це не означає, що стан вдається швидко нормалізувати і полегшити дихання.

Існують захворювання і стани, при яких закладеність носа усунути консервативною терапією неможливо. До них доводиться пристосовуватися, або йти на радикальні заходи — вдаватися до хірургічної операції. Іноді для того щоб дихати без проблем все життя доводиться приймати гормональні препарати.

Зміст:

  • Причини постійного нежитю і його наслідки
  • Проблеми носової порожнини
  • Варіанти лікування
  • Нежить грудничка
  • Полегшення дихання
  • Причини постійного нежитю і його наслідки

    Постійний нежить може викликатися наступними причинами:

    Набряк слизової, викликаний вищепереліченими факторами, сприяє ослаблення імунітету, що підвищує ризик впровадження хвороботворної флори. Через це нежить інфекційного характеру присутня практично постійно.

    Симптоми риніту не залежить від його етіології.

    Набряк і запалення слизової, рясні виділення, викликають постійний кашель, відхаркування, чхання при подразненні. Такий стан значно погіршує якість життя, провокує часті напади головного болю, запаморочення, артеріальну гіпертензію.

    Збільшується ризик розвитку гнійно-запальних захворювань, наприклад, гаймориту.

    Нічний сон порушується не тільки у страждає від закладеності носа, а й у навколишніх — важко спати, коли під боком хропуть.

    Може також виникнути туговухість, зникнути нюх, порушитися мозковий кровообіг. Що робити, якщо замучив постійний нежить? Як можна стабілізувати стан?

    Проблеми носової порожнини

    Якщо життя ускладнюють постійне чхання і нежить у першу чергу необхідно звернутися до ЛОР-лікаря.

    По клінічній картині: на підставі візуального огляду і аналізів, він поставить діагноз і визначить стратегію лікування.

    Якщо це виявиться необхідним, будуть призначені додаткові консультації алерголога, хірурга і ендокринолога. Хронічний риніт класифікується, як вазомоторний, гіпертрофічний, атрофічний, алергічний.

    Вазомоторний риніт викликають органічні проблеми, які можуть бути пов’язані з гормональними коливаннями або порушенням обмінних процесів.

    До них відноситься нежить при вагітності.

    Без нормалізації стану проблему вирішити неможливо.

    Якщо з вагітністю простіше — після пологів набряк слизової спадає, а під час неї доведеться пристосовуватися до неприємного стану або користуватися спеціальними краплями — то в інших випадках іноді доводиться вдаватися до лікування гормональними препаратами.

    При гіпертрофічному риніті йде активне розростання слизових, в запущених випадках зміни стосуються кісткової тканини. Якщо купірувати симптоми судинозвужувальними краплями, то зупинити процес вже не буде можливості. Додаткові ознаки стану — як в початковій стадії застуди: головний біль, сухість в порожнині рота, зміна смакових відчуттів і тембру голосу. Супроводжує цього захворювання постійний кашель, нежить супроводжується відхаркуванням.

    Зупинити процес можливо тільки спеціальними засобами, які усувають розростання тканини. Якщо поліпи встигли сформуватися, то доводиться вдаватися до хірургічного втручання.

    При атрофічному риніті слизові оболонки стоншуються, в запущених ситуаціях починають руйнуватися носові хрящі.

    Постійні виділення густі, утворюються кірочки, при видаленні яких силовими впливами починається кровотеча.

    До органічного запального процесу приєднується бактеріальна інфекція, що обтяжує стан. До симптомів нежиті приєднуються: неприємний запах, зникнення нюху, поява виразок на слизовій в носових ходах, сухість у роті.

    Розвиток подібного типу постійного нежитю може зупинитися при вагітності, в інших же випадках купірувати розвиток захворювання неможливо.

    Варіанти лікування

    Основні напрямки в лікуванні:

    У запущених випадках проводять ушивання носових ходів за методикою Юнга. Виконувати гігієнічні процедури і користуватися стимуляторами доводиться все життя.

    Алергічний риніт у дорослого і дитини може мати постійний і сезонний характер.

    Лікування проводиться за певним алгоритмом:

  • За допомогою шкірних проб або аналізів крові ИНВИТРО встановлюється алерген.
  • Проводиться лікування препаратами, купірує вироблення антитіл і антигістамінними засобами.
  • Краплі для лікування сезонних алергій повинні мати антигістамінні властивості. Якщо займатися «самодіяльністю» і постійно капати судинозвужувальні препарати, можна спровокувати виникнення гіпертрофічного або атрофічного риніту.

    Нежить грудничка

    Що робити, якщо у немовляти постійний нежить? Закладений ніс заважає йому смоктати, малюк втрачає вагу, у нього сповільнюється розвиток.

    Адаптація немовляти закінчується до 3 років, а слизова в носі остаточно формується до напівроку. Носові ходи звужені, будь-яке подразнення слизової носа викликає набряк, збільшується ризик інфікування патогенними мікроорганізмами.

    При закладеності носа і поява виділень — навіть якщо нежить немовляти має фізіологічний характер — дитині необхідно промивати носові ходи фізіологічним розчином. Дихання повинно бути вільним.

    Ліки, що застосовуються при нежиті інфекційної або простудного характеру, повинен призначати педіатр. У грудних дітей свої ліки і своя дозування. Для полегшення дихання в приміщенні необхідно підтримувати рівень вологості від 56 до 60%, якщо працюють радіатори центрального опалення, їх потрібно накривати чистими вологими рушниками.

    Ніяких сторонніх різких запахів в приміщенні, де спить немовля, бути не повинно. Будь-який сторонній запах може викликати набряк слизової дихальних шляхів. Ароматерапія при лікуванні немовлят не застосовується. Алергічна реакція може викликати анафілактичний шок, і малюк задихнеться.

    Полегшення дихання

    Якщо помічаєш, що слизова набрякає в нічний час, то причини можуть бути наступні:

    Чи не є побутового зволожувача — не біда. Його цілком можуть замінити відкриті ємності з водою. Решта проблем вирішуються ще простіше — постіль змінити, а перед сном проводити вологе прибирання.

    Що робити, якщо розумієш — починається нежить?

    Зупинити хворобу, якщо хвороботворна флора вже проникла в організм, неможливо, але полегшити перебіг захворювання є. Ніс необхідно прогріти сухим теплом: нагрітим піском в мішечку, вареними яйцями. Існує спеціальний масаж рефлекторних точок, що знімає закладеність носа.

    Полегшують перебіг захворювання імуномодулятори та імуностимулятори, противірусні та протибактерійні засоби.

    Зменшити набряк слизової допоможуть промивання розчином морської солі, настоєм звіробою, ромашки, кінського щавлю.

    Зупиняють запальний процес краплі з соку каланхое, буряка і алое. Щоб не допустити набряку слизової, соки розводять водою. Звичайний риніт при неправильному лікуванні може спровокувати важкі наслідки.

    Якщо нежить не проходить тривалий час — звичайна застуда зникає протягом 7-10 днів, необхідно звернутися до лікаря.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: