Як і чим лікувати ожиріння?

Як і чим лікувати ожиріння?

Щоб зрозуміти масштаби проблеми зайвої ваги, достатньо не побоятися поглянути на статистику. Виявляється, що кожен п’ятий житель США страждає від ожиріння, з такою ж проблемою живе і кожен другий німець. Набагато складніше справи йдуть з дітьми, які більше за дорослих схильні до накопичення жирових відкладень.

Згідно з останніми даними, 36% італійських підлітків мають надлишкову масу тіла, до них приєднуються 27% дітей Іспанії і 20% молодого населення Великобританії.

Причому тут ми, якщо живемо в Росії?

Справа в тому, що аналогічна проблема існує і в нашій країні, 50% жіночого населення якої страждає від ожиріння, не кажучи вже про 30% чоловіків із зайвою вагою.

Зміст:

 • Чому ми набираємо надмірний зайву вагу?
 • Чи є шанс на одужання?
 • Методики лікування ожиріння
 • Які ризики виникають відсутність терапії?
 • Чому ми набираємо надмірний зайву вагу?

  Лікування ожиріння завжди починається з встановлення його причини. Як правило, основна проблема полягає в тому, що в тіло людини надходить набагато більше калорій, ніж він витрачає у вигляді енергії.

  Зайва вага також може бути результатом «закармліванія» в далекому дитинстві, коли бабусі і мами старанно намагалися згодувати «голодуючому» дитяте абсолютно недитячу порцію їжі. Чи не підозрюючи про скоєне, батьки самі провокують збільшення в тілі дитини кількості адіпоціди — клітин, які виробляють жир.

  Свою лепту можуть вносити і ендокринні проблеми:

  Розумова діяльність, як би це не дивно звучало, теж шкідлива для зниження маси тіла. Справа в тому, що активно працює мозку необхідно просто приголомшливе кількість глюкози, і це провокує сильне відчуття голоду.

  Чи є шанс на одужання?

  Лікування ожиріння в домашніх умовах або стінах спеціальних клінік ґрунтується тільки на одному — щоденному і жорсткому примусі себе самого міняти харчові звички і багаторічний життєвий уклад.

  Досягти позитивного результату вдається тільки тим, хто починає худнути помалу, поступово нарощуючи обороти і ускладнюючи первісну програму. По суті, в основі будь-якого курсу схуднення лежить два інструменти — руху і дієтичне харчування.

  Тепер про те, що нам обіцяють препарати для лікування ожиріння. Всі вони привертають можливістю постройнеть, не покидаючи затишного дивана, і не змінюючи вмісту холодильника. На жаль, але дива не станеться, інакше все б вже давно ходили підтягнутими і щасливими.

  Хочете ще аргумент? Погляньте на сухорлявих зірок Голлівуду, які годинами пітніють в тренажерних залах, і витрачають тисячі доларів на послуги популярних дієтологів.

  Знову ж, покладатися на «похудітельний масаж», фізіотерапію, ліпосакцію або медикаменти теж не має сенсу, якщо все це не буде підкріплено дієтою, фізичною активністю і розумінням серйозності того, що відбувається.

  Методики лікування ожиріння

  Морбідне або вісцеральні ожиріння можна усунути тільки комплексним підходом до проблеми. Починається все з візиту до лікаря-ендокринолога, подальшого відвідування психолога й дієтолога. При необхідності, відвідується гінеколог, кардіолог, терапевт і уролог.

  Всі ці фахівці встановлюють можливі причини надмірної ваги і дають свої рекомендації щодо їх усунення. Коло лікарів завершується тренером з фітнесу, який визначає ваші фізичні можливості.

  Обов’язково робити аналізи на вміст цукру, статеві гормони, харчову непереносимість, лептин і багато іншого.

  Отримавши результати лабораторних рішень, всі фахівці спільно розробляють приватну програму схуднення, яка зазвичай складається з 3-6 місяців самого зниження ваги, і півроку закріплення досягнутого ефекту.

  Залежно від ступеня ожиріння може застосовуватися тільки одна з нижче описаних методик:

  Які ризики виникають відсутність терапії?

  Морбідне, висцеральное та інше ожиріння має усуватися в обов’язковому порядку, і підібране лікування допомагає уникнути таких проблем зі здоров’ям:

  Все це і є найпотужнішим стимулом, який зобов’язаний підштовхувати людство до активних заходів проти надмірної ваги.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: