Чому місячні йдуть згустками великого розміру?

Чому місячні йдуть згустками великого розміру?

Менструація — нормальний, природний процес, який говорить про те, що в організмі жінки відбувається щомісячне дозрівання яйцеклітини і вона в змозі зачати і народити малюка. Вміст виділень не перебуває тільки з однієї крові — в ньому можна спостерігати щільні грудочки, які не є ознакою будь-яких патологій. Однак, деякі жінки цікавляться: Чому місячні йдуть згустками?

Згустки невеликого розміру в перші кілька днів менструації спостерігають у себе всі жінки без виключення. Адже в цей період вони втрачають не тільки кров, а й незапліднену яйцеклітину, влагалищную і шеечную слиз, шар ендометрія. Тому спостерігати у себе невелику кількість маленьких згустків нормально і боятися цього не слід.

Занепокоєння, як правило, викликає зміна характеру виділень. Адже кожна жінка знає свої особливості і не може не помітити збільшення обсягу або кількості згустків. Якщо ж на цьому тлі підвищується і обсяг виділеної крові, тобто критичні дні стають більш тривалими і рясними, то це привід звернутися до лікаря.

Зміст:

 • Причини явища
 • Чи не гінекологічна причина, що провокує рясні місячні
 • Лікування
 • Причини явища

  Причиною, чому місячні йдуть згустками, може бути відторгнення плаценти і плодового яйця на ранньому терміні. Найчастіше жінки і не підозрюють про свою вагітність, тому як затримка саме цієї менструації повинна була про це просигналізувати.

  Якщо вона прийшли в термін, але занадто рясна, хвороблива і з великими згустками, то, швидше за все, це викидень.

  Різні захворювання статевих органів так само можуть привести до вищеназваної проблеми. Міома матки, пухлина, поліпи, ендометріоз і інші недуги здатні порушувати регулярність, кількісний і якісний склад менструації. Якщо місячні у вас йдуть згустками, зверніться до лікаря, не тягніть, так як більша частина вищеназваних захворювань в запущених випадках призводить до безпліддя.

  Подібні зміни менструального циклу в організмі жінки можуть провокувати аборт і пологи. Тут то якраз все зрозуміло. У першому випадку вишкрібання зародка супроводжується пошкодженням стінок матки, в результаті чого в ранах накопичується кров, яка потім виходить у вигляді згустків.

  Але якщо цей процес супроводжується у вас підйомом температури, цей може вказувати на запалення, викликане залишками тканин плода в порожнині матки. Це дуже серйозно, залишатися в цьому випадку будинку просто неприпустимо, тому що може початися сепсис — зараження крові.

  Що стосується пологів, то вихід згустків після народження малюка є нормальним явищем. Але якщо матка у жінки скорочується погано, кров може застоюватися, перетворюючись в згустки такої величини, що їм надзвичайно важко вийти назовні. У цьому випадку може знадобитися вишкрібання.

  Чи не гінекологічна причина, що провокує рясні місячні

  Якщо місячні йдуть зі згустками крові, це може бути наслідком порушення її згортання. Розрідити кров можуть специфічні захворювання, гормональні розлади, прийом лікарських препаратів і ін.

  Жінки, у яких матка має особливості будови — перегини, вигини, внутрішні перепони, частіше за інших стикаються з застою крові з подальшим її виходом згустками.

  Гормональні збої і патології ендокринної системи, які характерні для ожиріння і цукрового діабету, можуть викликати вищеназвані проблеми.

  Якщо організм жінки надмірно виділяє гормон естроген, це може спровокувати надмірне зростання і гіперплазію ендометрія. В результаті щомісячні виділення відрізняються багатством і присутністю великих включень.

  У тих представниць прекрасної статі, які вживають запобіжних засобів за допомогою внутрішньоматкової спіралі, також може виникнути таке явище. Лікарі при установці попереджають, що менструації стануть рясніше і, швидше за все, болючіше. І це зрозуміло, адже всередину організму впроваджують чужорідне тіло і його присутність не може не пройти непоміченим.

  Лікування

  Будь-яке самолікування в цьому випадку виключено. Не намагайтеся самостійно вирішувати цю проблему і робити будь-які спринцювання або щось ще. Ці заходи не допоможуть, тут потрібна консультація фахівця, який на підставі обстеження прийме рішення про консервативному або оперативному лікуванні.

  Якщо ви вперше виявили у себе згустки великих розмірів, які до того ж мають неприємний запах і сіруватим або жовтуватим відтінком — зверніться до лікаря. Це стосується і тих жінок, у яких менструації стали рясніше, тривалішим і болючіше.

  Якщо ви відчуваєте сильну втому і занепад сил, не чекайте, що це пройде само собою, наслідки такого байдикування можуть бути найважчими. Бережіть себе і своє здоров’я!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: