Чому у жінки йде кров, але не місячні

Чому у жінки йде кров, але не місячні

Природою так влаштовано, що один раз за 21-35 днів у жінки відбувається виділення менструальної крові. Тривалість цього періоду варіюється від 3 до 7-ми днів і за весь термін організм втрачає від 80 до 150 мл крові, не рахуючи ваги згустків. Але буває так, що йде кров, але не місячні, або взагалі немає ніяких виділень протягом тривалого періоду часу.

Що є причиною такого збою роботи організму і що робити в цьому випадку?

Зміст:

 • Чому так важлива регулярність місячних?
 • Чому не йдуть місячні: причини явища, що стосуються пологів
 • Затримка місячних, пов’язана з дієтою
 • Хвороби і ліки
 • Інші причини затримки
 • Чому так важлива регулярність місячних?

  Регулярний вихід незаплідненої яйцеклітини є показником жіночого здоров’я. При нормальному перебігу цього процесу жінка відчуває себе добре або задовільно, а ось якщо виникають будь-які порушення, то це свідчить про збої в роботі статевої системи.

  Контроль за приходом менструації допомагає представниці прекрасної статі вчасно помітити неполадки в функціонуванні власного організму і вжити заходів щодо їх усунення разом з лікуючим лікарем. Ось чому дуже важливо вести щоденник і знати день передбачуваного приходу чергової менструації.

  Треба сказати, що ця проблема не стосується підлітків, у яких цикл тільки-тільки встановлюється і нерегулярний прихід місячних є нормальним явищем. Організм готує себе до «дорослого життя» і будь-які зміни в цей період пов’язані тільки з фізіологією. А ось якщо не йдуть місячні у жінок дітородного віку, проблему необхідно вирішувати в терміновому порядку. Її ні в якому разі не можна не залишати без уваги, тому що наслідки можуть бути найсерйознішими.

  Чому не йдуть місячні: причини явища, що стосуються пологів

  Перше, що потрібно виключити жінці, яка веде активне статеве життя, — це вагітність. Місячні в цей період не можуть йти по тій простій причині, то яйцеклітина виявилася заплідненої сперматозоїдом і тепер в матці розвивається зародок, який на всі 9 місяців свого перебування зупинить природної до цього моменту процес.

  Буває так, що запліднення відбулося, а менструації тривають. У цьому випадку жінка може довгий час не знати про своє цікаве положення, але, як показує практика, наявність певних супутніх симптомів все-таки змушує її запідозрити про своє становище і звернутися до лікаря.

  Після пологів виділення можуть поновитися вже через 3-6 тижнів, але це, як правило, стосується тих мам, які з різних причин не годують маля грудьми. Лактація робить свій вплив на цей процес і тут так само «попрацювала» природа-матінка, перешкоджаючи новому зачаття, поки мати ще годує грудьми свою дитину.

  Хоча тут будь-яких норм не існує і бувають випадки, коли вагітність настає відразу за народженням малюка, а буває і так, що менструація повертається тільки по закінченню грудного вигодовування.

  Жінці в цей момент важко передбачити день овуляції, до того ж всі її думки зайняті малюком, і вона ризикує завагітніти знову. Тому рекомендується вживати заходів щодо попередження небажаного зачаття, благо сьогодні в продажу є контрацептиви, які можна приймати навіть в період годування груддю.

  Затримка місячних, пов’язана з дієтою

  Харчування відповідає за нормальну роботу всіх органів і систем організму і від його характеру залежить і наше здоров’я. Сильне виснаження організму, пов’язане з дефіцитом необхідних вітамінів і поживних речовин, може призвести до порушення менструального циклу, рівно як і ожиріння, причиною якого є переїдання і деякі захворювання.

  Якщо ви стурбовані своєю вагою і постійно сидите на жорстких дієтах, то повинні знати все про такий термін, як критична менструальна маса. В основному цей термін використовується по відношенню до дівчаток-підлітків і означає вагу (близько 50 кг), при якому починаються менструації.

  Жінки, які прагнуть важити менше цієї цифри, повинні пам’ятати, що це може привести до відсутності регулярного циклу. Ожиріння так само викликає затримку або повну зупинку менструації. Ось чому лікарі дуже часто рекомендують жінкам, які мають проблеми із зачаттям, скинути пару-трійку зайвих кілограмів.

  Тому, якщо ви не хочете змін менструального циклу, і ще плануєте дітей, харчуйтеся правильно, відмовтеся від продуктів, багатих хімічними компонентами і зробіть ставку на корисні, натуральні. Якщо не можете впоратися самостійно, зверніться до допомоги дієтолога.

  Хвороби і ліки

  Природно, що будь-яка хвороба або інфекція викликають збої в роботі всіх органів і систем, в тому числі і статевих. Особливо це стосується запалення статевих органів, викликаних бактеріями і найпростішими.

  Пухлини — як доброякісні, так і злоякісні, можуть вносити корективи в процес виходу незаплідненою яйцеклітини.

  До того ж будь-яку недугу послаблює організм, вимагає певного часу для відновлення, тому немає нічого дивного в тому, що менструація не приходить вчасно. Та й прийом в цей період лікарських препаратів так само може вплинути на гормональний фон не найкращим чином.

  Але головне захворювання, що викликає відсутність овуляції, пов’язане з роботою яєчників і називається синдромом полікістозу яєчників. Дисфункція в роботі цих органів спровокована порушенням вироблення гормонів. Чому при цьому місячні йдуть нерегулярно?

  Причин, що призводять до виникнення цього синдрому, багато:

  Дуже важливо почати ранню діагностику і вчасно провести необхідне лікування.

  Якщо ви приймаєте протизаплідні засоби, особливо протягом тривалого періоду часу, ви можете зіткнутися з відсутністю виділень при їх скасування. Якщо ви приймаєте будь-якої препарат подібної дії перший раз, ви можете спостерігати у себе затримку кілька циклів поспіль і інші побічні ефекти, які можуть свідчити про те, що він вам не підходить.

  Інші причини затримки

  Не тільки гормональні збої впливають на процес настання овуляції. Постійні стреси, зміна часових поясів і клімату можуть не найкращим чином позначитися на роботі статевої системи. У жінок, що зловживають алкоголем, величезну роль в порушенні циклу грає печінку. Справа в тому, що цей орган приймає участь в засвоєнні жіночих гормонів, а під руйнівним впливом алкоголю цей природний процес порушується.

  Якщо цикл зазнає свої зміни у жінки, яка переступила 45-ти річний рубіж, це є передвісником клімаксу — природного процесу згасання функції яєчників. До цього потрібно ставитися як до належного, адже ми не владні зупинити процес старіння.

  У будь-якому випадку при виявленні таких неполадок в роботі організму необхідно просто провести обстеження і вже разом з лікарем спробувати вирішити вищеназвану проблему. Будьте здорові і щасливі!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: