Що робити, якщо на шкірі з’явилися сухі плями?

Що робити, якщо на шкірі з'явилися сухі плями?

Така проблема, як сухі плями на шкірі знайома практично кожній дорослій людині. За своє життя ми піддаємося впливу різних чинників. Які здатні викликати подібну недугу. При цьому такі прояви можуть бути, як цілком випадковими і короткочасними, так і сигналізувати про наявність більш серйозних проблем. Важливо розрізняти різні види новоутворень такого роду і знати, як з ними боротися.

Зміст:

 • Перші ознаки і причини появи
 • Білі сухі плями
 • Червоні сухі плями
 • Темні сухі плями
 • Методи лікування
 • Перші ознаки і причини появи

  Найчастіше плями з’являються спонтанно, і людина помічає їх абсолютно випадково. Деякі не надають таких симптомів особливого значення і чекають поки все само пройде.

  Однак це помилкова манера поведінки, хоча і панікувати теж зовсім не варто. У яких випадках варто звернути особливу увагу, як поводиться освіту?

  Першими ознаками зазвичай стають:

  Сухі плями можуть з’являтися з різних причин. Вони пов’язані як з внутрішніми факторами, так і зовнішнім середовищем.

  Білі сухі плями

  Причин появи такого симптому може бути кілька.

  Найчастіше білуваті новоутворення пов’язані з порушенням вироблення меланіну на певних ділянках дерми. В такому випадку білі плями, швидше за все, є наслідком тривалого перебування на сонці.

  Ультрафіолетове випромінювання впливає на шкіру таким чином, що з часом вона починає висушувати і верхній шар епідермісу просто облазить.

  Також біла пігментація може з’явитися в зв’язку з розвитком ветіліго. Пов’язано це з тим, що окремі зони дерми втрачають меланін, тому лікувати хворобу треба негайно.

  В інших випадках найчастіше білі плями є грибковими новоутвореннями. Йдеться в тому числі і для лишаю. Межі таких плям досить чіткі, а сама ділянка шкіри лущиться, можна помітити окремі лусочки. Нерідко до неприємних симптомів додається сильне свербіння. Грибок довго не залишає людину в спокої, а після зникнення може повторюватися заново, причому неодноразово.

  Червоні сухі плями

  Це найчастіша реакція, з’являються на шкірі в результаті впливу на організм дратівної фактора. В першу чергу до таких відносяться алергени, що провокують відповідну реакцію.

  В такому випадку з’являються червоні висипання, що утворюють велику зону алергічного ураження. Симптоми супроводжуються сверблячкою і подразненням.

  Червоні мітки можуть вказувати і на наявність оперізуючого лишаю. Причиною такого захворювання в основному є нервові розлади і сильні стреси. Новоутворення з’являються в області нервових стовбурів найчастіше лише на одній стороні.

  Червона пігментація є характерною ознакою що розвивається псоріазу. Це захворювання досить важко вилікувати повністю, але чим раніше ви звернетеся до дерматолога, тим більше шансів швидше забути про цю проблему.

  Найбезневиннішими є червоні новоутворення, що виникають в результаті впливу сильного вітру або низької температури. В такому випадку відбувається зневоднення, яке поправити досить просто. Зволоження і живлення шкіри дозволяють швидко впоратися з проблемою.

  Темні сухі плями

  Якщо ви помітили коричневі або чорні ділянки епідермісу, це можуть бути як цілком нешкідливі прояви, так і передракові вісники.

  Найпростішим і не вимагає лікування випадком є ​​темні зони на шкірі у вагітної жінки. Зміна пігментації і легке лущення — це природний процес, що виникає на тлі гормональної перебудови.

  Після народження дитини організм сам приведе себе в норму і все симптоми зникнуть. Також коричневі плями можуть свідчити про неминучі процесах старіння. У людей похилого віку таке явище — не рідкість, а скоріше навіть норма.

  Коричневі сухі і сверблячі плями свідчать з найбільшою ймовірністю про наявність грибкової інфекції. Точний діагноз може поставити тільки лікар після дослідження зіскрібка з зони ураження.

  Методи лікування

  Перед прийняттям будь-яких заходів по боротьбі з новоутвореннями, необхідно відвідати лікаря і уточнити причину розвитку недуги. Найчастіше діагностика полягає у візуальному огляді, взяття крові для аналізів і зіскрібка для лабораторного дослідження лусочок під мікроскопом.

  Незалежно від того, які плями вас турбують — білі, червоні або темні, всі способи лікування можна розділити на кілька груп.

  При алергічної реакції найчастіше пацієнт скаржиться на червоні плями. В такому випадку в першу чергу потрібно усунути вплив алергену і прийняти антигістамінний препарат.

  Якщо ви зазнали впливу сонця, потрібно забезпечити шкірі захист від ультрафіолету і подбати про загоєнні опіків. Взимку пріоритетом стає правильне харчування, прийом вітамінів і захист від морозів і сухого повітря.

  Темні ділянки найчастіше вимагають підвищеної уваги і харчування, наприклад, за допомогою доглядають кремів і вітамінних сироваток. Коричневі області потрібно обробляти додатково сонцезахисними засобами.

  Білі грибкові висипання потрібно лікувати за допомогою аптечних препаратів. При серйозних дерматологічних і аутоімунних проблеми може знадобитися проведення фізіотерапії.

  Що робити якщо сухі плями сильно сверблять? Ні в якому разі не чіпайте їх руками. Можна нанести гель проти свербіння. При розчісуванні є ризик погіршити ситуацію.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: