Лікуємо вагінальний кандидоз

Лікуємо вагінальний кандидоз

Багато жінок настільки звикли до загострення молочниці, що при появі сирнистий виділень і до гінеколога не поспішають звертатися, вирішуючи проблему підручними засобами. Тим часом мікоз, що протікає з ураженням шкірних покривів, перейшовши в хронічний кандидоз, здатний вражати систему шлунково-кишкового тракту і легкі.

Зміст:

 • Відомості про захворювання
 • Чинники, що викликають падіння імунітету
 • Терапія кандидозу
 • Профілактика молочниці
 • Відомості про захворювання

  Кандидоз або молочниця викликаються грибкової флорою Candida albicans. Флора ця є умовно-патогенної. Грибки цього виду постійно присутні на поверхні шкіри, в ротовій порожнині і шлунково-кишковому тракті.

  При зниженні імунітету, чим би не було викликано це стан, грибок починає активно розвиватися, вражаючи поверхню шкіри, ротову порожнину, вульву і піхву у жінок.

  Хронічний рецидивний кандидоз зустрічається і у чоловіків на статевих органах, але тільки якщо вони мають Імунодефіцитні статус. У здорових чоловіків загострення молочниці купірується природним способом.

  Кандида розмножується на слизових оболонках, а статеві органи чоловіків влаштовані так, що її колонії змиваються природним шляхом. Сеча є в цьому випадку фізіологічним антисептичним розчином.

  За симптомами хронічний кандидоз від розвивається вперше не відрізняється. На шкірі молочниця локалізується в області розташування великих потових залоз — пахви і пахових складках, або між пальців — частіше нижніх кінцівок. Саме грибки кандида є виною пеленочного дитячого дерматиту.

  Виглядає кандидоз на шкірі по-різному: везикулобульозний пустульозні або еритематозні висипання — тобто дрібні прищічкі з рідинним вмістом або білий шаруватий сирнистий наліт.

  Симптоми молочниці на нігтьових пластинах — тріщини, розшарування, зміна кольору — потемніння нігтя, потовщення його.

  Ознаки вагінального кандидозу і молочниці ротової порожнини дуже схожі:

  Молочниця в ротовій порожнині буває декількох видів:

  Де б не активувався кандидоз, візуальна клінічна картина доповнюється такою симптоматикою, як хворобливі відчуття, свербіж і печіння на уражених ділянках і неприємний запах нальоту.

  Неможливо надовго вилікувати хронічний кандидоз — ввести захворювання в ремісію — якщо не відновити нормальну мікрофлору. Особливо важко піддається терапії хронічний вагінальний рецидивний кандидоз.

  Чинники, що викликають падіння імунітету

  Загострення захворювання у жінок можуть викликати такі чинники:

  Активуватися кандида може при незахищених статевих контактах або порушеннях інтимної гігієни.

  Терапія кандидозу

  Лікування дисемінованого кандидозу — вражає внутрішні органи — проводиться тільки в умовах стаціонару. У важких випадках необхідна підтримка функції дихання.

  Лікувати хронічний вагінальний кандидоз можна в домашніх умовах, поєднуючи призначені лікарем протигрибкові і підвищують загальний імунітет організму препарати із засобами народної медицини.

  Для лікування хронічного кандидозу у жінок складена стандартна схема:

  Протигрибкові мазі і препарати, що усувають вагінальний кандидоз.

  Як перорально засоби використовуються таблетки, що мають в своєму складі флуканазол, ітраконазол і кетоконазол. Прийом у них — в більшості випадків — одноразовий.

  Місцева терапія здійснюється мазями і вагінальними таблетками.

  Найбільш часто застосовуються такі засоби:

  Курс лікування від 7 до 10 днів.

  Ефективно усувають симптоматику засоби народної терапії. Лікування місцеве, спринцювання, промивання і тампонування.

  Як цілющих настоїв застосовуються трави, що мають в своєму складі дубильні речовини і є антисептиками: кора дуба, ромашка, звіробій.

  Гінекологи призначають для усунення симптомів молочниці спринцювання і підмивання содовим розчином, сироваткою, установку тампонів, просочених кефіром. Останнє «ліки» допомагає нормалізувати влагалищную мікрофлору.

  Для профілактики загострення молочниці проводять спринцювання свіжим морквяним соком — його розводять 1/2 кип’яченою водою, соком калини або журавлини — 1/3.

  Останнім часом гінекологи сперечаються про користь спринцювань. Внести корисну мікрофлору ця процедура не встигає, а зароджується корисна під час неї змивається. Якщо немає можливості зробити ванночки, то краще обмежуватися ретельно обмиванням статевих органів.

  Вилікувати молочницю тільки народними засобами неможливо. Вони знімають зовнішні прояви і запальний процес. На саму кандиду вони не впливають.

  При загостренні захворювання необхідно дотримуватися особливої ​​дієти. З раціону потрібно

  Виключити солодощі, овочі і фрукти з високим вмістом крохмалю і сахарози, молочні продукти — крім кисломолочних — алкоголю, гострих страв. Їх вживання підвищує активність кандиди.

  Профілактика молочниці

  Щоб не допустити загострення захворювання потрібно дотримуватися правил інтимної гігієни, їсти побільше йогуртів з лактобактеріями, не нехтувати бар’єрними методами під час статевих актів.

  У здоровому стані спринцювання бажано уникати, щоб не збудити стабільний стан мікрофлори.

  Не варто зловживати засобами інтимної гігієни, що містять ароматизатори. Ці засоби містять хімічні речовини, здатні викликати алергічну реакцію, що провокує розвиток мікозу.

  Під час менструації бажано віддавати перевагу прокладкам.

  Потрібно намагатися купувати нижню білизну з натуральних тканин, з високою гігроскопічністю і повітропроникністю.

  Якщо з’явилися симптоми, які вказують на прояв кандидозу, потрібно звернутися до гінеколога. Захворювання може проявлятися як супутня інфекція, і тоді самостійно вилікувати її не вдасться.

  Потрібно пам’ятати — хронічний кандидоз з частими загостреннями може викликати в організмі серйозні патологічні зміни.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: