Чому на язику з’являється сірий наліт?

Чому на язику з'являється сірий наліт?

Якщо на язику немає нальоту, значить, зі здоров’ям все гаразд. Саме такої думки дотримуються фахівці сфери медицини. Яскравим прикладом є язик дитини: ніжного рожевого кольору, рухливий, без борозенок і плям, з рівним легким білястим покриттям. Практично у всіх дорослих є порушення в цьому плані. Часто при огляді виявляється наліт — ознака, характерний багатьох захворювань.

Зміст:

 • Причини появи сірого або іншого кольору нальоту на язику
 • Коли виникає сіро-білий і просто білий наліт на язиці
 • Про що свідчить сіро-жовтий наліт, що виник на язику
 • Чому виникає темно-сірий і чорний наліт на язиці
 • Чому наліт набуває нетипові відтінки?
 • Як вилікувати наліт?
 • Сірий наліт, що з’явився на язику дитини
 • Причини появи сірого або іншого кольору нальоту на язику

  Поверхня органу покрита безліччю сосочків, між якими застрягає їжа — ідеальне середовище для розмноження бактерій, що живуть у роті. Саме останні провокують появу нальоту.

  Коли організм функціонує добре, здійснюється повноцінний догляд за ротовою порожниною, зберігається нормальна мікрофлора. Коли відбувається якийсь збій, наліт може стати першим його ознакою.

  Здорове покриття органу залежить від пори року: влітку воно щільніше, восени підсихає і практично непомітно, взимку стає жовтуватим.

  За характером його можна встановити причини його появи:

  Фахівці з китайської медицини рекомендують звертати увагу на місце локалізації, так як воно вказує на хворий орган: кінчик — серце, з боків — печінку і жовчний міхур, центр — селезінка, корінь — кишечник, центр ближче до кореня — нирки, центр ближче до кінчика — легкі.

  Коли виникає сіро-білий і просто білий наліт на язиці

  Білястий — найпоширеніший. Може носити різний характер, покривати весь орган або окремі його ділянки. Легкий білий присутній у здорових людей, є нормою. Інші форми і ступеня вказують на наявність інфекції.

  При прогресуванні останньої він потовщується, стає більш темним:

  Про що свідчить сіро-жовтий наліт, що виник на язику

  В першу чергу такий відтінок вказує на патологію органів шлунково-кишкового тракту і печінки. Чим він світліше, тим легше перебіг захворювання. Якщо з білого він перетворився в жовтий, значить, в організм проникла інфекція. До варіанту норми можна віднести тільки пожовтіння в літню спеку.

  Якщо наліт сам не проходить довгий час, можна підозрювати хвороба печінки або жовчного міхура. При наявності гепатиту жовтіє передня частина органу. Крім того, це може бути симптомом холециститу або надлишку жовчі в міхурі. Коли він стає жирним, значить, в організмі виник застій їжі, тобто їжа погано перетравлюється.

  Чому виникає темно-сірий і чорний наліт на язиці

  Потемніння пояснюється прогресуванням захворювання або його переходом в хронічну форму. При цьому може спостерігатися легкий жовтуватий відтінок. Перехід з сіро-білого до чорного свідчить про критичний стан людини.

  Сірий свідчить про тяжкий перебіг захворювань шлунково-кишкового тракту. Сіро-коричневий виникає при хронічному гастроентериті. Якщо присутні інші симптоми крім сірого нальоту на язику, наприклад, температура, має місце зневодненні організму.

  Вологий говорить про надлишок слизу. Чорний колір характерний важким течіям епідемічних хвороб, що супроводжуються лихоманкою.

  Також почорніння може спостерігатися при ацидозі на тлі найсильнішого зневоднення. Чорний — характерний симптом хвороби Крона і холери.

  Чому наліт набуває нетипові відтінки?

  Незвичайні кольору, як правило, виникають при рідкісних захворюваннях, але не виключається їх поява і при досить поширених. Не варто виключати такі банальні причини, як їжа і питво.

  Цілком закономірне явище — зміна кольору після пофарбованої газованої води, чаю або борщу:

  Як вилікувати наліт?

  Як можна судити зі сказаного, дане явище вважається і усувається тільки за допомогою лікування першопричини. Рекомендується стежити за станом органу протягом декількох днів. Оглядати його потрібно вранці, до сніданку, при природному освітленні.

  Враховують такі чинники, як куріння, надмірне вживання чаю або кави. Якщо він сірий, не проходить і до того ж починає темніти і ущільнюватися, потрібно обстежитися у лікаря, так як така тенденція до змін свідчить про прогресування захворювання.

  Варто відзначити, що багато патологій можуть протікати приховано і виявити їх можна тільки за непрямими ознаками, а наліт на язиці можна розцінювати як один з таких. Супутні симптоми більш точно вказують на місце локалізації патології.

  Гігієна порожнини рота — важлива складова лікування. Бактерії, що утворюють наліт, розмножуються в сприятливих для них умовах, тобто коли людина не доглядає за ротом. Правильна гігієна відіграє важливу роль.

  Сірий наліт, що з’явився на язику дитини

  На початку статті вже згадувалося, яким повинен бути цей орган у здорового малюка. Якщо відбувається зміна характеристик нальоту, потрібно звертатися до педіатра. Лікар, виходячи з інших симптомів, направить до вузьких спеціалістів, наприклад, до стоматолога, гастроентеролога, інфекціоніста, токсиколога або дерматолога. Також необхідно буде провести ряд досліджень, щоб поставити точний діагноз.

  У малюків від народження і до року найчастіше діагностується молочниця. Грибок, що провокує її, може передатися від матері під час пологів або виникнути при прорізуванні зубів, ослабленні імунітету. Молочниця на язику лікується досить легко за допомогою спеціальних антигрибкових препаратів.

  Якщо причина ховається в вірусному або інфекційному захворюванні, як правило, призначають антибіотики і медикаменти для зміцнення імунної системи. Дуже часто у малюків від року до 2 років причиною сірого нальоту є стоматит. Для лікування такого застосовують спеціальні розчини, знеболюючі та ранозагоювальні засоби.

  У більш старших дітей патологічний наліт найчастіше виникає через алергічного і афтозного стоматиту. Терапія грунтується на використанні протимікробних, антигістамінних, антисептичних та противірусних препаратів, а також на засобах для зміцнення імунітету.

  Коли у малюка виявлені захворювання шлунково-кишкового тракту, призначають спеціальну дієту, антиспастические і антибактеріальні препарати, мінеральні води та спазмолітики. При алергії призначають курс антигістамінних засобів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: